KLASSIEK

Pianiste Anna Kravtsjenko en het Residentie Orkest o.l.v. George Pehlivanian met Schumann (Pianoconcert) en Dvorák (Symfonie nr 7), vanavond om 18 uur en uitgebreid met Brahms ('Haydnvariaties') vrijdag in Den Haag (Philipszaal), zaterdag in Utrecht (Vredenburg)....

Tournee

Het Concertgebouworkest en het Koor Nieuwe Muziek o.l.v. Riccardo Chailly m.m.v. Michael Gieler (altviool) met Debussy ('Trois nocturnes'), Manzoni (Nederlandse première 'Scene sinfoniche per il Doktor Faustus') en Sciarrino (wereldpremière 'Il Fuochi oltre la ragione'), vanavond in Utrecht (Vredenburg) en vrijdag in Amsterdam (Grote Zaal). Fretwork m.m.v. countertenor Michael Chance met werk van o.a. Byrd en Purcell, vanavond in Amsterdam (Kleine Zaal), vrijdag in Groningen (Der Aakerk).

Het Orkest van het Oosten o.l.v. Richard Dufallo met Berg/Verbey (Sonate, opus 1), Strauss (Burleske voor piano en orkest door Fred Oldenburg)) en Tsjaikovski (Suite nr 3). Vanavond in Zwolle (Buitensociëteit), vrijdag in Enschede (Muziekcentrum) en zondag in Almelo (Theaterhotel).

Het Gelders Orkest o.l.v. Franz-Paul Decker met Weber ('Abu Hassan', 'Turandot' en 'Peter Schmoll'), Hindemith ('Symphonische Metamorphosen'), Mozart (Divertimento) en Korngold (Vioolconcert door Catherine Cho). Vanavond in Zutphen (De Hanzehof), vrijdag in Arnhem (Musis Scarum), zondag om 14.15 uur in Nijmegen (De Vereeniging) en dinsdag in Winterswijk (Cultureel Centrum).

Het Limburgs Symphonieorkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Romain Bischoff (bariton) met Diepenbrock ('De Vogels'), een bewerking door Luciano Berio van Mahlers 'Sechs Frühe Lieder' en Brahms (Symfonie nr 3). Vanavond in Roermond (De Oranjerie), vrijdag in Sittard (Stadsschouwburg) en zaterdag in Maastricht (Theater aan het Vrijthof).

Het Australian Chamber Orchestra en cellist Pieter Wispelwey met Corelli (Concerto Grosso opus 6 nr 2), Schubert (andante uit 'Der Tod und das Mädchen'), Haydn (Cello Concert), Janacek (strijkkwartet 'Kreutzer Sonate') en Tsjaikovski ('Souvenir de Florence'), vanavond in de Beurs van Berlage. Met het Australische kamerorkest en het Nederlands Blazers Ensemble is Pieter Wispelwey zondag om 15 uur in Hoofddorp (de Meerse).

Pianist Wibi Soerjadi met een Liszt-programma (o.a. delen uit 'Années de Pélerinage, 'Études d'exécution transcendante', 'Mephisto Wals nr. 1', Sonate in b), zondag om 14.15 uur in Amsterdam (Grote Zaal), 25 oktober in Rotterdam (de Doelen).

Het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Uwe Gronostay met een jubileumconcert t.g.v het 60-jarig bestaan met Bach ('Singet dem Herrn ein neues Lied'), Martin ('Messe für zwei vierstimmige Chöre'), Carter ('To Music for mixed chorus a cappella'), Pizzetti ('2 Composizioni corali a 6 voci sole'), Barber ('Reincarnations'), Heppener ('Del iubilo del core che esce in voce'). Vanavond in Haarlem (Concertgebouw) en vrijdag in Amsterdam (Beurs van Berlage).

Amsterdam

Het recital van de grote Amerikaanse sopraan Jessye Norman met liederen van Brahms en Schubert op 22 oktober in de Grote Zaal, is verplaatst naar 17 november.

Sopraan Roberta Alexander en pianist Tan Crone met werken van Ives, Griffes, Hindemith en Barber, vrijdag in de Kleine Zaal.

Ensemble Modern o.l.v. Bradley Lubman met Reich ('Music for eighteen Musicians', 'Three Tales, part one: Hindenburg' en de Nederlandse première van 'Video realisatie van Beryl Korot'), zaterdag om 14 uur in de Grote Zaal.

Het Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hartmut Haenchen met Haydn (Symfonie nr 94 'met de paukenslag'), Mozart (pianoconcert nr 15 door Ronald Brautigam) en Mendelssohn (Vijfde Symfonie 'Reformatie'), zaterdag, maandag en dinsdag in de Grote Zaal.

Het Radio Filharmonisch Orkest en het Nederlands Theaterkoor o.l.v. Lawrence Renes m.m.v. Mischa Maisky (cello) en Francien Schatborn (altviool) met Dukas ('L'apprenti sorcier'), Debussy (Trois nocturnes) en R. Strauss ('Don Quixote'), zondag in de Grote Zaal.

Het Asko Ensemble o.l.v. Magnus Lindberg, m.m.v. Salome Kammer (stem) met Lindberg ('Ur', 'Related Rocks'), Oehrring/Ter Schiphorst ('live') en Goebbles ('Herakles 2'), woensdag in de Kleine Zaal.

Spirit of Gambo met werken van Hendrik VIII, De Cabezón, Willaert, Ortiz, Senfl, Frescobaldi, zondag om 15 uur in de Beurs van Berlage.

In de serie Triple Bills de Slagwerkgroep Den Haag o.l.v. Jurjen Hempel met de aflevering 'Dwars door Duitsland' met Spahlinger ('Ephémère'), Humpert ('Construction in MicroPolyGons') en Huber ('Herbstfestival'), woensdag in Paradiso.

Eindhoven

Het BRTN Filharmonisch Orkest o.l.v. Frank Shipway met Barber ('The School for Scandal' en Vioolconcert door Dmitri Makhtin) en Ives (Symfonie nr 1), vanavond in het Muziekcentrum.

Birgit Remmert (alt) en Peter Kreutz (piano) met liederen van Mahler, Brahms, Schubert en R. Strauss, vanavond in het Muziekcentrum.

Gouda

Het Apituley Strijkorkest o.l.v. Esther Apituley met werken van Purcell, Reich, Ellington en Piazzolla zondag om 12 uur in het Concertgebouw.

Groningen

Het Noord Nederlands Orkest o.l.v. Viktor Liberman met Von Weber (ouverture 'Oberon'), Paganini (Eerste vioolconcert in D door Viviane Hagner) en Dvorák (Negende symfonie 'Uit de nieuwe wereld'), vrijdag in De Oosterpoort.

Jaap van Zweden (viool) en Daniel Wayenberg (piano) met werken van César Franck, Mozart en Brahms, zondag om 15 uur in De Oosterpoort.

Nijmegen

Pianist Arcadi Volodos met Skrjabin, Schumann, Mendelssohn, Schubert, Liszt, vrijdag in de Vereeniging.

Rotterdam

De Poolse Kammerphilharmonie o.l.v. Woitek Rajski m.m.v. Mariana Leka (sopraan), Anna Manasianz (mezzosopraan) en Sergej Murzaev (bariton) met een operaprogramma (Mozart, Donizetti, Verdi, Bellini, Offenbach en Rossini), vrijdag om 19.30 uur in de Doelen.

Het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Gianandrea Noseda met Beethoven (Ouverture 'Egmont'), Franck ('Variations symphoniques'), Bizet (Twee delen uit 'l'Arlésienne'), Bach (pianoconcert in f door Pedro Burmester) en Respighi ('Feste Romane'). Zaterdagavond en zondag om 14.15 uur in de Doelen.

Sopraan Agnes Baltsa m.m.v. het Esterhazy Orkest o.l.v. Jurjen Hempel met aria's uit opera's van Mozart, Rossini, Bizet en Mascagni, maandag in de Doelen.

Utrecht

Het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Gabriel Chmura met Hindemith ('Symfonische Metamorphosen'), Weber (klarinetconcert door Harmen de Boer) en Svendsen (symfonie nr 2), zondag om 15 uur in Vredenburg.

Het Bartók Kwartet met strijkkwartetten van Sjostakovitsj, Borodin en Tsjaikovsky, dinsdag in Vredenburg.

Het Concertgebouworkest en het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Philippe Herreweghe, m.m.v. Sybilla Rubens (sopraan) en Detlef Roth (bariton) met Fauré ('Requiem'), Duparc ('Lénore', symfonisch gedicht) en Stravinsky ('Psalmen-symfonie'), woensdag in Vredenburg.

Het Combattimento Consort o.l.v. Jan Willem de Vriend m.m.v. Machteld Baumans (sopraan) met werken van Ricci, Van den Boetzelaer, Mozart, Colizzi, Martinez en Stamitz, woensdag in Vredenburg.

Veenendaal

Nieuw Sinfonietta o.l.v. Lev Markiz m.m.v. Liza Ferschtman (viool) met Sjostakovitsj ('Kammersinfonie') en Tsjaikovski ('Souvenir d'un lieu cher' en 'Souvenir de Florence'), dinsdag in de Lampegiet.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden