Klassiek

Matthäus Passion van Bach: door de Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Gustav Leonhardt, woensdag om 19 uur in Haarlem (Grote St. Bavokerk), 21 maart om 19 uur in Naarden (Grote Kerk); door Noordkoor, Barokorkest Concert d'Amsterdam o.l.v....

Matthäus Passion, instrumentale versie, vrij naar Bach door Egon Kracht (contrabas) en The Troupe, vanavond in Alkmaar (Provadja), zaterdag in Medemblik (Bonifaciuskerk), 19 t/m 22 maart in Amsterdam (Rode Bioscoop).

Johannes Passion van Bach: door het Oost-Nederlands Kamerkoor o.l.v. Rob Vermeulen, zondag om 15 uur in Doetinchem (Catharinakerk).

Mattheus Passie van Louis Andriessen, tekst Louis Ferron, door Koor en Ensemble Nieuwe Muziek o.l.v. René Niewint en solisten, zaterdag in Amsterdam (Beurs van Berlage).

Alkmaar, De Vest: vanavond Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Max Pommer met Liszt, Tsjaikovski (Vioolconcert door Liza Ferschtman) en Rimsky-Korsakov.

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en woensdag Concertgebouworkest o.l.v. Yan Pascal Tortelier met Varèse, Debussy en Franck; vrijdag The Academy of Ancient Music o.l.v. Christopher Hogwood m.m.v. fortepianist Robert Levin met Mozart en Levin; zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Hans Zender m.m.v. Julie Moffat (sopraan) met Scelsi, Zender ('Lo Jadatti', première) en Schubert; zaterdag en dinsdag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yves Abel met Dukas, Saint-Saëns (Pianoconcert door Jean-Philippe Collard) en Franck; zondag om 11 uur Radio Symfonie Orkest o.l.v. Salvador Mas Conde met Dutilleux (Vioolconcert door Isabelle van Keulen) en Franck; zondag pianisten Enrico Pace en Igor Roma en slagwerkers Gianluca Carollo en Alessandro Zucchi met Brahms en Lutoslawski.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Mondriaan Kwartet m.m.v. Frank Brakkee (altviool) met Ives, Kritz en Crumb; zaterdag gitarist Manuel Barrueco met Scarlatti, Rodrigo en Piazzolla; maandag Janine Jansen (viool), Christian Poltéra (cello) en Kathryn Stott (piano) met Ravel, Debussy en Ravel.

Amsterdam, Felix Meritis: vanavond Barbara Hannigan (sopraan), Marc Pantus (bas-bariton) en barokensemble 'Il Settecento' met Hasse ('Larinda e Vanesio'); maandag Párkányi Kwartet m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Haydn, Beethoven en Schumann; dinsdag Storioni Trio met Mozart, Schumann en Dvorák.

Amsterdam, Engelse Kerk: vrijdag Musica Classica met Bach, Wölffl, Beethoven en Romberg.

Amsterdam, Noorderkerk: vanavond Arthur Schoonderwoerd (piano), Monique Simon (sopraan) en Gerôme Corréas (bariton) met Berlioz, Liszt en Gounod; zaterdag om 14 uur fluitiste Eleonore Pameijer met J.S. en C.Ph.E. Bach en Tsoupaki.

Amsterdam, De IJsbreker: vanavond pianoduo Post & Mulder met nieuw werk van Padding, Breuker, Ovsepyan, Van Bergen en werk van Van Dongen.

Amsterdam, Cristofori: zondag om 15 uur David Kweksilber (klarinet), Paolo Giacometti (piano) en Gijs Kramers (altviool) met Janssen (nieuw werk voor klarinet solo), Schumann, Altena en Bergeijk (nieuw werk voor klarinet solo).

Arnhem, Musis Sacrum: vanavond Pinchas Zukerman (viool) en Marc Neikrug (piano) met Schubert, Schumann en Fauré.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. José Cura (tenor) met Rossini, Gustavino en Walsh; zaterdagavond en zondag om 14.15 uur Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Roger Regter (cello) met Rossini, Tsjaikovski en Albéniz.

Den Bosch, Muziekcentrum: zondag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Uwe Gronostay met Krenek ('Lamentatio Jeremiae prophetae').

Den Haag, Nieuwe Kerk: vanavond pianisten Wyneke Jordans en Leo van Doeselaar met Franck, Ibert en Saint-Saëns; woensdag Pauline Oostenrijk (hobo) en Dorian Cooke (fagot) met Dornel, Burkali en Hidas.

Den Haag, Korzo Theater: vrijdag Ives Ensemble m.m.v. Francine van der Heijden (sopraan), Ger Thijs (spreekstem) en Helena Rasker (mezzosopraan) met muziektheaterwerken van Gerald Barry en Salvatore Sciarrino.

Drachten, vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Mark Blekh (viool) met Adams, Williams en Johan de Meij ('The Big Apple', première).

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag pianisten Enrico Pace en Igor Roma en slagwerkers Gianluca Carollo en Alessandro Zucchi met Brahms, Rachmaninov en Lutoslawski; zondag om 15 uur Roeland Jagers (altviool) en het Rubens Quartet met Schubert, Enesco en Beethoven; woensdag Nederlands Ballet Orkest o.l.v. Micha Hamel met live muziek van Lou Lichtveld, Paul Dessau en Jan Bus (première) bij de film 'De Harde Wet' (Lev Kuleshov, 1920) en 'Regen' (Joris Ivens, 1929).

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Cello Octet Conjunto Ibérico o.l.v. Elias Arizcuren met 'Philip Glass Project'.

Groningen, vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Mark Blekh (viool) met Adams, Williams en Johan de Meij ('The Big Apple', première).

Groningen, Martinikerk: vrijdag aria's door tenoren Fabrizio Menotta, Salvatore Ragonese en Carlo de Antonis.

Haarlem, Doopsgezinde Kerk: vrijdag Esther Apituley (altviool) en het Alt-tijd kwartet met Telemann, Bach en Joubert; zaterdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Uwe Gronostay met Krenek ('Lamentatio Jeremiae prophetae').

Hoogeveen, zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Mark Blekh (viool) met Adams, Piazzolla/Adams, Bernstein, Williams en Johan de Meij ('The Big Apple', première).

Leeuwarden, Romein: zaterdag Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard met werken van Elliott Carter.

Leiden, Stadsgehoorzaal: vrijdag Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Max Pommer met Liszt, Tsjaikovski (Vioolconcert door Liza Ferschtman) en Rimsky-Korsakov.

Leiden, St. Pieterskerk: zaterdag aria's door tenoren Fabrizio Menotta, Salvatore Ragonese en Carlo de Antonis.

Maastricht, MECC: dinsdag aria's door tenoren Fabrizio Menotta, Salvatore Ragonese en Carlo de Antonis.

Middelburg, Kloveniersdoelen: zaterdag Ives Ensemble m.m.v. Francine van der Heijden, Ger Thijs en Helena Rasker met muziektheaterwerken van Gerald Barry en Salvatore Sciarrino.

Nijmegen, Stadsschouwburg: vanavond aria's door tenoren Fabrizio Menotta, Salvatore Ragonese en Carlo de Antonis.

Nijmegen, De Vereeniging: vanavond pianorecital door Roger Braun.

Rotterdam, De Doelen: zaterdag van 12 tot 17 uur open dag met concerten door o.a. het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Hans Leenders, Janine Jansen, Christiaan Bor, Rian de Waal, Ronald Brautigam en het Rotterdams Kamerorkest.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamerorkest o.l.v. Ton Koopman m.m.v. Jed Wentz (traverso) met Telemann, Bach en Mendelssohn; zaterdag Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen o.l.v. Michael Sch nwandt m.m.v. Louis Lortie (piano) met Stravinsky, Prokofjev en Rimsky-Korsakov; maandag Jaap ter Linden (cello) en Bart van Oort (fortepiano) met Bach, Wölfl, Beethoven en Romberg; dinsdag María Lux Álvarez (sopraan) en Lex Eisenhardt (vihuela, barokgitaar) met werk van onder meer Milán, Daça, De Murcia en Marín.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden