SATIRE

Half onder invloed verloor Svensson de finale in Ahoy

de directie
Rotterdamse watertaxi heden ten dage. Beeld FTP
Rotterdamse watertaxi heden ten dage.Beeld FTP

Ruf Helenklaken had, zoals 'chef uit' Mik Baarsjes het verwoordde, een matige week achter de rug met een paar 'strontsaaie stukjes' toen het vermaarde ABN Toernooi in Rotterdam het slotweekeinde inging. Niet de finalisten Brad Gilbert (VSt) en Jonas Svensson (Zwe) grepen de hoofdrol in sportpaleis Ahoy', maar de tennisverslaggever van HNS.

In Ahoy' namen de gebeurtenissen een onverwachte wending. Svensson was in de finale geen schim van de 'machine' die vanaf de baseline een ondoordringbare muur opwierp voor zijn tegenstanders. Het woord omkoping viel zelfs. Het stuk van Helenklaken in de maandagkrant sloeg in als de spreekwoordelijke bom.

HNS onthulde dat Svensson, op het eerste gezicht een degelijke Scandinaviër met een stevig verantwoordelijkheidsgevoel, voor de finale 'de beest' had uitgehangen in 'louche zeemanscafés' op Katendrecht. Svensson zou volgens een ooggetuige, een vrouw die haar hond - een labradoodle - uitliet, zaterdagnacht zelfs in de Nieuwe Maas zijn gedoken.

Het was zijn bedoeling zwemmend zijn hotel op de andere oever te bereiken. Een toevallig passerende watertaxi plukte hem uit het ijskoude water.

'Half onder invloed' verloor Svensson de finale in Ahoy' met duidelijke cijfers, 6-1, 6-3. De gedetailleerde reconstructie die de volgende dag in de krant verscheen, werd later dat jaar bekroond met een Tegel. Helenklaken zei de sportjournalistiek in 2001 vaarwel. Momenteel is hij mediastrateeg.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden