Klassiek

n Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. Jukka-Pekka Saraste met Van Baaren, Dutillieux, Debussy en Lutoslawski; zaterdag om 14.15 uur Nederlands Radio Symfonie Orkest en Synergy Vocals o.l.v....

n Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Het Amsterdams Lieder Ensemble m.m.v. solisten met Brahms, Schumann, Mendelssohn en Rossini; vrijdag Berent Korfker (viool) en Sander Sittig (piano) met Brahms, Tsjaikovski, Liszt, De Sarasate en Szymanovski; zaterdag Zephyr Kwartet met Francesoni, Gentile, Murat, Scelsi en Sciarrino; maandag Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw met Messiaen; dinsdag leden van het Concertgebouworkest met R. Strauss, Schulhoff en Brahms; woensdag Osiris Trio en Harmen de Boer (klarinet) met de Keuze van de Schrijver Oek de Jong.

n Amsterdam, Noorderkerk: vrijdagavond en zaterdag om 14 uur Damals und Heute o.l.v. Michael Willens m.m.v. Pieter Wispelwey (cello) met Haydn; zaterdag om 12 uur Freek Borstlap (baryton), Helena van Tongeren (altviool) en Jan Insinger (cello) met baryton-trio's van Haydn.

n Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: zaterdag Nieuw Ensemble met tien composities van studenten van de conservatoria van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam.

n Amsterdam, Engelse Kerk: vrijdag The Academy of the Begijnhof o.l.v. Richard Egarr met Beethoven en Schumann.

n Amsterdam, Waalse Kerk: zondag Trombone-Ensemble Harry Ries & Co m.m.v. Hubert Claessens (bas-bariton) met met o.a. Schütz en Victoria.

n Amsterdam, Conservatorium: zondag om 15 uur finale Internationaal Gaudeamus Vertolkers Concours.

n Amsterdam, Paradiso: vanavond Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Aynur (zang) met Turkse muziek van o.a. Kamran Ince.

n Apeldoorn, Orpheus: dinsdag gastdocenten van Stichting Internationale Masterclass Apeldoorn met Poulenc, Hindemith en Messiaen.

n Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart m.m.v. Alexander Satz (piano) met Weber, Beethoven, Simons en Ravel.

n Den Bosch,Toonzaal: van 23 t/m 27 april Messiaen-dagen, zaterdag met pianist Daan Vandewalle, dinsdag met Håkon Austbø (piano) en Ingrid Kappelle (sopraan) en woensdag met pianisten Daan Vandewalle en Geoffrey Madge.

n Den Haag, Philipszaal: vrijdag en zaterdag Residentie Orkest o.l.v. Christopher Hogwood m.m.v. Hans Colbers (bassetklarinet) met Ravel, Mozart, Martinu en Ravel.

n Den Haag, Nieuwe Kerk: vanavond Kristian Bezuidenhout (fortepiano) met Beethoven en tijdgenoten; zondag om 13.30 uur Yoram Ish-Hurwitz (piano), Frédéric Bastet (literaire omlijsting) en Carel Alphenaar (declamatie).

n Drachten, De Lawei: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jan Stulen m.m.v. Kim Criswell (zang) met Porter en Gershwin.

n Eindhoven, Muziekcentrum: zondag om 12 uur Katona Twins (gitaar) en Valérie Guillorit (sopraan) met De Falla en Obradors; woensdag De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven met Rossi.

n Enschede, Muziekcentrum: zondag Valerius Ensemble met Koechlin, Honegger, Debussy en Cras.

n Gouda, Schouwburg: zondag om 15 uur Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw met Messiaen.

n Groningen, De Oosterpoort: zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jan Stulen m.m.v. Kim Criswell (zang) met Porter en Gershwin; zondag Novak Trio met o.a. Dvorák en Novak; dinsdag Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw met Messiaen.

n Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Albert-Jan Roelofs.

n Nijmegen, De Vereeniging: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest - zie Arnhem.

n Rotterdam, De Doelen: vanavond Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. Pierre-Laurent Aimard (piano), vrijdagavond m.m.v. Kees Hülsmann (viool), Marien van Staalen (cello) en Jozef de Beenhouwer (piano) en zaterdagavond en zondag om 14.15 uur m.m.v. Nienke Oostenrijk (sopraan) en Gerd Böckman (recitant) met Beethoven; vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jan Stulen m.m.v. Kim Criswell (zang) met Porter en Gershwin; woensdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Marcus Creed m.m.v. Kristian Bezuidenhout (pianoforte) met Schumann, Schubert en Brahms; zondag Doelenkwartet m.m.v. dansers Thom Stuart en Henna Lee met Uylenhoet, Van der Aa, Glass en Reich; 27, 28 en 29 april Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Anne Huser (altviool) met Berlioz en Dukas.

n Rotterdam, Lantaren/Venster: zaterdag Schönberg Kwartet met Ketting, Andriessen en Van Vlijmen; woensdag Ives Ensemble - zie Nijmegen, Marzee. n Utrecht, Vredenburg: vanavond Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Ben Wallfisch met Debussy, Wallfisch en Beethoven; maandag Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Rossi; maandag Artis kwartet met Mozart, Jan & aacute;cek en Zemlinsky; woensdag Boedapest Festival Orkest o.l.v. Iván Fischer m.m.v. József Lendvay (viool) met Liszt, Brahms en Sarasate.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden