Jazz

Amsterdam, ASCII (Jodenbreestraat 24): zondag 17 uur DJ Captain Cook, Maxim en een vj...

Amsterdam, Badcuyp: zaterdag en zondag Karnatic Lab Festival. Microtonale en ritmisch complexe verkenningen met de Indiase zanger Jahnavi Jayaprakash en percussionist B.C. Manjunath, pianoduo Ere Lievonen/Marie Sperking (Wyschnegradsky), Marco Blaauw (slide-trompet), zangkoor PA'dam en big band Bhedam.

Amsterdam, Bimhuis: vanavond Ben Allison & Medicine Wheel, vrijdag cd-presentatie 'Shu' door BigTet Tetzepi, zaterdag Ab Baars met 'De Boksers', zondag Roswell Rudd en Steve Lacy met 'Monks Dream'.

Amsterdam, Cristofori: zondagavond zangeres Gerrie van der Klei.

Amsterdam, Meander: maandag Jazzmania Big Band met trombonist Bert Boeren.

Amsterdam, Meervaart: zaterdag 'Mali Jazz' door Fra Fra Sound, Basekou Kouyaté en Lasanne Diabaté.

Amsterdam, OCCI: vrijdag Plan Kruutntoone en Zabloudil (Tsjechië).

Amsterdam, Panama (Oostelijke Handelskade 4): elke donderdag New Cool Collective.

Amsterdam, Pompoen: tot en met zaterdag pianist Dirk Balthaus, vanaf dinsdag Mike Del Ferro.

Assen, Paterswoldse Meer: zaterdag Jazz on the Lake, op en rond het Paterswoldse Meer, met Jenne Meinema, Blue Moon Special, Swamp en Tiveli.

Den Haag, Korzo: zondagmiddag 'Mali Jazz' door Fra Fra Sound, Basekou Kouyaté en Lasanne Diabaté.

Dordrecht, Jazzpodium DJS: zaterdag de Zuid-Afrikaanse zangeres Nontuthuzelo Puoane en trio Jack van Poll.

Dordrecht, Zwijnzicht: zaterdag Plan Kruutntoone.

Eindhoven, Wilhemina: maandag 'spacefunktrancejazz' van het Berlijnse kwintet Shank.

Heerlen, Carnaval du Jazz: maandag zangeres Deborah Brown.

Nijmegen, Extrapool: vrijdag t/m zondag elektronica, elektro-akoestiek en performance met onder anderen Quintron & Miss Pussycat, Pocket Rocket, Taxi Val Mantek, Costes en Asmus Tietchens.

Rotterdam, Nighttown: zaterdag kwartet van tenorist Dewey Redman.

Rotterdam, Las Palmas (Wilhelminakade 66): vanavond Plan Kruutntoone; zaterdag 'Synesthesie', film en muziek door Rotterdamse Improvisatie Pool; zondag om 15 uur Ab Baars met 'de Boksers'; maandag 'Kraakgeluiden' met Anne LaBerge, Gerard van Dongen, Carl Beukman.

Tilburg, Paradox: vrijdag 'De Boksers' van Ab Baars, woensdag big band Groove Troopers.

Tilburg, Heikese kerk (Stadhuisstraat 6): woensdag minimal music op kerkorgel door Charlemagne Palestine.

Utrecht, SJU Jazzpodium: vanavond sessie met Karim Eharruyen (ud) en Michael Baird (drums); vrijdag Andrew Read Trio en dj Bazz; zaterdag Yuri Honing, Misha Mengelberg, Ernst Reijseger; zondag zangeres Paulien van Schaik en bassist Hein van de Geyn.

Utrecht, Rasa: zondag om 15 uur Ronald Snijders Extended Band.

Utrecht, 't Hoogt: zondag om 16 uur Michiel Borstlap/Jesse van Ruller Quartet.

Venlo, Perron 55: zondag om 16 uur The Houdini's.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden