FC Groningen is in Euroborg AZ de baas
FC Groningen heeft in eigen huis AZ met 2-0 verslagen. De ploeg van trainer Erwin van de Looi herstelde zich daarmee van de nederlaag in de Europa League van afgelopen donderdag.
Het slotakkoord van de zesde speelronde in de Eredivisie. Beide clubs speelden midweeks Europees en verloren. Groningen ging thuis kansloos onderuit tegen Olympique Marseille (0-3) en AZ verloor met 3-2 op bezoek bij Partizan Belgrado.
In een vrije povere eerste helft kwam FC Groningen na een halfuur op voorsprong. Een lange bal van Hedwiges Maduro leverde een schietkans op voor Danny Hoesen. Diens inzet werd gekeerd maar Bryan Linssen was attent bij de rebound en zette Groningen op een 1-0 voorsprong in de Euroborg.
Groningen vergat het duel op slot te gooien na de pauze. Het einde van de tweede helft was de leukste fase van het duel. De ruimtes werden groter en beide ploegen kregen kansen. Robert Mühren was dicht bij de gelijkmaker en nog geen minuut later had Michael de Leeuw de 2-0 op zijn schoen, maar hij schoot naast. Ook Mimoun Mahi had het duel moeten beslissen, maar hij schoot net als De Leeuw naast. Diezelfde Mahi schoot diep in de blessuretijd alsnog de bevrijdende 2-0 binnen voor FC Groningen.
Groningen klimt door de overwinning naar de achtste plek in de Eredivisie met tien punten uit zes duels. AZ, dat nog altijd niet op stoom is, zakt naar plaats dertien met vijf punten uit eveneens zes duels.