Klassiek

Aduard, Abdijkerk: vanavond Nederlands Kamerkoor o. l. v. Roland Hayrabedian met Canat de Chizy, Ravel, Poulenc, Debussy, Ohana, Ferko en Esc h e r....

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland en Groot Omroepkoor o. l. v. Jaap van Zweden m. m. v. Alessandra Marc (sopraan), Sausanne Resmark (mezzosopraan), Jon Villars (tenor) en Andreas Schmidt (bariton) met Berio (première) en Mahler; zondag om 11 uur Radio Kamerorkest o. l. v. Jan Willem de Vriend m. m. v. Daniel Hope (viool) met Mendelssohn en Schubert; woensdag Concertgebouworkest o. l. v. Mariss Jansons met Mahler (Zesde symfonie).

Amsterdam, Cristofori: zondag om 15 uur Sergej Pasjkevitsj (piano) met Mozart, Ravel en Liszt.

Arnhem, Koepelkerk: zaterdag om 13.30 uur Het Rijn Consort met Fasch, Philidor, Califano en Zelenka.

Bolsward, St. Franciscuskerk: zaterdag 16u. Nederlands Kamerkoor o. l. v. Roland Hayrabedian met Canat de Chizy, Ravel, Poulenc, Debussy, Ohana, Ferko en Escher.

Haarlem, Grote of St. Bavo Kerk: vanmiddag om 15 uur orgelconcert door Jos van der Kooy en dinsdagavond door Rob Nederlof.

Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag 15u orgelconcert door Livier Lat r y.

Hoorn, zaterdag vanaf 14u. Hoornse Havenconcerten m. m. v. Vera Kooper (piano), Belarus Trio, pianisten Lestari Scholtes en Gwylim Janssens, Lenneke Ruiten (sopraan), Thom Janssen (piano) en New Trombone Collective.

Kerkrade, PLT Theater: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest o. l. v. Ed Spanjaard m. m. v. Eric Vloeimans (trompet) en Jeroen van Vliet (piano) met Ives en een première van Van Brugge/Fondse.

Leens, Petruskerk: zaterdag orgelconcert door Jan Jongepier.

Lemmer, Ir. D. F. Woudagemaal: vrijdag Nederlands Kamerkoor o. l. v. Roland Hayrabedian met Canat de Chizy, Ravel, Poulenc, Debussy, Ohana.

Middelburg, Abdij: tijdens Zeeland Nazomer Festival vrijdag Orkest De Volharding met Ti j d v a a r d e r een 'opera buffa' van Gerard Beljon op teksten van Lucebert; zaterdag Limburgs Symfonie Orkest o. l. v. Ed Spanjaard m. m. v. Eric Vloeimans (trompet) en Jeroen van Vliet (piano) met Ives en een première van Van Brugge/Fondse.

Utrecht, Vredenburg: t/m 4 sept. Holland Festival Oude Muziek met o. a. vanavond twee instrumentale ensembles met Charpentier; vrijdag Baroque Orchestra & Choir o. l. v. Ton Koopman met Buxtehude; zaterdag Cappella Amsterdam o. l. v. Daniel Reuss m. m. v. Pieter Wispelwey (cello) en Paolo Giacometti (piano) met Bach en Brahms; zondag Gabrieli Consort & Players o. l. v. Paul McCreesh met Andrea & Giovanni Gabrieli.

Utrecht, Nicolaïkerk: zondag vanaf 10u. muziek van Bach door Cappella di San Pietro o. l. v. Peter Dijkstra, Arie Abbenes (beiaard) e. a.

Utrecht, Oudegracht t. h. v. Geertebrug: zondag om 11 uur Monique Krüs (sopraan), Marion van den Akker (mezzosopraan), André Post (tenor) en Anthony Heidweiller (bariton) o. l. v. Boudewijn Jansen (piano) met Bellini, Bizet en Donizetti.

Vlaardingen, Grote Kerk: zaterdag om 15.15u Ronny Plovie (orgel) en Marcel Dutré (cello) met Boyvin, Vivaldi en Bach.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden