Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Concertgebouworkest o.l.v. Nikolaus Harnoncourt met Mozart; zaterdag Orkest van de Achttiende Eeuw, Nederlands Kamerkoor en solisten o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Alexander Khramouchin (cello) en Vladimir Sverdlov (piano) met Schubert, Brahms en Sjostakovitsj; zaterdag Emerson kwartet met strijkkwartetten van Sjostakovitsj; maandag Asko Ensemble o.l.v. Ilan Volkov m.m.v. Claron McFadden (sopraan) met Rihm, Birtwistle, Kunst en Xenakis; Michael Schade (tenor) en Graham Johnson (piano) met liederen van Beethoven, Schubert, Liszt, Ravel, Fauré en Strauss.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Montalbano Ensemble met Marini, Castello, Bassano en Riccio.

Delft, De Veste: zondag om 11.30 uur Marieke Schneemann (fluit), Godelieve Schrama (harp) en Emile Cantor (altviool) met Debussy, Ravel en Goebajdoelina.

Delft, Nieuwe Kerk: zaterdag om 15.30 uur Jeroen de Haan (orgel) en Myrthe Helder (viool) met Bach, Von Herzogenberg, Händel en 't Hart.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Tania Kross (mezzosopraan) m.m.v. Pepijn van Doesburg (fluit), Maarten Jansen (cello) en Ernst Munneke (piano) met Brahms, Stravinsky, Montsalvatge, Ravel en Ansink (nieuw werk); dinsdag Fabio Biondi (viool) en Sergio Ciomei (klavecimbel) met Veracini, Vivaldi, Bach, Tartini en Lonati.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Ensemble Schönbrunn met Haydn, Graf en Pleyel; zondag pianorecital door Till Felner.

Haarlem, Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur Bert Mooiman (orgel) en Wilanne Mooiman-Hoek (mezzosopraan) met Eben ('Lied der Ruth'), Duruflé, Manneke en Poulenc.

Heeswijk, Abdij van Berne: zondag om 16 uur orgelconcert door Rupert Frieberger en Dorthy de Rooij.

Leiden, De Waag: woensdag Fabio Biondi (viool) en Sergio Ciomei (klavecimbel) met Veracini, Vivaldi, Bach, Tartini en Lonati.

Nijmegen, De Vereeniging: dinsdag Het Gelders Orkest o.l.v. Bernhard Klee met Schubert, Webern en Beethoven.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Toonkunstkoor Utrecht en Nederlands Promenade Orkest o.l.v. Jos Vermunt m.m.v. solisten met Brahms, Van Doorn ('Cantico de la Creature', première) en Fauré; vrijdag en zaterdag Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Ulf Schirmer m.m.v. solisten met Hindemith ('Matthis der Maler') en Martin ('In terra pax'); maandag Tania Kross (mezzosopraan) m.m.v. Pepijn van Doesburg (fluit), Maarten Jansen (cello) en Ernst Munneke (piano) met Brahms, Stravinsky, Montsalvatge, Ravel en Ansink (nieuw werk).

Utrecht, Theater Kikker: dinsdag Ayelet Harpaz (zang) en Anne Faulborn (klavecimbel) en Interzone Perceptible (accordeon, bas, elektronica) met Marquez Boquieren, Cicilliani en Nezvanova.

Zutphen, De Hanzehof: woensdag Het Gelders Orkest o.l.v. Bernhard Klee met Schubert, Webern en Beethoven.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden