Klassiek

Alkmaar, Provadja: vanavond Ensemble SOIL met De Bocht, een kameropera van Toon Vande Vorst...

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag Concertgebouworkest en Nederlands Kamerkoor o.l.v. Nikolaus Harnoncourt m.m.v. solisten met Haydn en Schubert (Zesde mis in Es); zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Valeri Gergjev m.m.v. Lisa Daltirus (sopraan), Marius Brenciu (tenor) en Jean-Luc Chaignaud (bariton) met Debussy en Tsjaikovski; zaterdag, zondag en dinsdag Nationaal Philharmonisch Orkest en Koor van Moldavi.l.v. Alexandru Lascae met Orffs Carmina Burana; zondag om 11 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart m.m.v. Isabelle Faust (viool) met Dvor.en Brahms; woensdag Concertgebouworkest o.l.v. Mariss Jansons met Beethoven en Brahms.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Marijn Simons (viool) en Tomoko Mukaiyama (piano) met Milhaud, Simons en Hindemith; vrijdag Spiegel Strijkkwartet met Franck, Lekeu en Debussy; zondag pianiste Edna Stern met Brahms, Schumann en Bach/Brahms; maandag Andreas Staier (fortepiano), Daniel Sepec (viool) en Jean-Guihen Queyras (cello) met Hummel, Beethoven en Schubert; dinsdag vocaal ensemble La Venexiana met madrigalen van Monteverdi.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur barokensemble La Soave Melodia (winnaar Van Wassenaer Concours 2004) met Frescobaldi, Castello, Merula en Turini.

Amsterdam, De IJsbreker: van 23 t/m 30 oktober Suite Muziekweek, jonge musici met hedendaagse muziek van Berio, Bruyn Globokar, Jansen, Ligeti, Loevendie, De Man, Harden, Myrmel, Nas, Twaalfhoven e.a. Zie ook: www.desuite.org.

Amsterdam, Stedelijk Museum: zaterdag om 15 uur Noord Nederlands Orkest met nieuwe muziek uit Estland.

Amsterdam, Cristofori: zondag om 15 uur Daniel Kwartet met Mozart, Sjostakovitsj en Debussy.

Den Bosch, Muziekcentrum: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Patricia Kopatschinskaja (viool) met Sjostakovitsj, Sibelius en Brahms.

Den Haag, Korzo: zaterdag Henneman Strijkkwartet en Godelieve Schrama (harp) met Henneman.

Den Haag, Philipszaal: vanavond Nationaal Philharmonisch Orkest en Koor van Moldavi.l.v. Alexandru Lascae met Orffs Carmina Burana.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot zie Den Bosch.

Eindhoven, Vertigo (Faculteit Bouwkunde TU): zondag Quator Danel met Defoort, Brewaeys e.a.

Enschede, Synagoge: zaterdag Sofie van Lier (sopraan), Sander Sittig (piano), Boris Goldenblank (viool) e.a. met joodse muziek van Weinberg, Basner en Sjostakovitsj.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond pianist Folke Nauta met Schubert.

Haarlem, Groenmarktkerk: vrijdag Borodin Kwartet met Sjostakovitsj en Beethoven.

Leeuwarden, Romein: dinsdag WATT? (elektro-akoestische groep) met de multimediaproductie The Longest Mauvais Quart d'Heure.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Jacques Zoon (fluit) met Mozart en Bruckner.

Maastricht, Conservatorium: zondag Karel Kosarek (piano), Gil Sharon (viool) en het Talich Strijkorkest met Chausson en Dvor.

Nijmegen, Galerie Marzee: zondag om 16 uur Duo Koleva/Van Otterloo met Vermeerssen, Van Otterloo, Andriessen e.a.

Oisterwijk, CC Tiliander: dinsdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Bart Moeyaert (verteller) met De Schepping in een bewerking voor blazers van Josef Triebensee en teksten van Bart Moeyaert.

Rotterdam, De Doelen: t/m 23 oktober Gergjev Festival, met o.a. vanavond Orkest van het Mariinksy Theater o.l.v. Gergjev met Tanejev en Tsjaikovski; vrijdag Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Gergjev met Debussy en Tsjaikovski en zaterdag Rotterdams Philharmonisch Orkest en Orkest van het Mariinsky Theater o.l.v. Gergjev m.m.v. Sue Patchell (sopraan) met Tsjaikovski en Wagner; zondag om 15 uur pianorecital door Dezsnki; zondag Budapest Chamber Symphony, Monteverdi Koor Boedapest o.l.v. Pr Oberfrank en solisten met Bach, Fekete, Petrovics en Haydn.

Utrecht, Vredenburg: maandag Vermeer Kwartet; dinsdag Andreas Staier (piano), Daniel Sepec (viool) en Jean-Guihen Queras (cello) met Hummel, Beethoven en Schubert; woensdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v.

Bart Moeyaert (verteller) met De Schepping van Josef Triebensee met teksten van Bart Moeyaert.

Venlo, Museum Bommel Van Dam: zondag om 16 uur Wouter Snoei met live elektronica.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden