Klassiek

Aduard, Abdijkerk: vanavond Nederlands Blazers Ensemble met Mozarts Serenade nr. 10. Hoboïst Bart Schneemann leest een selectie van Mozarts brieven....

Alkmaar, Provadja: vanavond Nora Mulder (piano), Christophe Roy (cello), Bas Wiegers (viool) en Lode Leire (contrabas) met 'Morsima-Amorsima' van Xenakis.

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag het Concertgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly met Beethoven en Stravinsky; zaterdagmiddag het Chamber Orchestra of Europe o.l.v. Nikolaus Harnoncourt met een Beethovenprogramma (o.a. Pianoconcert door Pierre-Laurent Aimard); zaterdagavond KCOV Amsterdam en Amsterdam Kamerorkest o.l.v. Martin Kamminga, en solisten Nienke Oostenrijk, Wilke te Brummerstroete, Robert Luts en Frans Fiselier met 'Hohe Messe' van J.S. Bach; zondag om 11 uur het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Zoltán Peskó met Berg (Vioolconcert door Isabelle Faust) en Bartók; zondag om 14.15 uur het jeugdorkest Jong Excelsior, Muziekvereniging Groot Excelsior, Mega Excelsior, Reünistenorkest en het Amsterdams Operakoor o.l.v. Jos van de Sijde en bariton Ernst Daniël Smid met 'Excelsior' van Goorhuis (wereldpremière); zondagavond pianorecital door Christian Zacharias met Debussy en Scarlatti; maandag Orkest van de Achttiende Eeuw o.l.v. Frans Brüggen met Beethoven (o.a. Vijfde pianoconcert door Ronald Brautigam); dinsdag Koor en Orkest van De Koninklijke Muntschouwburg o.l.v. Antonio Pappano en solisten Angela Denoke, Randi Stene, Clifton Forbis en Franz Josef Selig met Beethovens 'Missa solemnis'; woensdag om 12.30 uur lunchconcert door het Concertgebouworkest o.l.v. Nicholas McGegan; woensdagavond het Concertgebouworkest o.l.v. Nicholas McGegan met Rameau, Mozart (Derde vioolconcert door Elisabeth Batiashvili) en Haydn.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond en zaterdag het Vertavo Kwartet met strijkkwartteten van Wolf, Bartók en Britten; vrijdag het Reizend Muziekgezelschap met D'Ambrosio, Korngold en Schumann; zondag Nederlands Blazers Ensemble met Mozarts Serenade nr. 10; maandag Stella Doufexis (mezzosopraan) en Irwin Gage (piano) met Chausson, Berg en Schönberg; dinsdag Osiris Trio en Harmen de Boer (klarinet) met Messiaen en Beethoven; woensdag een pianorecital door Delphine Bardin met Schubert, Chopin en Ravel.

Amsterdam, Paradiso: zondag om 15 uur het Nederlands Blazers Ensemble met composities van jonge componisten; dinsdag Barton Workshop met 'Morton Feldman en Vrienden'.

Amsterdam, Beurs van Berlage: zaterdag pianisten Simon Adda Reijss en Polo de Haas met Ravel, Schönberg en Rossini.

Amsterdam, Mozes en Aäronkerk: vrijdag om 15 uur organist Herman van Vliet met Callaerts, Schmitt en Widor.

Amsterdam, Stedelijk Museum: zaterdag om 15 uur Nora Mulder (piano), Christophe Roy (cello), Bas Wiegers (viool) en Lode Leire (contrabas) met 'Morsima-Amorsima' van Xenakis.

Amsterdam, De IJsbreker: vanavond Hoketus met L. Andriessen en Steve Reich.

Arnhem, Musis Sacrum: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. Igor Roma (piano) en Valérie Hartmann-Clavérie (ondes martenot) met Messiaen ('Turangalîla-Symphonie'); maandag pianist Nikolai Lugansky met Mendelssohn, Schumann, Brahms en Rachmaninov; dinsdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Peter Oundjian m.m.v. Giora Feidman (klarinet) met Bat Chaim, Hajdu, Gershwin en Mendelssohn.

Bergen, Ruïnekerk: vrijdag Zephyr Strijkkwartet met Ferneyhough, Van Dillen, Crawford Seeger en Scelsi.

Delft, Legermuseum: vanavond Armando (viool) en het Armando Quartet.

Den Bosch, Muziekcentrum: woensdag Taylor Wilson (mezzosopraan) en Robert Melling met Scots Songs van John Rose.

Eindhoven, Witte Dame: vrijdag Nora Mulder (piano), Bas Wiegers (viool), Christophe Roy (cello) en Lode Leire (contrabas) met Xenakis.

Enschede, Grote Kerk: vrijdag om 19 uur het Nederlands Blazers Ensemble met composities van jonge componisten.

Groningen, Singelhuis: vanavond Anna la Berge (fluit) met een Internetconcert, met verbindingen via het web met New York, Schotland, Keulen en Münster

(www.cuba-cultur.de/quintet.net/).

Groningen, Grand Theatre: zondag het Aurelia Saxofoon Kwartet, Duo Dramm & La Berge met 'The Hammerhead Arias'.

Leeuwarden, Romein: woensdag het Aurelia Saxofoon Kwartet, Duo Dramm & La Berge met 'The Hammerhead Arias'.

Leiden, Stadsgehoorzaal: woensdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam m.m.v. Giora Feidman (klarinet) met Bat Chaim, Hajdu, Gershwin en Mendelssohn.

Leiden, De Waag: woensdag Amsterdam Loeki Stardust Quartet met Obrecht, Keuris, De Kemp en Sweelinck.

Maastricht, Conservatorium: zondag Amati Pianotrio met Haydn, Sjostakovitsj en Mendelssohn.

Nijmegen, De Vereeniging: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. Igor Roma (piano) en Valérie Hartmann-Clavérie (ondes martenot) met Messiaen.

Nijmegen, Galerie Marzee: zondag Barton Workshop met 'Morton Feldman en Vrienden'.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag en zaterdag het Rotterdams Philharmonisch Orkest, Nederlands Concertkoor o.l.v. Carlo Rizzi m.m.v. Tito Beltram (tenor), Elena Prokina (sopraan), Elena Manistina (alt) en Peter Rose (bas) met Verdi's Requiem; zondag Radio Kamerorkest o.l.v. Thierry Fischer m.m.v. Pauline Oostenrijk (hobo) met Bizet, Françaix en Ravel; zondag Doelen ensemble met Debussy, Fontijn en Laréamont; woensdag Robert Holl (bas) en Naum Grubert (piano) met Schubert ('Winterreise').

Tilburg, Concertzaal: dinsdag het Nederlands Blazers Ensemble met werken van jonge componisten.

Utrecht, Vredenburg: vanavond het Rotterdams Philharmonisch Orkest, Nederlands Concertkoor o.l.v. Carlo Rizzi m.m.v. Tito Beltram (tenor), Elena Prokina (sopraan), Elena Manistina (alt) en Peter Rose (bas) met Verdi's Requiem; vanavond het Reizend Muziek Gezelschap met D'Ambrosio, Korngold en Schumann; maandag Orchestre des Champs-Elysées, La Chapelle Royale en Collegium Vocale Gent o.l.v. Philippe Herreweghe m.m.v. Johannette Zomer (sopraan) en Stephan Genz (bariton) met Lekeu, Debussy en Fauré; woensdag Arno Bornkamp (saxofoon) en Ivo Janssen (piano) met o.a. Kastner, Van Klaveren en Savari.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden