Klassiek

Alkmaar, Grote St. Laurenskerk: vrijdag Brisk Recorder Quartet m.m.v. Johannette Zomer (sopraan) en Leo van Doeselaar (orgel) met De Rore, Da Palestrina, Lassus en Quagliati....

Alkmaar, De Vest: vanavond Holland Symfonia o.l.v. Charles Olivieri-Munroe met Respighi en Prokofjev (Vioolconcert door Hebe Mensinga).

Almere, CKV en andere locaties: 10 mei t/m 1 juni Kamermuziekfestival Almere 2003. Met de voorrondes van het Nationaal kamermuziekconcours op 10 mei (17 uur) en 11 mei (11 uur) in het CKV. Concerten vanaf 17 mei (www.kamermuziek-almere.nl).

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Concertgebouworkest, Nationaal Kinderkoor en Praags Philharmonisch Koor o.l.v. Riccardo Chailly m.m.v. Petra Lang (alt) met Mahler (Derde symfonie); zaterdag om 14.15 uur Orkest van de Achttiende Eeuw o.l.v. Frans Brüggen met Schubert en Beethoven; zaterdag- en maandagavond en zondag om 14.15 uur Nederlands Kamerorkest o.l.v. Christian Zacharias (piano) m.m.v. Bas Ramselaar (bas) en Annette Zahn (contrabas) met Mozart; zondag om 11 uur Igor Roma (piano) met Schumann, Bach/Busoni en Liszt; zondag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Peter Oundjian m.m.v. Alexander Kerr (viool) met Beethoven;

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond en zaterdag Arditti Kwartet met Berg, Carter en Ravel; zondag om 14.15 uur Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend m.m.v. Barbara Hannigan en Liliane Ecoffey (sopraan), Bernard Loonen (tenor) en Henk Neven (bariton) met Bach; zondag Quirine Viersen (cello) en Silke Avenhaus (piano) met Martinu, Schumann en Brahms; dinsdag Adrian Thompson (tenor), Roger Braun (piano) en Henk van Ulsen (verteller) met liederen en operafragmenten van Schubert, Britten, Berlioz en Gounod.

Amsterdam, Uilenburger Synagoge: maandag Leo Smit Ensemble en vrienden met Ketting, Jolivet, Berio, Kadar (Musique funèbre voor saxofoon en piano, première) en Bank (Journey out of Essex voor spreekstem, fluit, klarinet, piano en strijktrio, première).

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Ensemble Barocco Locco met Gabrieli, Viadana, Orologgio, Scheidt en Schütz.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag om 15 uur Jörgen van Reijen (trombone), Jaap van der Vliet (hoorn) en Frank van de Laar (piano) met Poulenc, Enesco, Peasly en Koetsier.

Amsterdam, De IJsbreker: zondag om 16.30 uur Slagwerkgroep Den Haag en Aurelia Saxofoonkwartet met De Man, Berkenbosch, De Simone, Van Bergeijk en Dennehy.

Amsterdam, Stedelijk Museum: zaterdag om 15 uur Marieke Koster (mezzo-sopraan), Charles van Tassel (bariton), Harrie Starreveld (fluit) en Marien van Nieukerken (piano) met o.a. Tagore, Ruyneman, Frensel Wegener-Koopman, De Groot en Oost.

Den Bosch, Muziekcentrum: vanavond TriDalí (fluit, harp en altviool) met premières van Brabantse componisten.

Den Haag, Nieuwe Kerk: vanavond Elisabeth von Magnus (mezzosopraan) met Rossini.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Loevendie, Van Vlijmen (Celebration door Jaring Walta, viool) en Sjostakovitsj; zaterdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Stefan Parkman met Rheinberger, Jersild en Dallapiccola.

Den Haag, Korzo: vrijdag Ayelet Harpaz (stem, elektronica) met o.a. Nezvanova, Robb, Yudo, Dramm en Kyriakides.

Den Haag, De Regentes: zaterdag Slagwerkgroep Amsterdam m.m.v. Priti Coles (sopraan) en Rafael de Utrera (flamenco zang) met Scelsi, Vicent, Ligeti en Wood.

Deventer, Schouwburg: zaterdag Orkest van het Oosten o.l.v. Lucas Vis met Martin (Ballade voor saxofoon en orkest door Arno Bornkamp), Bernstein, Copland en Debussy.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Tangorama met tango's; vrijdag Combattimento Consort o.l.v. Jan Willem de Vriend met Bach; zaterdag en zondag Festival Nederlandse Strijkkwartetten met zaterdag Matangi Kwartet en Parkany String Quartet en zondag Van Dingstee Kwartet, Jenufa Kwartet, Romeo Kwartet en een lezing door Emile Wennekes, hoogleraar Nederlandse Muziek; maandag Slagwerkgroep Den Haag en Aurelia Saxofoonkwartet met De Man, Berkenbosch, De Simone, van Bergeijk en Dennehy.

Eindhoven, Stadsschouwburg: zondag Opera C & F (o.a. Bernard Loonen, tenor en Monique Scholte, mezzosopraan) met Diary of one who vanished van Janacek.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Calefax Rietkwintet en Ivo Janssen (piano) met Nancarrow en Van Keulen; vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Lucas Vis (zie Deventer).

Groningen, Lutherse Kerk: zaterdag Brisk Recorder Quartet m.m.v. Johannette Zomer (sopraan) en Leo van Doeselaar (orgel) met De Rore, Da Palestrina en Quagliati.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag vocaal ensemble The Gents met o.a. Byrd, Tavener en Takemitsu; zaterdag Cappella Amsterdam en Viotta Ensemble o.l.v. Daniel Reuss m.m.v. Margriet van Reisen (sopraan) met Schönberg, Mahler en Stravinsky; zondag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Stefan Parkman met Rheinberger, Lidholm, Brahms, Jersild en Dallapiccola; woensdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Kriztine Blaumane (cello) met Sjostakovitsj en Prokofjev.

Haarlem, Grote of St. Bavo Kerk: dinsdag BBC Singers en Holland Symfonia o.l.v. Stephen Cleobury met Duruflé en MacMillan.

Maastricht, Conservatorium: zondag Amati Kamerorkest met een Bach-programma.

Middelburg, Doopsgezinde kerk: vrijdag Aapo Häkkinen (klavecimbel) met Bach (Goldbergvariaties).

Nijmegen, Galerie Marzee: zondag pianist Guy Livingston met Boulez en Monk.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Markus Stenz m.m.v. solisten en het Brabant Koor met Rihm (Deus passus, Passions-Stücke nach Lukas); dinsdag Nederlands Kamerorkest o.l.v. Christian Zacharias (piano) m.m.v. Bas Ramselaar (bas) met Mozart; woensdag BBC Singers en Holland Symfonia o.l.v. Stephen Cleobury met Duruflé en MacMillan.

Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag Slagwerkgroep Den Haag en Aurelia Saxofoonkwartet met De Man, Berkenbosch, De Simone, van Bergeijk en Dennehy; vanavond, vrijdag en zaterdag Pianoduo Post en Mulder met de kameropera Het monster met de twee ruggen, libretto Hafid Bouazza, muziek David Dramm.

Tilburg, KUB: vanavond pianisten Boris Berezovski en Alexander Melnikov met Liszt, Stravinsky en Brahms.

Utrecht, Vredenburg: zondag om 11 uur Utrecht String Quartet m.m.v. Pauline Oostenrijk (hobo) met Mozart en Sjostakovitsj; maandag Kronos Quartet met Vasks, De Machaut, Pärt, Partch e.a.; maandag Van Swieten Society met Ries, Schubert en Beethoven.

Utrecht, Kikker: woensdag Trio Telesto (bayan, viool en cello) met Goebajdoelina.

Zaandam, Zaantheater: vrijdag Holland Symfonia o.l.v. Charles Olivieri-Munroe met Respighi en Prokofjev (Vioolconcert door Hebe Mensinga).

Zwolle, Nwe. Buitensociëteit: vanavond Orkest van het Oosten o.l.v. Lucas Vis (zie Deventer).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden