Klassiek

& bullet; Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag Amsterdam Sinfonietta m. m. v. Candida Thompson (viool) en Martin Fröst (klarinet) met Mozart, Copland en Dvor ák; zaterdag om 14.15 uur Nederlands Radio Symfonie Orkest o....

& bullet; Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag Abbie de Quant (fluit) en Masumi Nagasawa (harp) met Dopller/Zamara, Shiba, Sun en Spohr; dinsdag Charlotte Riedijk (sopraan) en Godelieve Schrama (harp) met Britten en Purcell; woensdag Borodin Kwartet met Beethoven-kwartetten.

& bullet; Amsterdam, Muziektheater: 5, 7 en 8 november Kronos Quartet met Visual Music.

& bullet; Amsterdam, Beurs van Berlage: vanavond Nederlands Kamerkoor en ensemble o. l. v. Paul van Nevel met Lassus en Palestrina.

& bullet; Amsterdam, Waalse Kerk: zondag Ensemble Música Temprana met Spaanse en Portugese muziek.

& bullet; Amsterdam, De Rode Hoed: vrijdag Birgit Remmert (alt) en David Kuyken (piano) met Rimsky-Korsakov, Moesorgski en Rachmaninov.

& bullet; Arnhem, Musis Sacrum: vanavond pianorecital door Wibi Soerjadi.

& bullet; Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Het Brabants Orkest o. l. v. Michael Güttler m. m. v. Bart van de Roer (piano) met Bruckner, Beethoven en Brahms; vrijdag Barbara Hendricks (sopraan) m. m. v. Koninklijk Filharmonie van Vlaanderen o. l. v. Balazs Docsar met Berlioz en Mozart.

& bullet; Enschede, Muziekcentrum: vrijdag en zaterdag Orkest van het Oosten o. l. v. Jaap van Zweden met Beethoven en Berlioz.

& bullet; Groningen, Oosterpoort: zondag om 15 uur pianisten Liesbeth Hinderdael en Ellen Dijkhuizen e. a. met Chopin,

Fuchs en Schumann; dinsdag o. a. Esther Apituley (altviool) en Hans Dagelet (spel en trompet) met Apituley's Loco-Motiv.

& bullet; Groningen, Jozefkerk (Rademarkt): Vocaal ensemble Currende m. m. v. In Stil Moderno o. l. v. Erik van Nevel met Kroonjuwelen uit Kromeri ¿ z * .

& bullet; Heerlen, Theater: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest o. l. v. Charles Olivieri Munroe met Korngold (Vioolconcert door Theodora Geraets) en Tsjaikovski. & bullet; Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag Limburgs Symfonie Orkest o. l. v. Charles Olivieri Munroe met Korngold (Vioolconcert door Theodora Geraets) en Tsjaikovski.

& bullet; Oss, De Lievekamp: zaterdag Het Brabants Orkest o. l. v. Michael Güttler met Bruckner, Beethoven en Brahms. & bullet; Rotterdam, De Doelen: vanavond benefiet voor het Mariinksy Theater St. Petersburg door Rotterdams Philharmonisch Orkest o. l. v. Valeri Gergjev m. m. v. Janine Jansen (viool).

& bullet; Rotterdam, Laurenskerk: zaterdag (15u) Hieke Meppelink (sopraan), Wiard Witholt (bariton), Annette Rogers en Femke de Graaf (piano) en Laurenscantorij met Brahms.

& bullet; Utrecht, Vredenburg: vanavond Orchestre des Champs-Elysées o. l. v. Philippe Herreweghe m. m. v. Christian Tetzlaff (viool) met Mendelssohn en Schubert; zaterdag Jostiband m. m. v. Gregor Bak (piano) en Lisette Emmink (sopraan); maandag Charlotte Riedijk (sopraan) en Godelieve Schrama (harp) met Britten en Purcell; dinsdag Vertavo Kwartet met Dvor ák, Janac ek-/Burghauser en Brahms.

& bullet; Utrecht, Pieterskerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor en ensemble o. l. v. Paul van Nevel met Lassus en Palestrina.

& bullet; Zwolle, Odeon: van 30 oktober t/m 7 november Kamermuziekweek waarin de strijkkwintetten van Mozart centraal staan, samengesteld door Rian de Waal. Info tel. 038-4288280. Zie ook: www. schouwburg-odeon. nl.

& bullet; Zwolle, Nwe Buitensociëteit: vanavond Orkest van het Oosten o. l. v. Jaap van Zweden met Beethoven en Berlioz.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden