Klassiek

Almere, CKV en andere locaties: t/m 1 juni Kamermuziekfestival Almere 2003. Zaterdag om 11 uur op het Globeplein Almere Buiten en om 15 uur op de Grote Markt Almere Stad Het Wereldorkest en Hoog & Laag; woensdag om 19 uur in het CKV masterclass viool door Emmy Verhey..

(www.kamermuziek-almere.nl).

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond San Francisco Symphony Orchestra o.l.v. Michael Tilson Thomas met Mahlers Negende symfonie; zaterdag om 14.15 uur Radio Kamerorkest o.l.v. Lawrence Renes m.m.v. sopranen Vivian Tierney, Mary Plazas en Ellen van Haaren, mezzosopraan Cécile van de Sant, tenoren Robert Tear en Christopher Lemming en bas William Dazely met Britten's Owen Wingrave (première); zaterdag Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend m.m.v. Andreas Scholl (countertenor) met Händel, Purcell en folksongs; zondag om 11 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Jean Fournet m.m.v. Jacques Zoon (fluit) met Ibert (Fluitconcert door Jacques Zoon) en D'Indy; zondag om 14.15 uur pianist Wibi Soerjadi met Liszt.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Belcanto Strings met Tanejev, Arensky en Tsjaikovsky; zaterdag Paul Groves (tenor) en Malcolm Martineau (piano) met liederen van Bellini, Rachmaninov, Schubert, Duparc en Liszt; zondag om 14.15 uur Folke Nauta (piano) met Mendelssohn, Brahms, Medtner en Prokofjev; zondag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Kristine Blaumane (cello) met Prokofjev en Sjostakovitsj; dinsdag Miah Persson (sopraan) en Roger Vignoles (piano) met liederen van o.a. Mozart, Schumann, Liszt en Strauss; woensdag Margriet van Reissen (alt-mezzo) en Dido Keuning (piano) met Mahler, Tsjaikovsky, Stravinsky en Rachmaninov.

Amsterdam, De IJsbreker: zaterdag MusikFabrik en Musica Ad Rhenum met Sciarrino, Mahnkopf, Schneller, Saunders en Nieder.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Lucy van Dael (viool) en Bob van Asperen (klavecimbel) met Corelli en Uccellini.

Amsterdam, Paradiso: vrijdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Guus Janssen (klavecimbel) met Scarlatti.

Amsterdam, Waalse Kerk: vrijdag Brisk Recorder Quartet m.m.v. Johannette Zomer (sopraan) en Leo van Doeselaar (orgel) met Tromboncino, De Rore, Da Palestrina, Lassus en Quagliati; dinsdag Capella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Buxtehude, Tunder en Pagendarm.

Amsterdam, Cristofori: zaterdag en zondag om 11 uur masterclass cello door Quirine Viersen, slotconcert zondagavond.

Arnhem, Musis Sacrum: vanavond Pieter Wispelwey (cello) en Paolo Giacometti (piano) met Brahms, Mendelssohn, Fauré en Franck; vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Mozart en Schubert; zondag om 14.15 uur Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend m.m.v. Andreas Scholl (countertenor) met Händel, Purcell en folk-

songs.

Delft, De Veste: zondag om 11.30 uur pianorecital door Marietta Petkova.

Den Bosch, Muziekcentrum: vanavond pianist Guy Livingston met Boulez en Monk; zondag om 12.30 uur Gaudae Trio (harp/fluit/hobo).

Den Haag, Philipszaal: vrijdag en zaterdag Residentie Orkest o.l.v. Pascal Rophé met Schmitt, Chausson en Honegger.

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag pianist Wibi Soerjadi met een Liszt-programma; woensdag Trio Jean Paul met Beethoven, Rihm en Schumann.

Emmen, De Muzeval: woensdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Daniël Lohues (Skik) met Elgar, Beethoven, Stravinsky en Brahms.

Groningen, diverse locaties: vrijdag, zaterdag en zondag Eem & Weemfestival. Opening vrijdag door Zapp! Strijkkwartet m.m.v. zangeres Vera van der Poel in het Povinciehuis; zaterdag in de Nieuwe Kerk Ensemble Super Librum met muziek van Eisenga, Braaksma en Veeman

(www.eemenweem.nl).

Groningen, De Oosterpoort: zondag Van Bree Kwartet m.m.v. Henk Guittart (altviool) met Haydn, Ter Veldhuis en Mozart; zondag Christian Lindberg (trombone) met Bach, bikes en barracuda's; dinsdag Berliner Barock Solisten o.l.v. Rainer Kussmaul met Händel, Bach en Telemann.

Haarlem, Grote of St. Bavo Kerk: vrijdag Holland Symfonia o.l.v. Charles Olivieri-Munroe met Respighi en Prokofjev (Vioolconcert door Hebe Mensinga).

Heerlen, Parkstad Theater: zaterdag en zondag Internationaal Kamermuziek Concours voor Strijkers

Loevestein, Slot: vanavond Trio Mediaeval met De Vitry, Machaut en Moody.

Muiden, Muiderslot: zaterdag Trio Mediaeval met De Vitry, Machaut en Moody.

Naarden, Grote Kerk: maandag Capella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Buxtehude, Tunder en Pagendarm.

Rotterdam, De Doelen: vanavond en vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Antonio Pappano m.m.v. Ian Bostridge (tenor) en Martin van de Merwe (hoorn) met Walton, Britten en Elgar; vanavond Doelen Kwartet met Lambrechts-Vos, Schäfer, Liszt en Szymanowski; vrijdag componistenconcert met werken van studenten van het Rotterdams Conservatorium; zaterdag Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Jean Fournet m.m.v. Jacques Zoon (fluit) met Ravel, Ibert en Chausson; woensdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Alexander Lazarev m.m.v. Lang Lang (piano) met Rachmaninov en Tsjaikovski.

Rotterdam, Lantaren/Venster: zaterdag Reinier van Houdt (piano) met Sorabji (Symphony no. 4); woensdag Rubin Quartett met Bartók en Debussy.

Utrecht, Vredenburg: vanavond BBC Singers en Holland Symfonia met Duruflé en MacMillan; vrijdag Radio Symfonie Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Simon Halsey met Schütz en Brahms; zaterdag vanaf 12 uur Kinderkorenfestival, presentatie Marijke Boon; zaterdag Radio Symfonie Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Simon Halsey met medewerking van Lynne Dawson (sopraan) en Detlef Roth (bariton) met Schütz en Brahms; zondag om 14.30 uur Trio Mediaeval met De Vitry, Machaut en Moody; maandag Orchestre des Champs-Elysées o.l.v. Philippe Herreweghe m.m.v. François-René Duchable (piano) met werken van Beethoven; dinsdag Orkest van de Achttiende Eeuw o.l.v. Frans Brüggen met Schubert en Beethoven; woensdag Kristian Bezuidenhout (fortepiano) met Beethoven, Schubert, Mozart, Bach en Haydn.

Utrecht, Pieterskerk: Ensemble Super Librum met oude en nieuwe muziek van Eisenga, Brouwer, Braaksma en Veeman.

Utrecht, Kikker: zondag om 15 uur Basho-Ensemble o.l.v. Jurrien Sligter m.m.v. Tomoko Makuuchi (sopraan) en Martine Straesser (mezzo-sopraan) met werken geïnspireerd op poëzie van Georg Trakl.

Zwolle, Odeon: vrijdag Opera C & F (o.a. Bernard Loonen, tenor en Monique Scholte, mezzosopraan) met Diary of one who vanished van Janacek.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden