'IS blaast weer ruïnes van duizenden jaren oud op'

Terreurbeweging Islamitische Staat (IS) heeft opnieuw historische ruïnes vernietigd in Irak. Het gaat om overblijfselen in de stad Hatra, die mogelijk duizenden jaren oud zijn. Ze zijn met explosieven vernield. Dat heeft Hamid al-Juburi van de afdeling oudheden aan de Universitieit van Mosul vandaag gezegd.

Redactie
Ruïnes in Hatra, of deze ruïnes ook zijn opgeblazen is nog niet bekend. Beeld afp
Ruïnes in Hatra, of deze ruïnes ook zijn opgeblazen is nog niet bekend.Beeld afp

Hatra werd naar verluidt in de derde eeuw voor Christus gesticht door nomaden in het Parthische rijk. In de stad staan veel ruïnes uit die tijd. Het is niet bekend wat er door IS is vernietigd. Hatra staat sinds 1985 op de Werelderfgoedlijst van Unesco.

Terreurbeweging IS ziet veel historisch materiaal in Irak en Syrië als afgoderij en beledigend. Donderdag ging IS een Assyrisch paleis in ruïnestad Nimrud met een bulldozer te lijf. Daarvoor had de beweging al duizenden jaren oude beelden en andere relikwieën in een museum van Mosul vernietigd.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden