KLASSIEK

Passiemuziek..

Bachs Matthäus Passion:

Toonkunstkoor Utrecht, Kathedrale Koor Utrecht en Concerto '91 o.l.v. Jos Vermunt, zondag om 14 uur in Utrecht (Vredenburg); Koor en Barok orkest van De Nederlandse Bachvereniging m.m.v. Jongens van de koorschool St. Bavo o.l.v. Jos van Veldhoven, woensdag in Enschede (Muziekcentrum), 13 april in Tilburg (Concertzaal), 15 april in Aardenburg (Baafkerk), 16 april in Naarden (Grote Kerk), 18 en 19 april in Utrecht (Muziekcentrum), 20, 21 en 22 april in Naarden (Grote Kerk).

Matthäus Passion van Gottfried August Homilius door Twentse Christelijke Oratorium Vereniging en Barokorkest Florilegium Musicum o.l.v. Bernard Burger, 13 april in de Stadhuishal Hengelo.

Stabat Mater van Pergolesi door Margot Endel (sopraan), Jan Brink (countertenor), Gerard Leegwater (orgel) en Strijkkwartet o.l.v. Erna Sommer, zondag om 15 uur in het Kerkje Valkoog bij Schagen.

Tournee

Het Noord Nederlands Orkest o.l.v. Vassily Sinaisky met Schumann (Pianoconcert door Naum Grubert) en Sjostakovitsj, vrijdag in Groningen (De Oosterpoort) en zaterdag in Leeuwarden (De Harmonie).

Nederlands Kamerkoor o.l.v. Tõnu Kaljuste met Bach, Penderecki en Pärt vanavond in Den Haag (Nieuwe Kerk), vrijdag in Amsterdam (Beurs van Berlage) en zaterdag in Maastricht (O.L.Vrouwe Basiliek).

Nieuw Sinfonietta o.l.v. Gérard Korsten m.m.v. Rainer Kussmaul (viool) met Haydn, Hartmann, Penderecki en Stravinsky, vanavond in Meppel (De Ogterop), vrijdag in Veenendaal (De Lampegiet) en zondag in Leiden (Stadsgehoorzaal).

Nieuw Ensemble o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Charlotte Riedijk (sopraan), Richard Zook (tenor), Alan Thomas (gitaar) en John Snijders (klavecimbel) met Scarlatti/Nieder, Erkoreka ('Jukal', première), Guerrero, Maderna, en De Falla, dinsdag in Amsterdam (Paradiso), 13 april in Utrecht (Vredenburg), 15 april in Tilburg (Concertzaal).

East West Baroque Academy met Leclair, Purcell, Vivaldi, Bach en Sammartini, vanmiddag om 12.30 uur in Eindhoven (Muziekcentrum), vanavond in Den Bosch (Muziekcentrum), zaterdag in Hengelo (Waterstaatskerk) en zondag in Groningen (De Oosterpoort).

Het Nederlands Kamerorkest o.l.v. Philippe Entremont met Swee linck/Van den Sigtenhorst Meyer, Mozart (Vioolconcert door Isabelle van Keulen) en Schubert, vanavond in Utrecht (Vredenburg) en zaterdag in Amsterdam (Grote Zaal).

Barok-ensemble La Bergamasca met Picchi, Rossi en Marcello, dinsdag in Den Haag (Oud-Katholieke Kerk) en woensdag in Leiden (De Waag).

Asko Kamerkoor o.l.v. Jos Leussink met Sandström, Harvey en Vriend, vanavond in Amsterdam (Muziekschool Noord), vrijdag in Utrecht (Pieterskerk), zaterdag in Amsterdam (Posthoornkerk) en zondag in Apeldoorn (Podium Gigant).

Amsterdam

Het Concertgebouworkest en London Symphony Chorus o.l.v. Colin Davis met Beethovens 'Missa solemnis', vrijdagavond en zondag om 14.15 uur in de Grote Zaal.

Les Musiciens du Louvre o.l.v. Marc Minkowski m.m.v. Lynne Dawson (sopraan), Anne Sofie von Otter (mezzosopraan), David Daniels (countertenor), en Gidon Saks (bas) met Händels 'Hercules', zaterdag om 14 uur in de Grote Zaal.

Het Asko Ensemble met Rihm, Saunders en Holt, zaterdag in de Kleine Zaal.

Het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Claus Peter Flor met Nielsen (Klarinetconcert door Martin Fröst) en Mendelssohn, zondag om 11 uur in de Grote Zaal.

Een pianorecital door Radu Lupu, zondag in de Grote Zaal.

Het Schönberg Kwartet met Zemlinsky, Webern en Berg, maandag in de Kleine Zaal.

Het Concertgebouworkest o.l.v. Colin Davis met Haydn en Mozart (Pianoconcert door Imogen Cooper), woensdag in de Grote Zaal.

Alexander String Quartet met Haydn, Beethoven en Walton, woensdag in de Kleine Zaal.

Zaterdag om 15.30 uur een Rumori-concert in de Posthoornkerk. Het Nederlands Koper Ensemble met nieuw werk van De Simone, Tomoko Mukaiyama (piano) met Vivier ('Shiraz'), het Ives Ensemble en Monique Krüs (sopraan) met Goeyvaerts ('Litanie 4') en het Ives Ensemble met Barry (Piano kwartet).

Ensemble Cristofori met pianotrio's van Beethoven, zaterdag in de Engelse Kerk.

Hortus Musicus o.l.v. Reinier Wakelkamp m.m.v. Norbert Bartelsman (orgel) met Orlando di Lasso, Demantius, Van den Kerckhoven en Frescobaldi, zondag om 15.30 uur in de Engelse Kerk.

Hans Bloemendal, Barry Mehler, Avery Tracht, Ken Gould en Abbie Israëls (voorzangers), Eleonore Pameijer (fluit), Heleen Hulst (viool), Doris Hochscheid (cello) en Frans van Ruth (piano) met Brant ('Prophets', première), Hamburg ('Suite for 4 cantors', première), Copland, Andriessen, Van Vlijmen en De Roos, maandag in de Uilenburger Synagoge.

Het Nationaal Jeugdorkest, zondag om 15 uur in de Nassaukerk.

Arnhem

Pianist Igor Roma met Liszt, Rachmaninov, Chopin en Prokofjev, maandag in Musis Sacrum.

Eindhoven

Elitza Nikolova (viool) en Gina Taskova (piano) met Kreisler, Tsjaikovski, Bartók, Dvorák, Saint-Saëns en Wieniawski, zondag om 16 uur in het Muziekcentrum.

Pianisten Ellen Corver en Sepp Grotenhuis met Skrjabin, Rachmaninov, Sjostakovitsj en Stravinsky, woensdag in het Muziekcentrum.

Enschede

Valerius Ensemble met Schulhoff, Beethoven en Dvorák, zondag (14.30 uur) in het Muziekcentrum.

Maastricht

Het Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Murry Sidlin m.m.v. Barbara Haveman (sopraan), Hans Cuypers (althobo) en Benny Wiame (trompet) met Copland ('Quiet City'), Barber en Gershwin, vrijdagavond en zondag om 14.30 in Theater a/h Vrijthof.

Rotterdam

Het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valeri Gergjev met Bruch (Vioolconcert door Janine Jansen) en Berlioz, vrijdag in De Doelen.

Gitarist Manuel Barrueco met Bach, Harrison, Lecuona, Ubieta en Barrios, vrijdag in De Doelen.

Pianist Piet Veenstra met Beethoven, dinsdag in De Doelen.

Het Duke Quartet met Janssen, Talbot en Quartet, woensdag in De Doelen.

Tilburg

I Fiamminghi o.l.v. Rudolf Werthen m.m.v. Igor Oistrakh (viool) en France Springuel (cello) met Rossini, Brahms en Mendelssohn, woensdag in de Concertzaal.

Utrecht

Strijkorkest Zoroaster en Utrechts Blazers Ensemble o.l.v. Otto Tausk en Paul Janse m.m.v. Miriam Keesing (piano) met Adams, Ives, Kurtág, Stockhausen, Boogers, Adams, Stravinsky en Berkenbosch, vrijdag in Vredenburg.

Radio Symfonie Orkest Groot Omroepkoor o.l.v. Simon Halsey met Verdi's 'Messa da Requiem', zaterdag in Vredenburg.

Freiburger Barockorchester o.l.v. Gottfried von der Goltz met Beck en Beethoven (Pianoconcert door Robert Levin), dinsdag in Vredenburg.

Cellist Pieter Wispelwey met zes suites voor cello van Bach, woensdag in Vredenburg.

Carmina Kwartet m.m.v. Nora Chastain (altviool) en Thomas Grossenbacher (cello) met Pachelbel, Giger, Beethoven en Schönberg, woensdag in Vredenburg.

Organist Jan Jansen met passiekoralen van Bach, zaterdag om 15.30 uur in de Domkerk.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.