Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Concertgebouworkest o.l.v. Roger Norrington m.m.v. Sibylla Rubens (sopraan); zaterdag om 14.15 uur Radio Kamerorkest o.l.v. Jos van Immerseel m.m.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond en zaterdag eipziger Kwartet met Mozart, Jank en Beethoven; zondag om 14.15 uur Surprises de L'Amour door Combattimento Consort Amsterdam met Graupner, Bach, en Rameau; maandag Paul Meyer en Trio Wanderer met Chausson, Milhaud en Messiaen; dinsdag Vocale Serie II met Andreas Scholl (countertenor) en Markus Ml (fortepiano/klavecimbel) met Hel, Mozart en Haydn; woensdag om 12.30 uur lunchconcert barokensemble Les passions de l'; woensdag Rising Stars met Tania Kross (mezzosopraan) en Ernst Munneke (piano) met liederen van Wolf, De Falla, Weill, Hel, Rossini en Stravinsky.

Amsterdam, Amstelkerk: zaterdag Gurdjieff Concert door Wim van Dullemen (piano) en Christiane Macketanz (dans) met hymnen, melodie gebed en Moorse dans.

Amsterdam, Paradiso: dinsdag De Nieuwe Kollektie, theatrale composities door pianoduo Post & Mulder m.m.v. Ingrid Kappelle (sopraan) en Jan van Rossum (acteur). Werken van Guus Janssen (Speelkwartier), Martijn Padding (LEGATO'S), Eric de Clercq (Ulmanu), Patricio Wang (2 Sisters) en Arthur Sauer (Narrenschip). Om 19.15 uur toelichting door de componisten.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Ensemble Tri Dali`met Sabien Canton (harp), Wouter van Breugel (fluit) en Yvonne van de Pol (altviool) met Debussy, Ravel, Takemitsu en Laetitia van Krieken.

Amsterdam, Beurs van Berlage: vanavond Virgo Maria met Nederlands Kamerkoor o.l.v. Stephen Layton met o.a. premis van Tavener.

Assen, De Kolk: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. J Kussmaul (viool) m.m.v. Leo van Doeselaar (orgel) met Schubert, Haydn en Mozart.

Beek-Ubbergen, Bartholomeuskerk: zondag Virgo Maria met Nederlands Kamerkoor -zie Amsterdam, Beurs van Berlage.

Den Haag, Nieuwe Kerk: vandaag om 12 uur voorronde Van Wassenaar Concours, om 20.15 uur Ensemble Zefiro, dinsdag concert van deelnemers van het Van Wassenaer Concours; finale zaterdag in Gotische Zaal van de Raad van State.

Den Haag, Gemeentemuseum: zondag i.h.k. van Muziek voor het oog wordt het instrument 'Zwei-Mann-Orchester' van de Argentijns-Duitse componist Mauricio Kagel bespeeld door Ger de Zeeuw en Steef Gerritse. Het bizarre ensemble dat bestaat uit 250 onderdelen is zo groot als een museumzaal.

Dordrecht, galerie De Compagnie: zaterdag New Dutch Academy String Soloista met Haydn.

Enschede, Muziekcentrum: woensdag De Lucas Passie van Penderecki door Orkest van het Oosten o.l.v. Vasily Petrenko m.m.v. Ger Thijs (evangelist), Izabella Klosinska (sopraan), Adam Kruszewski (barition) en Romuald Tesarowicz (bas).

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Jean-Jacques Kantorow m.m.v. Jean-Bernard Pommier (piano) met Debussy, Saint-Sa en Bizet; dinsdag Eric Hoeprich (klarinet), Jos van Immerseel (pianoforte) en Taco Kooistra (cello); woensdag om 10 uur masterclass met Eric Hoeprich.

Groningen, Oosterpoort: dinsdag Virgo Maria door Nederlands Kamerkoor -zie Amsterdam, Beurs van Berlage.

Haarlem, Concertgebouw: zaterdag Orkest van het Oosten o.l.v. Vasily Petrenko -zie Enschede.

Leeuwarden, Grote of Jacobijnenkerk: woensdag Virgo Maria met Nederlands Kamerkoor -zie Amsterdam, Beurs van Berlage.

Leiden, De Waag: woensdag deelnemers van het Wassenaer Concours.

Maastricht, Stadshal in Centre Ceramique: zondag Orpheo Harptrio m.m.v. Josepine van Son (harp), Jacques Brassfluit) en GabriArias Luna (cello) met Franx, Beethovenm, Foote en Ibert.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag (speciale uitvoering voor mensen met een handicap of chronische ziekte) en zaterdag Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Beljon, Schuman en Beethoven.

Meppel, Schouwburg Ogterop: vanavond Noord Nederlands Orkest -zie Assen.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. David Frhwirth (viool) met Mozart en Strauss; vrijdag (Grote Zaal) De Lucas Passie van Penderecki door Orkest van het Oosten o.l.v. Vasily Petrenko -zie Enschede; zondag om 11 uur Marijn Simons (viool) en Tomoko Mukaiyama (piano) en om 20.30 uur Amsterdam CS door Doelen Ensemble o.l.v. Arie van Beek m.m.v. Asa Olssen (mezzosopraan) met Bulsink, Tsoupaki (premis), De Raaff, Jansen en Termos.

Sneek, De Martinikerk: zaterdag Noord Nederlands Orkest -zie Assen.

Sittard, Stadsschouwburg: vanavond Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Beljon, Schumann en Beethoven.

Tilburg, Concertzaal: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. Jean-Jacques Kantorow m.m.v. Jean-Bernard Pommier (piano) met Debussy, Saint-Sa en Bizet, inleiding van Michel Khalifa.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag (grote zaal) Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Alexander Liebreich m.m.v. Quirine Viersen (cello), Francien Schatborn (altviool) en Martijn Sanders (bariton) met Gerhard, Ravel, Ibert en Strauss; zondag Orkest van het Oosten o.l.v. Vasily Petrenko -zie Enschede; maandag (grote zaal) Chamber Orchestra of Europa o.l.v. Mitsuko Uchida (piano) met Mozart en Dvor maandag (kleine zaal) Rosamunde Kwartet met Andreas Reiner (viool), Simon Fordham (viool), Helmut Nicolai (altviool) en Anja Lechner (cello) met Haydn, Grieg en Beethoven; dinsdag Wanderer Trio met Chausson, Esca en Saint-Sa; woensdag Werner Gtenor) en Jan Schultsz (piano) met Schuman en Wolf.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden