Gérard Depardieu wil restaurant openen in Rusland

De tot Rus genaturaliseerde acteur Gerard Depardieu wil zich ook in zijn nieuwe vaderland als gastronoom opwerpen. De filmster heeft plannen om een restaurant te openen in de stad Saransk, zo'n 650 kilometer ten zuidoosten van Moskou, zei een woordvoerder van de gemeente zaterdag tegen het Russische persbureau Interfax.

Gérard Depardieu toont zijn paspoort met Russische verblijfsvergunning. Beeld reuters
Gérard Depardieu toont zijn paspoort met Russische verblijfsvergunning.Beeld reuters

Depardieu was in de hoofdstad van de deelrepubliek Mordovië voor de ceremonie rond zijn verblijfsvergunning. Officieel woont hij in de Democratiestraat 1 in een appartement van Nikolaj Borodatsjev, het hoofd van het staatsfilmarchief. In zijn geboorteland Frankrijk is Depardieu al eigenaar van meerdere restaurants.

'Ik vertel iedereen dat Rusland een open land is met veel tradities en een rijke cultuur', aldus de filmacteur, bekend van onder meer Cyrano de Bergerac. 'Om je een oordeel te kunnen vormen, moet je hier zijn en geen verouderde vooroordelen verspreiden.'

De acteur, die Frankrijk de rug toekeerde na een geschil over een geplande hoge belastingheffing voor de rijken, beloofde opnieuw ook Russisch te gaan leren. Maar eerst wil hij het land en de mensen goed leren kennen. Volgens mediaberichten is de artiest ook van plan in Mordovië mee te doen met de jacht op wilde zwijnen.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden