Klassiek

n Almere, Kerkcentrum Goede Rede: zaterdag, tijdens Kamermuziekfestival Almere, Concertgebouw Kamerorkest. n Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag Concertgebouworkest o....

n Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Minguet Kwartet met Goebajdoelina, Ali-Zadeh (première) en Sjostakovitsj; dinsdag Werner Güra (tenor) en Camillo Radicke (piano) met liederen van Schubert.

n Amsterdam, Muziekgebouw aan ' t IJ: vrijdag werken van compositiestudenten van het Concervatorium Den Haag; zaterdag Nederlands Jeugd Strijkorkest en Nederlandse Harpvereniging met Vivaldi, Händel, Debussy, Melecki en Francaix.

n Amsterdam, Felix Meritis: zondag om 14 uur Reinild Mees (piano) en Urszula Kryger (mezzosopraan) met Szymanowski. n Amsterdam, Engelse Kerk: vanavond Prometheus Quartet m. m. v. pianisten Sayuri Mukai en Sayuki Kuroiwa met Schumann, Dvórak en Chopin.

n Amsterdam, Bethaniënklooster: zaterdag masterclass strijkkwartetten m. m. v. Nederlandse Strijkkwartet Academie.

n Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Quatuor Cristal met Sjostakovitsj en Ravel.

n Bergen, Ruïnekerk: vrijdag Hennes Minnaar (piano) met Simeon ten Holt. n Bergen op Zoom, Markiezenhof: vanavond Párkányi Kwartet m. m. v.

Sjef Douwes (klarinet) met Brahms.

n Bussum, Tindalvilla (nieuwe ' s-Gravelandseweg 21): zaterdag Paolo Giacometti (piano) met Schubert, Rossini en Ginastera.

n Den Bosch, Toonzaal: zaterdag Van Swieten Society met Beethoven en Von Weber; zondag pianorecital door Marietta Petkova.

n Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o. l. v. Claus Peter Flor m. m. v. Fabio Bidini (piano) met Wagner, Strauss en Sjostakovitsj.

n Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Toonkunstkoor Bekker en het Noord Nederlands Orkest met Orff en Van Oosten; zondag om 15 uur Grieg Pianoduo.

n Haarlem, St. Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Gemma Coebergh.

n Haarlem, Grote of St. Bavokerk: woensdag Holland Symfonia o. l. v. Roy Goodman m. m. v. Corinne Romijn (mezzosopraan) met Rossini, Mozart, Verdi, Tsjaikovski en Strauss.

n Leens, Petruskerk: zaterdag orgelconcert door Peter van Dijk.

n Rotterdam, De Doelen: zaterdag Vlaams Radio Orkest o. l. v. Yoel Levi m. m. v. Jean-Bernard Pommier (piano) met Ravel en Strauss; zondag om 15 uur pianorecital door Wibi Soerjadi.

n Utrecht, Vredenburg: vrijdag pianorecital door Wibi Soerjadi; zaterdag Radio Kamerorkest o. l. v. Bruno Weil m. m. v. Ronald Brautigam (piano) met Mozart en Haydn; zondag om 14.30 uur Flanders Recorder Quartet met Morton, Isaac, Agricola, Obrecht, Barbireau, Van Ghizeghem, Desprez, Pipelare en De la Rue.

n Veere, Grote Kerk: zaterdag om 16 uur Slagwerkensemble van het Conservatroium Ämsterdam o. l. v. Peter Prommel met Xenakis, Reich en Stockhausen; zaterdag Rhijnauwen Ensemble o. l. v. Rian de Waal met Mozart en Makler; zondag om 15.30 uur Slagwerkgroep Amsterdam met Xenakis, Takemitsu, De Mey, Rzewsky en Vicent. n Zwolle, Grote of Sint Michaëlskerk: zaterdag om 14.30 uur Toon Hagen (orgel) en Joop van der Louw (trompet) met Krebs, Corelli, Homilius en Walter.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden