Hollande: Sarkozy gebruikt belastinggeld voor campagne
De Franse socialistische presidentskandidaat, François Hollande, verdenkt president Sarkozy ervan 'regeringsuitstapjes' van belastinggeld te betalen, terwijl ze eigenlijk dienen voor zijn verkiezingscampagne. Hij heeft de commissie die verantwoordelijk is voor campagne-uitgaven verzocht dit te onderzoeken.
Het aantal tripjes dat Sarkozy onderneemt is in de afgelopen maanden toegenomen, stelt Hollande. Dit zijn 'propaganda-activiteiten', waarvoor Sarkozy onterecht publieke gelden gebruikt, meent hij.
Hoewel de huidige president zich nog niet officieel kandidaat heeft gesteld voor de volgende verkiezingen, duikt Sarkozy de laatste tijd opvallend vaak op verschillende plekken in het land op. De campagneleiders van Hollande menen dat Sarkozy 'in stilte' weer campagne voert. Zo bracht Sarkozy vorige week een bezoek aan een kerncentrale, waar hij van de gelegenheid gebruik maakte om de energie-standpunten van de socialisten te bekritiseren.
undefined