Klassiek

Alkmaar, De Vest: vrijdag Holland Symfonia o.l.v. Charles Olivieri-Munroe m.m.v. Maarten Koningsberger (bariton) met Vaughan Williams, Dvorák en Sjostakovitsj...

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink m.m.v. Barbara Frittoli (sopraan) met Mozart en Mahler; zaterdag om 13.30 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland, Groot Omroepkoor en Koor van de Opera Leipzig en solisten o.l.v. Edo de Waart met Strauss (Die Liebe der Danae, première); zaterdag en dinsdag Nederlands Kamerorkest o.l.v. Dmitry Sitkovetsky (viool) met Bach/Respighi, Tartini/Kreisler en Prokofjev); zondag om 11 uur Beethoven Academie o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Janine Jansen (viool) met Joachim en Brahms; zondag Concerto Köln o.l.v. David Stern m.m.v. Alexander Melnikov (fortepiano) met Mendelssohn en Schumann; woensdag Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink m.m.v. Murray Perahia (piano) met Mozart en Bruckner.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Keller Kwartet met Ligeti en Bartók; vrijdag Pieter Wispelwey (cello) en Paolo Giacometti (piano) met Ligeti, Brahms en Schumann; zondag Céleste Zewald (klarinet) en Jaap Kooi (piano) met Von Weber, Saint-Saëns en Bernstein; dinsdag Miklós Spányi en Arthur Schoonderwoerd (fortepiano) met Bach, Mozart en Beethoven.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur concert door het ensemble dat winnaar werd van het Van Wassenaer Concours 2002 voor oude muziek.

Arnhem, Musis Sacrum: zondag Camerata Antionio Lucio o.l.v. Chris Duindam met Andriessen, Vivaldi, Duindam en Tsjaikovski.

Bergen, Ruïnekerk: vrijdag saxofoonkwartet Bl!ndman m.m.v. Marnix de Cat (countertenor).

Den Haag, Nieuwe Kerk: zondag om 14.15 uur het Keller Kwartet met Mozart, Bartók en Brahms.

Den Haag, Philipszaal: vanmiddag om 12.30 uur en zaterdagavond en zondag om 14.15 uur het Residentie Orkest o.l.v. Andrew Litton; maandag Matangi Kwartet met Haydn, Szymanski, Meijering en Sjostakovitsj.

Doetinchem, Amphion: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart met Mendelssohn, Mozart (Klarinetconcert door Oscar Ramspek) en Schumann.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond De avond van Anna Enquist m.m.v. Ivo Jansen (piano); vrijdag Keller Quartet met Mozart, Bartók en Brahms; zondag om 14.15 uur het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Bruno Rigutto (piano) met Grieg, Ravel en Honegger; van 12 t/m 19 oktober Tromp Muziek Biënnale 2002 waarin de trompet centraal staat. Met concerten en masterclasses (www.trompbiennale.com).

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Camerata Antonio Lucio o.l.v. Chris Duindam met Andriessen, Vivaldi, Duindam en Tsjaikovski.

Etten-Leur, De Nobelaer: zaterdag Nationaal Philharmonisch Orkest en Koor van Moldavië o.l.v. Alexandru Lascae met Orffs Carmina Burana.

Groningen, De Oosterpoort: dinsdag Koninklijke Filharmonie van Vlaanderen o.l.v. Philippe Herreweghe met Beethoven; woensdag Robert Holl (bariton), Ellen van Lier (sopraan), Christa Pfeiler (mezzosopraan) en Nico van der Weel (tenor) met liederen van Schubert, Schumann en Brahms.

Leeuwarden, De Harmonie: dinsdag Nationaal Philharmonisch Orkest en Koor van Moldavië o.l.v. Alexandru Lascae met Orffs Carmina Burana.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Barry Douglas (piano) met Liadov, Rachmaninov en Tsjaikovski.

Nijmegen, De Vereeniging: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart met Mendelssohn, Mozart (Klarinetconcert door Oscar Ramspek) en Schumann.

Nijmegen, Stadsschouwburg: vrijdag Nationaal Philharmonisch Orkest en Koor van Moldavië o.l.v. Alexandru Lascae met Orffs Carmina Burana.

Rotterdam, De Doelen: vanavond, vrijdag en zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Yan Pascal Tortelier met Dukas, Sibelius (Vioolconcert door Julia Fischer) en Saint-Saëns; zaterdag Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Barry Douglas (piano) met Liadov, Rachmaninov en Tsjaikovski; zondag om 11 uur Matangi Kwartet met Haydn, Meijering en Sjostakovitsj; zondag Sächsische Staatskapelle Dresden o.l.v. Georges Prêtre met Bizet en Mahler; maandag Nationaal Philharmonisch Orkest en Koor van Moldavië o.l.v. Alexandru Lascae met Orffs Carmina Burana; dinsdag Balthasar-Neumann Koor en Ensemble o.l.v. Thomas Hengelbrock met Leo, Händel en Vivaldi; woensdag Felicity Lott (sopraan) en Graham Johnson (piano) met Ravel, Mahler, Fauré en Cole Porter.

Tilburg, Paradox: woensdag tijdens het Brabants Componisten Festival het Koh-I-Noor saxofoonkwartet.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Symfonie Orkest o.l.v. Eri Klas m.m.v. Leila Josefowicz (viool) met Van Bree, Bruch en Tsjaikovski; zondag om 14.15 uur Radio Kamerorkest en Nederlands Kamerkoor o.l.v. Kenneth Montgomery m.m.v. Claron McFadden (sopraan) en Jelle Draijer (bas) met Mozart; woensdag Miklós Spányi en Arthur Schoonderwoerd (fortepiano) met Bach, Mozart en Beethoven.

Venlo, De Maaspoort: zondag om 12 uur pianorecital door Marietta Petkova; zondag om 16 uur Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Barry Douglas (piano) met Liadov, Rachmaninov en Tsjaikovski.

Zoetermeer, Stadstheater: vanavond Holland Symfonia o.l.v. Charles Olivieri-Munroe m.m.v. Maarten Koningsberger (bariton) met Vaughan Williams, Dvorák en Sjostakovitsj.

Zutphen, Walburgiskerk: vanavond koor, orkest en solisten van De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven met Haydn en Mozart.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden