Franse justitie schort corruptie-onderzoek Sarkozy op

Het strafrechtelijk onderzoek naar de Franse ex-president Nicolas Sarkozy is tijdelijk stopgezet. Dat meldden Franse media vandaag. Eerst moet een verzoek tot nietigverklaring van het onderzoek worden behandeld. Volgens Sarkozy en zijn advocaat zijn de in het onderzoek gebruikte telefoontaps onwettig.

Redactie
Nicolas Sarkozy, voormalig president van Frankrijk. Beeld getty
Nicolas Sarkozy, voormalig president van Frankrijk.Beeld getty

De oud-president, die vrijdag zijn politieke comeback aankondigde, wordt verdacht van corruptie en machtsmisbruik. Hij zou geprobeerd hebben vertrouwelijke informatie van een rechter los te krijgen over een andere corruptiezaak tegen hem, de affaire-Bettencourt. In ruil voor informatie zou hij de rechter een mooie betrekking in Monaco hebben willen bezorgen.

Het onderzoek is gebaseerd op afgeluisterde telefoongesprekken tussen Sarkozy en zijn advocaat, die volgens hen onrechtmatig verkregen zijn.

In de zaak-Bettencourt werd Sarkozy ervan verdacht misbruik te maken van de geestelijke zwakheid van Liliane Bettencourt, de rijkste vrouw van Frankrijk, om haar geld af te troggelen voor zijn campagne. Hiervoor werd hij uiteindelijk niet vervolgd.

Er loopt nog een ander corruptie-onderzoek naar Sarkozy. Justitie wil weten of de Libische ex-dictator Muammar Kaddafi (1942-2011) de verkiezingskas van Sarkozy in 2007 heeft gespekt.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden