Kans op witte Kerst volledig verkeken

De kans op een witte kerst is volledig verkeken, melden de weerbureaus. Maar hoe het weer met Kerst er precies gaat uitzien, is nog wat onzeker.

Redactie
Regen en storm in Nederland Beeld anp
Regen en storm in NederlandBeeld anp

Tijdens de kerstdagen gaan we naar een droger weertype, waarbij de zon vaker zal schijnen, denkt Weerplaza. Helemaal droog blijft het dus niet. Vooral Eerste Kerstdag kunnen er nog enkele buien vallen, maar de zon schijnt ook van tijd tot tijd. Bij een stevige wind, 4 tot 7 Bft, wordt het 6 tot 8 graden.

Tweede kerstdag blijft het vrijwel overal droog en schijnt de zon geregeld. Na een nacht met kans op vorst wordt het 's middags 4 tot 7 graden. Tweede kerstdag wordt de dag met de minste wind, 3 tot 5 Bft.

In het weekend na kerst wordt het spannend, aldus Weerplaza. Op de oceaan komt een lagedrukgebied tot ontwikkeling die uitgroeit tot een zware storm. Het stormlaag trekt in het weekend naar het noordwesten van Europa en kan in Nederland mogelijk zorgen voor een zeer onstuimig weekend met behalve regen en wind op zaterdag mogelijk ook natte sneeuw.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden