Klassiek

Alkmaar, Laurenskerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Stephen Layton met Milhaud en Messiaen...

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag en zaterdag Nederlands Kamerorkest o.l.v. Philippe Entremont met Honegger, Poulenc (Concert voor twee piano's door Katia en Marielle Labèque), Ravel en Ibert; zaterdag om 15 uur Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Mark Elder m.m.v. Katarina Karnéus (mezzosopraan) met Barber, Berlioz, Debussy en Ives. zondag om 11 uur Groot Omroepkoor o.l.v. U. Gronostay met Rheinberger, Brahms en Wolf.

Amsterdam, Kleine Zaal: zaterdag cellisten Nikolai Matveev en Alexander Ivanov en pianist Denis Evstukhin met Tsjaikovski, Chopin, Rachmaninov en Davidov.

Amsterdam, Beurs van Berlage: vrijdag en zaterdag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Jurjen Hempel met Bulsink (o.a. Pianoconcert door Wilbert Bulsink, première) en Stravinsky.

Amsterdam, Posthoornkerk: vrijdag Asko Kamerkoor o.l.v. Jos Leussink met Kagel en Johnson.

Amsterdam, Waalse Kerk: vrijdag Calefax Rietkwintet & Mad Cows Sing met Koppel, Debussy, Johnson en Ellington/Strayhorn.

Amsterdam, De IJsbreker: vandaag om 15.30 uur en zondag om 16.30 uur Basho Ensemble.

Amsterdam, Felix Meritis: woensdag Fort Lux Kwintet, voordracht Hans Dagelet.

Amsterdam, Engelse Kerk: vrijdag Academy of the Begijnhof o.l.v. Egarr (Chopin en Schumann).

Amsterdam, Amstelkerk: vrijdag Wendingen met Haydn, Debussy en Beethoven; zondag om 16 uur Dieuwke Aalbers (sopraan), Rachel Ann Morgan (mezzosopraan), Hans Eijsackers (piano) met Rossini, Brahms en Saint-Saëns.

Apeldoorn, Mariakerk (Stationsstraat): zaterdag om 15.30 uur Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooij met Telemann.

Apeldoorn, ACEC gebouw (Nieuwstraat) vrijdag en zaterdag om 20.30 uur, zondag om 15 uur de Ereprijs met 'M is for Mud and Mystery' van Louis Andriessen, beelden van Peter Greenaway.

Arnhem, Musis Sacrum: zaterdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Layton (Milhaud, Messiaen).

Den Bosch, Muziekcentrum: vanavond Asko Kamerkoor o.l.v. Jos Leussink met Kagel en Johnson.

Den Haag, Korzo theater: zaterdag Asko Kamerkoor.

Den Haag, Philipszaal: zaterdag Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend met Händels 'La Resurrezione di Nostro signor Gesù Christo'; zondag om 14.15 uur pianorecital door Deszö Ránki; maandag Koninginneconcert door het Residentie Orkest met Mozart (Vioolconcert door Janine Jansen) en Brahms.

Den Haag, de Regentes: vrijdag om 17.30 uur het elektronisch geluidsfestival Klank.

Doetinchem, Amphion: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Alexander Liebreich met Bruch (Vioolconcert door Catherine Cho) en Mendelssohn.

Dordrecht, Augustijnenkerk: zondag om 15.30 uur de Nederlandse Cantorij met Telemann.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend met Händels 'La Resurrezione di Nostro signor Gesù Christo'; vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Michel Tilkin met Mozart, Mendelssohn (Vioolconcert door Lisa Ferschtman) en Schubert.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond Belcanto Strings m.m.v. Sonja van Beek (viool) met een Kantsjeli-programma; dinsdag pianorecital door Rudolf Jansen.

Haarlem, Basiliek Sint Bavo: zaterdag om 15 uur organist Ton van Eck m.m.v. Maarten Elzinga en Arthur Kerklaan (trompet).

Leiden, Stadsgehoorzaal: zaterdag Staatsopera Tatarstan met een concertuitvoering van 'Rigoletto'; zondag The Amsterdam Baroque Orchestra met Bach en Händel.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend met Händels 'La Resurrezione di Nostro signor Gesù Christo'; zaterdag het Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Roberto Benzi m.m.v. Gil Sharon (viool) met Bottesini, Chabrier en Ravel.

Maastricht, Conservatorium: zondag Cello Ensemble de Paris met Cassado, Boccherini, Paganini.

Rotterdam, De Doelen: zaterdag om 19.30 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Alexander Liebreich met Tsjaikovski, Bruch (Vioolconcert door Catherine Cho) en Mendelssohn; zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Gianandrea Noseda m.m.v. Enrico Dindo (cello), Ron Ephrat (altviool) en Paul Witteman (verteller) met Strauss ('Don Quixote'), Britten en Sjostakovitsj; zondag om 14.30 uur Pekka Kuusisto (viool) en Raija Kerppo (piano) met Lutoslawski, Schumann, Ravel en Prokofjev; zondag Doelenkwartet met Oscar van Dillen (Strijkkwartet, première) en Britten; woensdag pianorecital door Grigory Sokolov.

Sittard, Stadsschouwburg: vanavond het Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Roberto Benzi met Respighi, Bottesini, Chabrier en Ravel.

Tilburg, Concertzaal: vrijdag Panocha Kwartet m.m.v. Mirel Iancovici (cello) met Smetana en Schubert; zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. János Fürst met Janacek, Bartok (Vioolconcert door Wouter Vossen) en Dvorák; zondag om 14.30 uur Koninginneconcert door Residentie Orkest o.l.v. Van Zweden met Wagenaar, Mozart (Fluitconcert door Patrick Gallois) en Brahms.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Nederlands Kamerorkest o.l.v. Philippe Entremont met Poulenc (Concert voor twee piano's door Katia en Marielle Labèque), Ravel en Ibert; zaterdag Radio Kamerorkest o.l.v. Arnold Östman met Grieg, Mozart (Pianoconcert door Stefan Vladar) en Gounod; zondag om 14.15 uur Radio Symfonie Orkest o.l.v. Alexander Rahbari met Beethoven, Schat (Etudes voor piano en orkest door Martijn van den Hoek) en Stravinsky; woensdag Nieuw Ensemble o.l.v. Taco Kooistra met Mansoerjan en Pagh-Paan.

Venlo, De Maaspoort: vrijdag het Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Roberto Benzi met Respighi, Bottesini, Chabrier en Ravel.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden