Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Samuel Ramey (bas) en Warren Jones (piano) met Purcell, Mozart, Ravel en Ives; vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Andreas Staier (fortepiano), Daniel Sepec (viool) en Jean-Guihen Queyras (cello) met Haydn, Beethoven en Schubert; vrijdag Quator Mosaiques met Beethoven; zaterdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Iva Bittová (zang, viool) met Janacek; zondag om 14.15u Nederlands Pianokwartet met Beethoven en Schumann; zondag pianorecital door Ronald Brautigam.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Sweelinck Barok Orkest o.l.v. Lucy van Dael met Bach.

Amsterdam, Waalse Kerk: dinsdag Orkest van De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Elizabeth Wallfisch m.m.v. Marten Root (traverso) en Masumi Nagasawa (harp) met Bach, Linley en Mozart.

Apeldoorn, Orpheus: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Haydn (Celloconcert door René Berman) en Beethoven.

Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag Maarten Koningsberger (bariton) en Roger Braun (piano) met Schubert (Die schöne Müllerin).

Assen, De Kolk: zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Sergiu Comissiona m.m.v. Jean Dubé (piano) met Ives, Liszt en Tsjaikovski.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag en zaterdag Residentie Orkest o.l.v. Claus Peter Flor met Martinú en Mendelssohn; zondag Holland Wind Players m.m.v. Alfredo Marcucci (bandoneon) met Historia del Tango; woensdag Ab Vos (klarinet) en ensemble met Bartók, Prokofjev, Copland en Beethoven.

Doetinchem, Amphion: woensdag Het Gelders Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Haydn (Celloconcert door René Berman) en Beethoven.

Emmen, De Muzeval: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Sergiu Comissiona m.m.v. Jean Dubé (piano) met Ives, Liszt en Tsjaikovski.

Enschede, Muziekcentrum: zaterdag Orkest van De Nederlandse Bachvereniging (zie Amsterdam, Waalse Kerk); woensdag pianorecital door Ronald Brautigam.

Enschede, Grote Kerk: vrijdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Iva Bittová (zang, viool) met Janacek.

Goes, Grote Kerk: zaterdag Zeeuws Philharmonisch Koor en Het Zeeuws Orkest o.l.v. Joan Berkhemer m.m.v. Simone Veder (alt) met Requiem 1953 van Douwe Eisenga.

Groningen, Oosterpoort: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Sergiu Comissiona m.m.v. Jean Dubé (piano) met Ives, Liszt en Tsjaikovski; woensdag Orkest van De Nederlandse Bachvereniging (zie Amsterdam, Waalse Kerk).

Groningen, Jozefkerk: vrijdag The Tallis Scholars o.l.v. Peter Phillips met Parsons, Byrd, White en Tallis.

Heerlen, Parkstad: zaterdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard (piano) met Beethoven en Mozart.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard (piano) met Beethoven en Mozart.

Nijmegen, De Vereeniging: zondag om 14.15u Het Gelders Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Haydn (Celloconcert door René Berman) en Beethoven.

Rotterdam, De Doelen: vanavond Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Iva Bittová (zang, viool) met Janacek; zaterdagavond en zondag om 14.15u Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Gianandrea Noseda m.m.v. Marina Piccinini (fluit) met Gershwin, D'Rivera, Revueltas en Ginastera; zondag leden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest m.m.v. Ronald Ent (slagwerk) met Chavez, Piazzolla en Ent; dinsdag Kammerchor Stuttgart o.l.v. Frieder Bernius met Mendelsohn, Nicolai en Reger.

Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag Mondriaan Kwartet met Zorn, Orozcko, Meijering en Niks.

Rotterdam, Laurenskerk: vanavond Zeeuws Philharmonisch Koor en Het Zeeuws Orkest o.l.v. Joan Berkhemer m.m.v. Simone Veder (alt) met Requiem 1953 van Douwe Eisenga.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamerorkest o.l.v. Thierry Fischer m.m.v. Godelieve Schrama (harp), Sepp Grotenhuis (klavecimbel) en Ellen Corver (piano) met Mozart, Martin en Honegger; zondag om 14.15u Radio Symfonie Orkest o.l.v. James MacMillan m.m.v. Joha Kotilainen (bariton) met Gruber, Cerha, Talbot en Sawer; maandag pianorecital door Ronald Brautigam; dinsdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Sergiu Comissiona m.m.v. Jean Dubé (piano) met Ives, Liszt en Tsjaikovski; woensdag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Andrew Litton m.m.v. Boris Berezovski (piano) met Ravel, Prokofjev en Rachmaninov.

Venlo, De Maaspoort: vanavond Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard (piano) met Beethoven en Mozart.

Vlissingen, St. Jacobskerk: vrijdag Zeeuws Philharmonisch Koor en Het Zeeuws Orkest o.l.v. Joan Berkhemer m.m.v. Simone Veder (alt) met Requiem 1953 van Douwe Eisenga.

Zutphen, Nwe. Buitensociëteit: zondag om 14 uur Orkest van De Nederlandse Bachvereniging (zie Amsterdam, Waalse Kerk).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden