Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Concertgebouworkest o.l.v. Mariss Jansons m.m.v. Soile Isokoski (sopraan) met Strauss en Tsjaikovski en vrijdag het Concertgebouworkest met Honnegger en Sjostakovitsj; zaterdag om 14 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland en Groot Omroepkoor o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag En Accord, Lagos Kwartet en Rubens Kwartet met Haydn, Brahms en Walton; zaterdag Riccardo Gallen (gitaar) met Bach, Weiss, Regondi, Brouwer, e.a.; zondag om 14.30 uur Oleg Bugaev (cello) en pianisten Emmanuelle Swiercz en Mirsa Adami met Schumann, Dutilleux, Rachmaninov, Kreisler, Brahms, Schnittke en Paganini; dinsdag Parkany Kwartet met Kod, Von Dohni, Bartn Weiner; woensdag Aile Asszonyi (sopraan), Max van Egmond (bariton) en Helen Kapten (piano) met Rachmaninov en Verdi.

Amsterdam, Cristofori: zondag om 15 uur Cristofori Pianokwartet Amsterdam met Mendelssohn, Schubert en Dvor

Arnhem, Musis Sacrum: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart m.m.v. Charlotte Margiono (sopraan), Christoph Genz (tenor), Stephan Genz (bariton), Nederlands Concertkoor en Roder Jongenskoor met Britten (War Requiem).

Den Bosch, Muziekcentrum: 16 t/m 26 september Internationaal Vocalisten Concours. O.a. dinsdag galaconcert door sopraan Nelly Miricioi.v. Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot, woensdag 22 september halve finale en zondag 26 september finale m.m.v. Het Brabants Orkest o.l.v. Ivan Anguvdin.

Zie ook: www.ivc.nu.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Radio Symfonie Orkest o.l.v. Etienne Siebens m.m.v. Quirine Viersen (cello) met Barber, Elgar en Beethoven; maandag Het Brabanst Orkest o.l.v. Marc Soustrot met Bizet, Saint-Sa, Berlioz, Von Weber, Schubert, Dvoren Beethoven.

Enschede, Muziekcentrum: t/m 18 september Muziekfestival Enschede met vrijdag en zaterdag muziek bij de film The black Pirate (1926) door Orkest van het Oosten o.l.v. Gillian Anderson.

Groningen, De Oosterpoort: woensdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jacques Mercier m.m.v. Tamara Rumiantsev met Ravel en Rachmaninov.

Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur Bernard Bartelink (orgel) en Serge Novique (bariton) met Bartelink.

Leens, Petruskerk: zaterdag orgelconcert door Jacques van Oortmers-

sen.

Nijmegen, Galerie Marzee: zondag om 11.30 uur Dirk Luijmes (harmonium, elektronica) met Padding (premi), Van Bergeijk, De Man en Van Rossem.

Rotterdam, De Doelen: zondag om 11 uur speelt violiste Janine Jansen met Kathryn Stott (piano) Faurn Ravel en om 15 uur met Julian Rachlin (altviool), Quirine Viersen (cello) en Kathryn Stott (piano) Schubert, Beethoven en Dvor

Rotterdam, Doopsgezinde Kerk: woensdag Rotterdams Kamerorkest met Glazoenov, Aroetjoenjan, Arenski en Sjostakovitsj.

Tilburg, KUB: maandag pianorecital door Severin Von Eckardstein.

Utrecht, Vredenburg: maandag muziek bij de film The black Pirate (1926) door Orkest van het Oosten o.l.v. Gillian Anderson.

Utrecht, Geertekerk: vrijdag Utrechts Barok Consort o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Mozart en Schumann.

Zwolle, Nw Buitensociit: vanavond muziek bij de film The black Pirate (1926) door Orkest van het Oosten o.l.v. Gillian Anderson.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden