KLASSIEK

Tournee..

Het Noord Nederlands Orkest o.l.v. Philippe Entremont (piano) met Verbey ('Triade), Mozart (Pianoconcert) en Brahms (Serenade nr. 1), zaterdag in Meppel (Ogterop), zondag om 15.30 in Heerenveen (De Rinkelbom), dinsdag in Delfzijl (De Molenberg), woensdag in Franeker (De Koornbeurs), 11 mei in Stadskanaal (Geert Teis) en 12 mei in Winschoten (De Klinker).

Het Noord Nederlands Orkest o.l.v. Alexandru Lascae m.m.v. Kam Lung Cheng (viool) met Mozart (Ouverture 'Don Giovanni'), Fodor (Derde symfonie), Vivaldi ('De Vier jaargetijden'), zaterdag in Hoogeveen (De Tamboer), zondag om 15 uur in Hoogezand ('t Kielzog), dinsdag in Dokkum (De Ysherberg), woensdag in Sneek (Amicitia) en 11 mei in Emmen (De Muzeval).

Het Orlando Ensemble met 'Travelling Memory': zeven sculpturen van Ans Hey en muziek van Kurtág. Vanavond in Amsterdam (Amstelkerk) en zondag in Den Bosch (Muziekcentrum).

Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven m.m.v. Leo van Doeselaar (orgel) met Bach, Schütz en Kuhnau, dinsdag in Zutphen (Walburgiskerk), woensdag in Maassluis (Grote kerk) en 11 mei in Kampen (Bovenkerk).

Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Candida Thompson (viool) met Dvorák, Chopin (Pianoconcert door Viktoria Postnikova), Liszt en Suk, zondag om 11 uur in Amsterdam (Grote Zaal) en woensdag in Utrecht (Vredenburg).

Amsterdam

Het Concertgebouworkest o.l.v. Leonard Slatkin met Beethoven (Ouverture 'Leonore'), Stravinsky (Symfonie in drie delen) en Elgar ('Enigma-variaties'), zaterdag in de GroteZaal.

Lidia Baich (viool) en Yuri Smirnov (piano) met Tanejev, Prokofjev, Stravinsky, Rachmaninov en Rimsky-Korsakov, zaterdag in de Kleine Zaal.

Zondag om 14 uur in de Kleine Zaal: finale van het Steinway & Sons Pianoconcours 2000.

The Sixteen Choir en The Symphony of Harmony and Invention o.l.v. Harry Christophers, m.m.v. Carolyn Sampson (sopraan) en Robin Blaze (countertenor) met Bach ('Magnificat' en Cantates 34 en 50), zondag in de Grote Zaal.

Pianist Alexander Warenberg met Tsjaikovsky ('De jaargetijden') en Moesorgski ('Schilderijen van een tentoonstelling'), zondag in de Kleine Zaal.

Andreas Scholl (countertenor) en Edin Karamazov (luit) met Engelse volksliederen van o.a. Dowland, Campion, Holborne, Johnson en Zamboni-Romano, maandag in de Kleine Zaal.

Een lunchconcert door het Concertgebouworkest o.l.v. Leonard Slatkin, woensdag in de Grote Zaal.

Het Concertgebouworkest o.l.v. Leonard Slatkin met Beethoven (Ouverture 'Leonore'), Sibelius (Vioolconcert door Christian Tetzlaff) en Schumann (Symfonie 'Reinische'), woensdag in de Grote Zaal.

Slagwerker Christian Dierstein met Henze, Sciarrino, Pagh-Paan, Aperghis, Lachenmann, Feldman en Xenakis, woensdag in de KleineZaal.

Het Concertgebouworkest geeft een openluchtconcert, vrijdag om 21 uur op de Amstel (voor Carré).

Kamerkoor Vocoza met Fauré's 'Requiem', vanavond in de Engelse kerk.

Pianist Bas van Bommel met Bach, Chopin, Brahms, Van Baaren en Debussy, zondag om 15 uur in Cristofori.

Marjanne Kweksilber (sopraan), Eleonore Pameijer (fluit), Ivar Berix (klarinet), Marijke van Kooten (viool), Edith van Moergastel (altviool), Doris Hochscheid (cello) en Frans van Ruth (piano) met Wertheim, Roussel, Van Lier, Eisler, Kerstens en Milhaud, maandag in de Uilenburger Synagoge.

Den Haag

Tijdens het festival voor elektronisch muziek De Elektrische Golf in het Stadhuis (Atrium), vandaag om 17 uur werk van Ferrari, Boerman en Zegers en zaterdag om 19.15 uur werk van Stockhausen en Philippi.

Het Residentie Orkest o.l.v. George Pehlivanian m.m.v. pianisten Daniel Wayenberg en Håkon Austb & lsquor; met Ravel (Pianoconcert) en Messiaen ('Turangalila-symphonie'), zaterdag in de Philipszaal.

Strijksextetten van Strauss, Samam en Brahms, door leden van het Residentie orkest, woensdag in de Philipszaal.

Doetinchem

Kamermuziekensemble van Het Gelders Orkest met Prokofjev, Farkas, Donányi, Ligeti en Janacek, zondag om 11.30 uur in Doetinchem (Amphion).

Haarlem

Janine Jansen (viool), Hebe Mensinga (viool), Marjolein Dispa (altviool), Maarten Jansen (cello), Ron Schaaper (hoorn), Folke Nauta (piano) met o.a. Brahms (Hoorntrio) en Sjostakovitsj (Pianokwintet), woensdag in het Concertgebouw.

Een orgelconcert door Jörg Endebrock, zaterdag in de Kathedrale Basiliek Sint Bavo.

Heeswijk

Kamerorkest Musica Ducis m.m.v. Johan Huys (orgel) met Mozart, Strauss, Van der Roost, Händel (Orgelconcert) en Sammartini (orgelconcert), zondag om 16 uur in de Abdij.

Leiden

The Academy of St. Martin in the Fields o.l.v. Kenneth Sillito met Händel, Bach, Villa Lobos, Barber en Grieg, zaterdag in de Stadsgehoorzaal.

Nijmegen

Pianist Arcadi Volodos met Schubert, Rachmaninov, Liszt en Liszt/Volodos, dinsdag in De Vereeniging.

Rotterdam

Tijdens het Willem Jeths Festival, van dinsdag 9 t/m donderdag 11 mei in Lantaren/Venster, worden werken van Willem Jeths en van verwante componisten als Keuris, Rihm, Ligeti en Lustig uitgevoerd. Dinsdag door Raymond Honing (fluit), Hein Pijnenburg (basklarinet), Eddy Janning (piano), Storiono Pianotrio, Ere Lievonen (klavecimbel) en slagwerkers Richard Jansen, Arnold Marinissen en Peter Prommel. Woensdag door het Rubin Kwartet, Hexagon Ensemble m.m.v. zes dansers en 11 mei door het Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Tetsuji Honna en Frances-Marie Uitti (cello).

Ilya Grubert (viool) en Naum Grubert (piano) met sonates van Brahms, zondag om 14.30 uur in de Doelen.

Het Doelenensemble en Doelenkwartet m.m.v. Bert Mooiman (piano) en Ellen Versney (harp) met Poulenc, Benjamin, Debussy, Mayuzumi en Martinu, zondag in de Doelen.

Pianist Piet Veenstra met een Beethoven-programma, dinsdag in De Doelen.

The Consort of Musicke met motetten van Monteverdi en Verrijt, woensdag in de Doelen.

Tilburg

I Fiamminghi o.l.v. Rudolf Werthen m.m.v. Joris van den Hauwe (hobo) en Frank Hendrickx (fluit), zondag om 14.30 uur in de concertzaal.

Utrecht

Yudo Group (o.a. sopraan Ingrid Kapelle, altviolist Finn Möricke en pianist Kees Wieringa) met het programma 'I.K. Bonset op muziek', zondag om 16 uur in het Centraal Museum. Schilder Theo van Doesburg publiceerde als dichter onder het pseudoniem I.K. Bonset.

Radio Kamerorkest o.l.v. Peter Eötvös m.m.v. Gerard Bouwhuis (piano) met De Man ('Magnetic Fields for Orchestra and quadrophonic Tape', première), De Bond (Nieuw werk voor piano, orkest en live-elektronica, première) en De Leeuw ('Spatial Music III' voor orkest en tape), zaterdag in Vredenburg.

Gabriela Benackova (sopraan) en Radio Symfonie Orkest o.l.v. Maximiano Valdés met o.a. aria's van Puccini, Boito, Giordano, Cilea, Wagner, Mascagni en Verdi, zondag om 14.15 uur in Vredenburg.

Rotterdam Philharmonic Brass o.l.v. Gert Buitenhuis met Sparke, Rautavaara, Prokofjev, Barber en Tomasi, zondag om 15 uur in Vredenburg.

Ebony Band o.l.v. Werner Herbers m.m.v. Marjanne Kweksilber (sopraan) en Serge Novique (bariton) met muziek en teksten van o.a. Hába, Süsskind, Burian, Reiner en Ponck, dinsdag in Vredenburg.

Schönberg Kwartet m.m.v. Susan Narucki (sopraan), Jan Erik van Regteren Altena (altviool) en Taco Kooistra (cello) met Webern, Zemlinsky en Berg, woensdag in Vredenburg.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden