Hardere aanpak illegale arbeid bepleit

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen CDA en PvdA willen dat de overheid harder gaat optreden tegen illegale arbeid. De pakkans van werkgevers die illegalen in dienst hebben, moet volgens hen omhoog.

CDA-Kamerlid Wim van de Camp en zijn PvdA-collega Hans Spekman stelden dat woensdag tijdens een overleg met staatssecretaris Nebahat Albayrak (Justitie). Zij wees erop dat de hoogte van de boete al fors is gestegen, dat de controles flink zijn opgevoerd en dat daarmee de pakkans is toegenomen. Volgens de bewindsvrouw werpen de maatregelen inmiddels hun vruchten af.

De Arbeidsinspectie kan werkgevers een bestuurlijke boete opleggen van 8000 euro per illegale werknemer. Voorheen was dat maximaal 950 euro. Al met al is er volgens Albayrak ,,voldoende ruimte om hard te handhaven''.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden