Klassiek

Amsterdam, Paradiso: dinsdag Asko Ensemble o.l.v. H.K. Gruber met Eisler, Dramm en Gruber..

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Candida Thompson m.m.v. Frank Braley (piano) met Schubert en Beethoven; zaterdag om 14.15 uur Nederlands Radio Symfonie Orkest o.l.v. Gerd Albrecht m.m.v. Janine Jansen (viool) en Michelle Breedt (mezzosopraan) met Haas, Dvorák, Krása en Martinu; zaterdag-, maandag-, dinsdagavond en zondag om 14.15 uur Nederlands Kamerorkest o.l.v. Christian Zacharias met Beethoven en Schnebel; zondag om 11 uur Radio Kamerorkest o.l.v. Etienne Siebens m.m.v. Margriet van Reisen (alt-mezzo) en Carel Kraayenhof (bandoneon) met Respighi en Piazzolla; zondag Nelson Feire (piano) met Brahms, Schumann, Skrjabin, Chopin en Liszt.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Liza Ferschtman (viool), Nadia Wijzenbeek (viool), Benjamin Gilmore (altviool), Dmitri Ferschtman (cello) en Gabriel Lipkind (cello) met Schubert en Arensky; zaterdag Adrian Thompson (tenor) en Roger Braun (piano) met Schubert; maandag Ingrid Fliter (piano) met Beethoven en Chopin; dinsdag Angelika Kirchschlager (mezzosopraan) en Helmut Deutsh (piano) met Haydn, Grieg, Brahms, Poulenc en Liszt; woensdag Nicolas Baldeyrou (klarinet) en Vahan Mardirossian (piano) met Chausson, Poulenc, Rossini, Debussy, Tanguy en Von Weber.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag Barbara Hannigan (sopraan) en ensemble met o.a. Vivaldi, Scarlatti en Händel.

Amsterdam, Beurs van Berlage: vanavond Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra met De Victoria, Ginastera, Guerrero, Kleppe en Vriend.

Amsterdam, Uilenburger Synagoge: maandag ensemble m.m.v. Jascha Nemtsov (piano) met Lourié, Wolfsohn, Krejn, Achron, Weprik, Stutschewsky en Saminsky.

Amsterdam, Amstelkerk: zaterdag om 11.30 uur Escher Ensemble met Breuker, Nyman en Pärt.

Assen, De Kolk: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jürgen Kussmaul m.m.v. Eleonore Pameijer (fluit) met Haydn, Mozart, Van Onna en Dopper.

Den Haag, Waalse Kerk (Noordeinde 25): zaterdag Leids Projectkoor o.l.v. Hans Noyen m.m.v. Dingeman Coumou (luit) met Cristóbal de Sevilla en tijdgenoten.

Eindhoven, Muziekcentrum: woensdag pianorecital door Marietta Petkova.

Emmen, De Muzeval: zaterdag Noord Nederlands Orkest - zie Assen.

Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Brabant Koor, Kim Savelsbergh (sopraan) en Christianne Stotijn (mezzosopraan) met Mahler (Symfonie 2); zaterdag Borodin Quartet m.m.v. Yuri Bashmet (altviool) met Brahms.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag, zaterdag en zondag Weekend van Elly Ameling (sopraan). Vrijdag concert m.m.v. Yoram Ish-Hurwitz (piano), Marcel Reijans (tenor) en David Bollen (piano); zaterdag vanaf 10 uur masterclass en zondag om 15.30 uur recital m.m.v. Lenneke Ruiten (sopraan), Margriet van Reisen (mezzosopraan) en Rudolf Jansen (piano).

Groningen, Groninger Museum: zondag om 14 uur pianolaconcert door Rex Lawson en Denis Hall met Stravinsky.

Leiden, Evangelisch-Lutherse Kerk (Hooglandse Kerkgracht 26): zondag om 15 uur Leids Projectkoor - zie Den Haag.

Meppel, Ogterop: vanavond Noord Nederlands Orkest - zie Assen.

Rotterdam, De Doelen: zaterdag Orkest van het Oosten - zie Enschede; zondag om 15 uur Borodin Quartet m.m.v. Yuri Bashmet (altviool) met Sjostakovitsj en Brahms; zondagavond Yuri Bashmet (altviool) en Mikhail Muntian (piano) met Bach, Brahms en Sjostakovitsj.

Rotterdam, Lantaren/Venster: vanavond Atlas Consort en Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard met Bellon, Resch, Kim en Seung-Ah Oh.

Rotterdam, Laurenskerk: vrijdag Saxofoonkwartet Bl!ndman.

Tilburg, Cenakel: dinsdag Ives Ensemble met Honegger, Stravinsky, Poulenc, Cage, Satie, Andriessen en Barry.

Utrecht, Vredenburg: zaterdag Radio Kamerorkest - zie Amsterdam Grote Zaal; zondag om 11 uur Amsterdam Sinfonietta - zie Amsterdam Grote Zaal; zondag om 15 uur Jean-Guihen Queyras (cello) en Andreas Staier (piano) met Beethoven-sonates; maandag Asko Ensemble - zie Amsterdam Paradiso.

Utrecht, Pieterskerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor - zie Amsterdam, Beurs van Berlage.

Utrecht, Domkerk: zaterdag om 15.30 uur Cantores Martini o.l.v. Remco de Graas m.m.v. Ensemble Scarabee (blokfluiten) met Lassus (Lagrime di San Pietro).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden