exposities

Dordrecht, Pictura (Voorstraat 190): Tryptich, met werk van Jan Maarten Leupen, Larisa Zvezdochetova en Hans Kok. Van 15 april t/m 7 mei; wo t/m zo 13-17u....

Dordrecht, Pictura (Voorstraat 190): Tryptich, met werk van Jan Maarten Leupen, Larisa Zvezdochetova en Hans Kok. Van 15 april t/m 7 mei; wo t/m zo 13-17u. Tel. 078-6149822 (www.pictura.nl).

Hoofddorp, Galerie De Meerse (Raadhuisplein): Art in Animation, met een expositie en workshops over animatiekunst. Van 14 april t/m 15 mei; wo t/m za 12-17u. Tel. 023-5563727 (www.galerie.demeerse.com).

Hoofddorp, Het Oude Raadhuis (Hoofdweg 675): You got lucky if you don't get bold, werk van illustrator en graffiti-kunstenaar Lucky Trifonas. Van 15 april t/m 31 mei; wo t/m za 12-17u. Tel. 023-5563727 (www.galerie.demeerse.com).

Hoorn, Westfries Museum (Rode Steen 1): Het spel in de figuratie, selectie schilderijen uit de ING-collectie, met werk van Herman Berserik, Matthijs Röling, Kees Maks e.a. Van 15 april t/m 10 juni; ma t/m vr 11-17u za zo 14-17u Tel. 0229-280022 (www.wfm.nl).

Leiden, De Lakenhal (Oude Singel 28): Rembrandt de verteller, etsen uit de verzameling Frits Lugt. Van 13 april t/m 3 september; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5165360 (www.lakenhal.nl).

Middelburg, De Vleeshal (Markt 1): Broken Arabesque, installatie met schilderijen, tekeningen, maquettes en grote panelen van de Schotse kunstenaar Toby Paterson. Van 14 april t/m 18 juni; di t/m zo 13-17u. Tel. 0118-675423 (www.vleeshal.nl).

LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Almere, Museum De Paviljoens (Odeonstraat 3): De stedelijke conditie, kunstenaars en ontwerpers geven hun ideeën en reflecties op aspecten van het fenomeen stad. Met werk van Jonas Dahlberg, Ira Koers, Helmut Weber e.a., t/m 22 oktober; wo za zo 12-17u do vr 12-21u. Tel. 036-5450400 (www.depaviljoens.nl).

Amstelveen, Cobra Museum (Sandbergplein 1-3): werken op papier en schilderijen van Carl-Henning Pederson (1939-1951), t/m 5 juni; Armando 1952-2005, schilderijen, tekeningen en beelden van Armando, t/m 5 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 020-5475050 (www.cobra-museum.nl).

Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Harmony 2, recente schilderijen van Eberhard Havekost, t/m 28 mei; Next Level, kunst en games in het werk van Persijn Broersen, Margit Lukacs, Joes Koppers, Gamekings e.a., t/m 18 juni; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): Stedelijk Museum te gast, werken op papier uit de collectie van het Stedelijk uit de periode rond 1900, t/m 11 juni; Rembrandt-Caravaggio, tonen de schilderijen van Rembrandt van Rijn (1606-1669) tegenover die van Caravaggio (1571-1610), t/m 18 juni; dagelijks 10-18u vr 10-22u. Tel. 020-5705252 (www.vangoghmuseum.nl).

Amsterdam, Museum Willet-Holthuysen (Herengracht 605): Palet Willet, keuze uit de kunstcollectie van Abraham Willet. Met onder meer schilderijen, prenten, keramiek, glaswerk en zilver, t/m 5 november; ma t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 020-5231822 (www.willetholthuysen.nl).

Amsterdam, Museum het Rembrandthuis (Jodenbreestraat 4): Rembrandt- zoektocht van een genie, toont schilderijen, tekeningen en prenten van Rembrandt, t/m 2 juli; dagelijks 10-17u vr tot 21u. Tel. 020-5200400 (www.rembrandthuis.nl).

Amsterdam, Museum Van Loon (Keizersgracht 672): De Laszlo in Holland, Nederlanders in schilderijen van societyschilder Philip Alexius de László (1869-1937), t/m 5 juni; wo t/m ma 11-17u. Tel. 020-6245255 (www.museumvanloon.nl).

Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): Uit 60 jaar vriendschap, toont aan het museum geschonken werken van Van Goijen, Breitner, Daumier, Erfmann, Fernhout e.a., t/m 26 mei; Petition for another world, films, video's en foto's van Lida Abdul, t/m 19 mei; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341 (www.mmkarnhem.nl).

Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Aesop's Pets, installatie van urnen met een dierenkop van Vika Mitrichenka, t/m 6 mei; Bont en andere kleinigheden , sieraden, tekeningen en objecten van Meret Oppenheim (1913-1985), t/m 8 mei; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

Den Haag, Maliebeeld (Bezuidenhoutseweg 12): TPG Post modern, keuze uit de collectie met werk van Gerrit van Bakel, Tom Claassen, Moniek Toebosch, Auke de Vries, Jan Wolkers e.a., t/m 5 mei; ma t/m vr 10-16u. Tel. 070-3490250 (www.maliebeeld.nl).

Den Haag, Mauritshuis (Korte Vijverberg 8): Droom van Italië, liefde voor Italië in vier eeuwen schilderkunst van Poussin, Turner, Ingres e.a. Samengesteld door Henk van Os, t/m 25 juni; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 070-3023435 (www.mauritshuis.nl).

Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): tekeningen van Juul Kraijer, t/m 18 juni; Kubisme uit de collectie van de Triton foundation, diverse vormen van kubisme met werk van Picasso, Braque, Kupka, Mondriaan, Boccioni e.a., t/m 2 juli; The naakte waarheid, naakt in 19de-eeuwse kunst met werk van Cabanel, Gérôme, Courbet, Rodin e.a., t/m 18 juni; Vogels kijken, vogels op kamerschermen, behang, servies, kostuums, prenten, foto's en schilderijen van Maris, Escher, Appel e.a., t/m 2 juli; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): Met stip, foto's, video's, sculpturen, sound scapes, tekeningen, schilderijen en installaties van jonge kunstenaars, onder wie Rob Hornstra, Benoît Goupy, Evalien Lang, Jasper Niens en Koen Hauser, t/m 25 juni; di t/m zo 12-20u. Tel. 070-3381133. (www.gem-online.nl).

Dordrecht, Dordrechts Museum (Museumstraat 40): schilderijen van de Zuid-Afrikaanse kunstenaar Ina van Zyl, t/m 14 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 078-6482148 (www.dordrechtsmuseum.nl).

Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): De subversieve charme van de bourgeoisie, burgelijke elementen in de hedendaagse kunst. Met werk van Sile Otto-Knaap, Enrico David, Jutta Koether. Voorts lino's van Stijn Peeters, t/m 3 september; videowerken van Yael Bartana, muurtekeningen van Dan Perjovschi en schilderijen en films van Wilhelm Sasnal, t/m 30 april; No ghost just a shell, onder meer video, schilderijen en installatie rond animatiefiguur AnnLee van Pierre Huyghe en Phillipe Parreno, t/m 23 april; De zeurclub, muurschilderingen van Lily van der Stokker, t/m 1 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

Eindhoven, Centrum kunstlicht in de kunst (Emmasingel 31): lichtobjecten van de Franse kunstenaar François Morellet, t/m 28 mei; di t/m zo 12-16u. Tel. 040-2755183 (www.kunstlichtkunst.nl).

Enschede, Rijksmuseum Twenthe (Lasondersingel 129): Aangenaam gezelschap , portretschilderijen van 18de-eeuwse schilder Tibout Regters, t/m 28 mei. Geopend: di t/m zo 11-17u. Tel. 053-4358675 (www.rijksmuseum-twenthe.nl).

Gouda, MuseumgoudA (Achter de Kerk 14): Nederland 1, hedendaagse kunstenaars over de nationale identiteit en imago, onder wie Roy Villevoye, Charlie Citron, Jan Koster, Marlene Dumas e.a., t/m 5 juni; di t/m za 11-17u. Tel. 0182-588441 (www.museumgouda.nl).

Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): Seascapes, 20 recente, monumentale zeeschilderingen van Jan Cremer, t/m 22 oktober; Jan Jordens en tijdgenoten, lyrisch abstracte kunst van 1948-1962 van Werkman, Alkema, Benner e.a., t/m 18 september. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

Haarlem, Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62): Au plaisir de se revoir , werk van Hollandse meesters uit het Luxemburgse kunstmuseum, onder wie Jan Steen en Philips Wouwerman, t/m 25 juni; De tulpenmanie van 2003 , foto's en een video vertellen het verhaal van de recente tulpengekte, t/m 28 mei; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.franshalsmuseum.com).

Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): Vanitas, objecten van Sarah Lucas; De zachte vacht van het sterven, de schepping in schilderijen van Marc Mulders; en recente tekeningen van Ronald Cornelissen, t/m 5 juni; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

Heerenveen, Museum Belvédère (Oranje Nassaulaan 12): Harlingen en de zee, in schilderijen en tekeningen van Jan Roos, t/m 17 april; di t/m zo 11-17u do vr tot 21u. Tel. 0513-644999 (www.museumbelvedere.nl).

Katwijk, Katwijks Museum (Voorstraat 46): De rijke historie van een rijke gemeente, toont schilderijen en prenten van Albert Cuyp, Jan van Goyen, Salomon van Ruysdael, t/m 23 april; di t/m za 10-17u. Tel. 071-4013047 (www.katwijksmuseum.nl).

Laren, Singer Museum (Oude Drift 1): De onstuitbare verzamelaar J.F.S. Esser, 125 werken van onder meer Breitner, Israels, Mondriaan en Witsen uit de kunstverzameling van de arts Esser (1877-1946), t/m 28 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 035- 5393939 (www.singerlaren.nl).

Leiden, De Lakenhal (Oude Singel 28): De hond van schout De Bont, schetst met schilderijen, prenten en documenten een beeld van Rembrandts tijd, t/m 30 april; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5165360 (www.lakenhal.nl).

Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): Travelin' light, toont werk van Michael Krebber, Marcel Broodthaers, René Daniëls, Bruce Nauman, Luc Tuymans e.a., t/m 24 september; Galleries 5, collage's van Benoît Hermans, Rik Meijers en Han van de Wetering, t/m 23 april; BFM projects, ruimtevullende installatie van XYDumb-Office 2002 (Jean-Pierre Zoetbrood), t/m 23 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): More is more, schilderijen van Toon Teeken, t/m 7 mei. Geopend: di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

Roermond, Stedelijk Museum (Andersonweg 4): De depots, toont curiosa uit het museumdepot, t/m 3 september; di t/m vr 11-17u za zo 14-17u. Tel. 0475-333496 (www.museum.roermond.nl).

Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Paris 1919, ruimtelijke installatie met psychedelische schilderijen en tekeningen van de Zwitserse kunstenaar Urs Fischer, t/m 21 mei; Blind spot, wandschildering van Roland Schimmel, t/m 30 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Een primitief modern, naïeve schilderkunst van Camille Bombois (1883-1970), t/m 11 juni; Parijs bij nacht, 300 litho's, affiches, schilderijen, gouaches en tekeningen van Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901), t/m 5 juni; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

Sittard, Museum Het Domein (Kapittelstraat 6): Fijne vleeswaren, schilderijen, sculpturen en installaties van Bas de Wit, t/m 11 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 046-4513460 (www.hetdomein.nl).

Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): Reminiscenties aan Siena, schilderijen bewerkt met goud van Ria van Eyk, t/m 7 mei; De ark van Noach III, leden van De Tilburgse School en ontwerper Piet Hein Eek bouwen een ark om tekens van natuur en religie te bewaren, t/m 17 april; installaties van licht, geluid en beeld van Angela Bulloch, t/m 7 mei; di t/m zo 11-17u. Te. 013-5438300 (www.depont.nl).

Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): Expecting, installatie in de kapel met onder meer bontgekleurde patchwork gordijnen van Pipilotti Rist, t/m 15 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 030-2362362 (www.centraalmuseum.nl).

Utrecht, Aboriginal Art Museum (Oudegracht 176): Opening doors, hedendaagse Australische Aboriginal kunst, t/m 27 augustus; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 030-2380100 (www.aamu.nl).

Venlo, Museum van Bommel van Dam (Deken van Oppensingel 6): werk van Seamus Nicolson van 1996 tot 2006; voorts Schuilplaats, werk van Marjan Teeuwen. Beide t/m 28 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 077-3513457 (www.vanbommelvandam.nl).

Zwolle, Paleis a/d Blijmarkt (Blijmarkt 20): Uitgepakt in Zwolle, toont actueel particulier kunstbezit met werk van Damien Hirst, Paul Gauguin, Shirin Neshat, Annette Messager, Joep van Lieshout e.a., t/m 12 juni; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. (www.museumdefundatie.nl).vormgeving

Amsterdam, Galerie Louise Smit (Prinsengracht 615): Bird collection, sieraden van Truike Verdegaal. Van 15 april t/m 8 juni; wo t/m za 14-18u. Tel. 020-6259898 (www.louisesmit.nl).

Amsterdam, Galerie Binnen (Keizersgracht 82): Lost & found, ontwerpen met afval- en restmaterialen van Jurgen Bey, Bertjan Pot, Akelei Hertzberger e.a. Van 21 april t/m 27 mei; wo t/m za 12-18u. Tel. 020-6259603.

LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Gespot, sieraden, glasobjecten, serviezen en andere nieuwe aanwinsten van Hella Jongerius, Wiebke Meurer, Ted Noten e.a.; voorts kleurrijke affiches van Michel Quarez. Beide t/m 21 mei; dagelijks 10-18u (do tot 21u). Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

Amsterdam, KIT Tropenmuseum (Lin-naeusstraat 2): Wereld van Weefsels, toont textiel van het Batakvolk van Sumatra over een periode van 150 jaar, t/m 2 juli; ma t/m zo 10-17u. Tel. 020-5688215 (www.tropenmuseum.nl).

Amsterdam, Bijbels Museum (Herengracht 366): Zondags zilver, toont drie eeuwen gedrukte en met zilver en goud versierde kerkboeken, t/m 4 juni; ma t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 020-6242436 (www.bijbelsmuseum.nl).

Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Ontwerper voor de elite, meubelen en glaswerk van architect K.P.C. de Bazel, t/m 11 juni; Fashion NL: the next generation, toont de ontwerpen van Nederlands modetalent, onder wie Percy Irausquin, Marloes ten Bhömer, G+N en Hamid Ed-Dakhissi, t/m 5 juni; sprookjesachtige sieraden van Gabi Dziuba, t/m 14 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

Eindhoven, De Krabbedans CBK (Clausplein 10): Items-selectie, met werk van alle eindexamententoonstellingen van kunstacademies in Nederland en Vlaanderen; Lama, meubels, verlichting en textielontwerpen van Yvonne Laurysen en Erik Mantel; dagelijks 11-19u. Tel. 040-2979555 (www.krabbedans.nl).

Leeuwarden, Princessehof (Grote Kerkstraat 11): Levenswerk 03, keramiek van Sonja Landweer, t/m 27 augustus; Mysterieus Celadon, honderd topstukken van celadon, blauw-groen keramiek uit Azië, naast hedendaagse celadon objecten, t/m 17 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2127438 (www. princessehof .nl).

Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Ander Kant, oud kant en kant verwerkt in modern design, t/m 30 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): Gispen in Rotterdam, Gispen meubels, lampen, foto's, catalogi en affiches uit de jaren 20 en 30, t/m 11 juni; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 (www.nai.nl).fotografie

Amsterdam, Galerie Van Zoetendaal (Keizersgracht 488): Blush, foto-installatie van de Finse kunstenaar Marjaana Kella. Van 15 april t/m 20 mei; wo t/m za 13-18u. Tel. 020-6249802 (www.vanzoetendaal.nl).

LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Amsterdam, Melkweg Galerie (Marnixstraat 409): Puur portret, portretfotografie van Joost van den Broek, t/m 23 april; wo t/m zo 13-20u. Tel. 020-5318181 (www.melkweg.nl).

Amsterdam, Huis Marseille (Keizersgracht 401): Whisper not, ingehouden foto's van Uta Barth, Pierre Faure, Gerald van der Kaap, Hans van der Meer, Dorothée Meyer, Hannah Starkey e.a., t/m 28 mei; di t/m zo 11-18u. Tel. 020-5318989 (www.huismarseille.nl).

Den Haag, Museon (Stadhouderslaan 37): Aldabra, Jurassic Park in de Indische oceaan, natuurfotografie van Danny Elinger, Jan Vermeer, Wil Klomp e.a., t/m 29 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381338 (www.museon.nl).

Den Haag, Fotomuseum (Stadhouders-laan 43): oeuvre-overzicht van de voornamelijk geconstrueerde kinderportretten van de Duitse fotograaf Loretta Lux, t/m 28 mei; di t/m zo 12-20u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): mode- en portretfotografie, naast enkele stillevens van Anuschka Blommers en Niels Schumm, t/m 1 oktober. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): vrouwen en meisjes in foto's van de Tsjechische fotograaf Miroslav Tichý, t/m 5 juni; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

Leiden, Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): In het spoor van de diamant, visueel verslag van Kadir van Lohuizen van de diamanthandel, t/m 2 juli; Kashgar, de oase moderniseert, stereofoto's van Hock Khoe tonen de ontwikkeling van de Chinese stad Kashgar, t/m 27 augustus; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5168800 (www.rmv.nl).

Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Europese velden, landschapsfoto's van amateurvoetbalvelden van Hans van der Meer, t/m 7 mei; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).architectuur

Deventer, Rondeel (Laboratoriumplein 3): Het rendement van architectuur, toont bijzondere bedrijfshuisvesting. Van 13 april t/m 9 juli; di t/m zo 13-17u. Tel. 0570-611901 (www.rondeeldeventer.nl).

LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Amsterdam, Arcam (Prins Hendrikkade 600): Op andere gronden, foto's, maquettes en tekeningen van projecten in het buitenland van Nederlandse idealistische organisaties, t/m 20 mei; di t/m za 13-17u. Tel. 020-6204878 (www.arcam.nl).

Amsterdam, Fonds BKVB (Brouwersgracht 276): Invloeden van buitenaf, drie jonge architecten over hun reis naar Australië, China en Japan, t/m 13 april; ma t/m vr 10-17u. Tel. 020-5231523 (www.fondsbkvb.nl).

Haarlem, ABC architectuurcentrum (Groot Heiligland 47): From trash to treasure, over het imago en de toekomst van afval in de gemeenschap, t/m 14 mei; di t/m za 12-17u zo 13-17u. Tel. 023-5340584 (www.architectuurhaarlem.nl).

Hilversum, Museum Hilversum (Kerkbrink 6): Dromen van Amerika, over de invloed van architect Frank Lloyd Wright (1867-1959) op de Nederlandse architectuur, t/m 28 mei; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 035-6292826 (www.museumhilversum.nl).

Nijmegen, Architectuurcentrum (Kannenmarkt 6): Mecanoo in Nijmegen, maquettes en foto's van het nieuwe kenniscentrum FiftyTwoDegrees & St. Josephhof van architectenbureau Mecanoo, t/m 30 april; vr za zo 13-17u. Tel. 024-3244382 (www.architectuurcentrumnijmegen.nl).

Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): Nijmegen, oudste stad van Nederland, toont Nijmegen als Romeinse legerplaats en Batavenstad in maquettes, films en tekeningen, t/m 7 mei. Geopend: di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): Onschatbare diepten, installatie 'Blue darkroom' van Jasper de Haan, t/m 14 mei; DynamiCity, toont nieuwe tactieken voor de veranderende stad, t/m 11 juni; Ontwerp het onmogelijke, belicht projecten van de utopische architect en visionair Hendrik Wijdeveld (1885-1987), t/m 21 mei; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 (www.nai.nl).

Rotterdam, Goethe-Institut (Westersingel 9): vooroorlogse werk van Duitstalige architecten in Praag, t/m 21 juni; di t/m do 14-19u vr 12-17u zo 13-17u. Tel. 010-2092075 (www.goethe.de/rotterdam).

Utrecht, Aorta (Achter de Dom 14): Gebouw van morgen, over de nieuwbouw van het hoofdgebouw van de Rabobank door architectenbureau Kraaijvanger-Urbis, t/m 6 mei; wo t/m vr 12-17u za 13-17u; tel. 030-2321686 (www.aorta.nu).letteren

Utrecht, Winkel van Singel: maandag literaire avond met Oek de Jong en Marja Pruis. lezingen

Amsterdam, Ketelhuis: vanavond (20.30u) is Rob Oudkerk te gast, hij spreekt met Ronald Ockhuysen (de Volkskrant) over zijn favoriete filmfragmenten.

Amsterdam, Kerk De Duif: woensdag om 15.30u vertelt Ernst van de Wetering over Rembrandt, eerste van een cyclus van vier. Aanmelden: museum@rembrandthuis.nl

Heerlen, Glaspaleis: woensdag lezing door Ulrich Deimel en Petra Wittmar (Deilmel & Wittmar Fotografie Essen) over architectuurfotografie.

Utrecht, Louis Hartlooper Complex: maandag spreekt regisseur Jos Stelling over de film Amarcord (Federico Fellini, 1973). laatste kans

Amsterdam, De Nieuwe Kerk (Dam): Indonesia, t/m 17 april; dagelijks 10-18u do tot 22u. Tel. 020-6386909 (www.nieuwekerk.nl).

Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Shirin Neshat, t/m 16 april; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Dark, t/m 17 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden