exposities

Amsterdam, Serieuze Zaken Studioos (Bilderdijkstraat 66): Beijing breeze, nieuw werk van Young Chinese Artists. Van 15 juli t/m 1 september; wo t/m za 12-18u....

beeldende kunst
Eindhoven, Museum Kempenland (St. Antoniusstraat 5-7): Tussen werkelijkheid en verbeelding, grafiek van Gustaaf C. De Bruyne (1914-1981). Van 15 juli t/m 3 september; di t/m zo 13-17u. Tel. 040-2529093 (www.museumkempenland.nl).

beeldende kunst
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

beeldende kunst
Almere, Museum De Paviljoens (Odeonstraat 3): De stedelijke conditie, reflecties op het fenomeen stad in het werk van Jonas Dahlberg, Ira Koers, Helmut Weber e.a., t/m 22 oktober; wo za zo 12-17u do vr 12-21u. Tel. 036-5450400 (www.depaviljoens.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): The falling eye, videowerken en beelden van Saskia Olde Wolbers, t/m 24 september; Breaking the Rules, tegendraadse en anarchistische kunst van Charlotte Schleiffert, Erik van Lieshout e.a., t/m 22 oktober; Mapping the Studio, de kunstenaar en zijn atelier, met werk van o.a. John Bock, Daniel Buren, Andy Warhol, t/m 20 augustus; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): Vrouwen van Tokio & Parijs, de invloed van 19de-eeuwse Japanse prenten en schilderingen op het werk van de Nabis en hun kring. Verder dagelijkse gebruiksvoorwerpen van een Japanse vrouw; Pronkstukken uit keizerlijk Japan, Meiji-kunst uit de Khalili collectie (1868-1912) , t/m 22 oktober; dagelijks 10-18u vr 10-22u. Tel. 020-5705252 (www.vangoghmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Rijksmuseum (Stadhouderskade 42): Nightwatching by Peter Greenaway, theatrale beleving van Rembrandts De Nachtwacht door Peter Greenaway, t/m 6 augustus. Dagelijks 9-18u. Tel. 020-6747000 (www.rijksmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Allard Pierson Museum (Oude Turfmarkt 127): Hellas, schilderijen, prenten, foto’s en kaarten over de Westerse beeldvorming rond Griekenland, t/m 18 september; di t/m vr 10-17u za zo 13-17u. Tel. 020-5252556 (www.uba.uva.nl/apm).

beeldende kunst
Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): Zomer in Arnhem, de geschiedenis van Arnhem in beeldende en toegepaste kunst, t/m 10 september; World unlimited, globalisering in installaties met werk van Ursula Biemann, Joost Conijn, Saskia Janssen, Winke Gartz e.a., t/m 17 september; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341 (www.mmkarnhem.nl).

beeldende kunst
Breda, Breda’s Museum (Parade 12-14): installatie en werken op papier van Gerard Konings, t/m 16 juli; di t/m zo 10-17u. Tel. 076-5299300 (www.breda-museum.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Noordbrabants Museum (Verwersstraat 41): De kunstenaar aan het woord, gefilmde kunstenaarsportretten onder wie Paul van Dongen en Sef Peeters; Spreken is zilver, kijken is goud, kunstwerken, kunstnijverheid en gebruiksvoorwerpen over Nederlandse spreekwoorden en gezegden, t/m 3 september; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 073-6877877 (www.noordbrabantsmuseum.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Shaft, installatie van Lwarense Malstaf; Romeo, videowerk van Yasmijn Karhof, t/m 24 september; schilderijen en tekeningen van Ghada Amer en Reza Farkhondeh, t/m 12 november; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): schilderijen van Bernard Buffet (1928-1999), t/m 10 september; overzicht van het werk van neo-impressionist Theo van Rysselberghe, t/m 24 september; Lucide domeinen, tekeningen en houtsneden van B.C. Epker, t/m 8 oktober; zee, strand en vissersleven in schilderijen van Hendrik Willem Mesdag (1831-1915), en Israëls, Neuhuys, Mauce e.a., t/m 17 september; diverse vormen van kubisme met werk van Picasso, Braque, Kupka, Mondriaan, Boccioni e.a., t/m 29 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): Dutch Masters - Street Art & Urban Painting, straatkunst in stickers, posters, stencils en gespoten boodschappen van Antistrot, DHM, Outoforder, The Londen Police e.a., t/m 8 oktober; Mensenmensenmens, materieschilderijen van Vittorio Roerade, t/m 8 oktober; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381133 (www.gem-online.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Mauritshuis (Korte Vijverberg 8): Een zomer met Rembrandt, twaalf (gerestaureerde) Rembrandts, t/m 18 september; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 070-3023435 (www.mauritshuis.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Galerie Maurits van de Laar (Herderstraat 6): tekeningen van Erzsébet Baerveldt, Frank van den Broeck en Justin Wijers, t/m 30 juli; wo t/m za 12-18u en laatste zo v/d maand 13-17u. Tel. 070-3640151.

beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): What happened to Art, keuze uit de collectie van 1955 tot 2000, t/m 17 september; Be my guest, installatie met videoportretten van Toos Nijssen, t/m 3 september; De subversieve charme van de bourgeoisie, burgelijke elementen in de hedendaagse kunst. Met werk van Sile Otto-Knaap, Enrico David, Jutta Koether, t/m 3 september; kleurrijke muurschilderingen van Lily van der Stokker, t/m 1 oktober; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

beeldende kunst
Enschede, Rijksmuseum Twenthe (Lasondersingel 129): Labyrinth, zoektocht in het werk van Merijn Bolink, Erzsébet Baerveldt, Anke Land, Lisa Golden, t/m 16 juli; Bloeiende Iris, schilderijen van Nan Groot Antink, t/m 10 september; 76-06, werk van Leo Vroegindewij, t/m 6 augustus. Geopend: di t/m zo 11-17u. Tel. 053-4358675 (www.rijksmuseum-twenthe.nl).

beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): Recent sculpture, beelden van Marc Quinn, t/m 27 augustus; Seascapes, zeeschilderingen van Jan Cremer, t/m 22 oktober; Jan Jordens en tijdgenoten, lyrisch abstracte kunst van 1948-1962 van Werkman, Alkema, Benner e.a., t/m 18 september. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): Het ware schone, toont werken van Rembrandt, Alma Tadema, Matthijs Maris, Jan Toorop, Isaac Israels, t/m 3 september; Zo ziet het paradijs eruit I en II, landschappen uit de collectie van 1900-1940 van Leo Gestell, Piet Mondriaan, Herman Kruyder e.a. En drie audiovisuele visies op landschappen van Jeroen Eisinga, Rob Johannesma en Friedrich Kunath; voorts aanwinsten via de Stichting Jacobus van Looy, t/m 27 augustus; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

beeldende kunst
Leeuwarden, Fries Museum (Turfmarkt 11): toont een keuze uit het oeuvre van James Ensor (1860-1949) en verwantschappen met Friese kunstenaars, t/m 27 augustus; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2555500 (www.friesmuseum.nl).

beeldende kunst
Leiden, De Lakenhal (Oude Singel 28): Rembrandt de verteller, etsen uit de verzameling Frits Lugt, t/m 3 september; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5165360 (www.lakenhal.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): Travelin’ light, toont werk van Michael Krebber, Marcel Broodthaers, René Daniëls, Bruce Nauman, Luc Tuymans e.a., t/m 24 september; Sonofagod pictures. Was Jesus heterosexual?, recente werken van kunstenaarsduo Gilbert & George, t/m 30 juli; schilderijen en werken op papier van René Daniëls, t/m 31 december; Birbir, nieuw werk op papier van Birgitta van Drie, t/m 30 juli; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

beeldende kunst
Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): De Italiaanse Verlokking, Italië in hedendaagse kunst van Erwin Olaf, Micha Klein, Mary Waters e.a., t/m 27 augustus. Geopend: di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6): Living Art on the edge of Europe, kunst uit Oost-Europa uit de jaren ‘60 en ‘70, t/m 1 oktober; di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): China contemporary, hedendaagse Chinese kunst van Xu Zhen, t/m 13 augustus; monumentale wandschildering van Jan van der Ploeg, t/m 1 januari 2007; Blind spot, wandschildering van Roland Schimmel, t/m 6 augustus; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): illustraties, linosnedes, interieurontwerpen en boekomslagen van Max Herman Maxy (1895-1971), t/m 17 september; schilderijen van Toon Hermans (1916-2000), t/m’10 september; Uit de diepte van de zee, assemblages van Neel Korteweg, t/m 3 september; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

beeldende kunst
Spanbroek, Scheringa Museum (Spanbroekerweg 162): Schilders van een andere werkelijkheid, realistische schilderkunst uit het Interbellum. Met extra aandacht voor Carel Willink, Raoul Hynckes en Wim Schuhmacher, t/m 1 oktober; dagelijks 10-17u. Tel. 0226-351111 (www.scheringamuseum.nl).

beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): werken op papier vanaf 1975 van Thomas Schütte, t/m 17 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300 (www.depont.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): This is America, kunstenaars (onder wie Aernout Mik, Tom Sachs, Lucy Orta en Guerrilla Girls) met hun persoonlijk beeld van de Verenigde Staten als dominante natie op gebied van media en massacultuur, t/m 8 oktober; di t/m zo 12-17u vr 12-21u. Tel. 030-2362362(www.centraalmuseum.nl).

beeldende kunst
Zwolle, Paleis a/d Blijmarkt (Blijmarkt 20): Uitgepakt in Zwolle, toont actueel particulier kunstbezit met werk van Damien Hirst, Paul Gauguin, Shirin Neshat, Annette Messager, Joep van Lieshout e.a., t/m 29 oktober; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. (www.museumdefundatie.nl).

eindexamen
Amsterdam, Galerie droog @ home (Staalstraat 7a): Master Pieces 2006, werk van studenten van de Design Academy in Eindhoven. Van 18 juli t/m 13 augustus; di t/m za 12-18u zo 12-17u. Tel. 020-5235050 (www.droogdesign.nl).

eindexamen
Groningen, Academie Minerva (Gedempte Zuiderdiep 158): eindexamenwerk t/m 15 juli; zo 12-17u ma di wo vr 10-18u do 10-21u. Tel. 050-5951200 (www.academieminerva.nl).

eindexamen
Groningen, Noorderlicht Fotogalerie (Akerkhof 12): werk van fotografiestudenten van de Academie Minerva in Groningen, t/m 16 juli; di t/m zo 11-18u. Tel. 050-3182227 (www.noorderlicht.com).

eindexamen
Groningen, MFA Schilderkunst (Boteringesingel 14): schilderijen van Rachel van Balen, Sibylle Eimermacher, Saskia Koops en Alex Winters, t/m 14 juli; ma t/m zo 12-18u. Tel.050-5951150 (www.mohr-i.nl).

vormgeving
Amsterdam, Fonds BKVB (Brouwersgracht 276): Vazen, uiteenlopende vazen van veertien vormgevers, onder wie Bas van Beek, Ineke Hans, Esther Stasse, Peter Traag. Van 17 juli t/m 1 september; ma t/m vr 10-17u. Tel. 020-5231523 (www.fondsbkvb.nl).

vormgeving
Amsterdam, Theater Instituut Nederland (Herengracht 168): vijftig theaterkostuums van Rien Bekkers. Van 14 juli t/m 7 januari; ma t/m vr 11-17u za zo 13-17u. Tel. 020-5513300 (www.tin.nl).

vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

vormgeving
Amstelveen, Museum Jan van der Togt (Dorpsstraat 50): glasobjecten van Van Tetterode, met werk van Jan Wolkers, Richard Price, Thea Figee, Louis La Roy e.a., t/m 23 juli; do t/m zo 13-17u. Tel. 020-6415754 (www.jvdtogt.nl).

vormgeving
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Mozart in de Stijlkamers, portretten van Mozart, naast muziekinstrumenten en enkele kostuums, t/m 29 oktober; Goede sier, Nederlandse keramiek uit de periode 1880 tot 1940, deels uit de collectie van Jaap Douma, t/m 5 november; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111

vormgeving
(www.gemeentemuseum.nl).

vormgeving
Schoonhoven, Goud-, Zilver- en Klokkenmuseum (Kazerneplein 4): Uit collecties gevist, zilveren visscheppen van Nederlandse makelij, t/m 19 november; di t/m zo 12-17u. Tel. 0182-385612 (www.ngzkm.nl).

fotografie
Amsterdam, BovenNEMO (Oosterdok 2): Teen Facts in Beeld, puberteit in het werk van Jaap Scheeren, WassinkLundgren, Maaike Koning, Bob van der Vlist en Sander Foederer, t/m 3 september; zo t/m do 12-22u vr za 12-23.30u. Tel. 0900-9191100 (www.e-NEMO.nl).

fotografie
Leiden, Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Ans Westra met foto’s van Nieuw-Zeeland van 1959 tot 2004. Van 13 juli t/m 7 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5168800 (www.rmv.nl).

fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

fotografie
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): Jeffrey, serie van Jasper Groen, t/m 23 augustus; Bound for glory, toont de plattelandsbevolking in de Verenigde Staten tijdens de depressiejaren van 1939-1943, met deels een uitzonderlijke selectie kleurenfoto’s, t/m 7 september; rauwe beeldtaal in het werk van Daido Moriyama, t/m 20 augustus; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516546 (www.foam.nl).

fotografie
Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): De Tokaido Gaande Weg, hedendaagse visie van Guus Rijven op de 53 stations van de Japanse kustweg ‘Tokaido’, t/m 22 oktober; dagelijks 10-18u vr 10-22u. Tel. 020-5705252 (www.vangoghmuseum.nl).

fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): uitgebreid overzicht van het diverse werk van Evelyn Hofer, t/m 3 september; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): Days at the Parade, impressie van theaterfestival De Parade in foto’s van Koos Breukel, Corb!no, Annaleen Louwes, Hans Wilschut en Joyce van Tienen, t/m 8 oktober; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

fotografie
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): mode- en portretfotografie, naast enkele stillevens van Anuschka Blommers en Niels Schumm, t/m 1 oktober. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

fotografie
Rotterdam, Nederlands Fotomuseum (Witte de Withstraat 63): China Contemporary, hedendaagse Chinese fotografie, t/m 3 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-2132011 (www.nederlandsfotomuseum.nl).

architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

architectuur
Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): 200 Jaar Rijksbouwmeester, over de invloed van de Rijksbouwmeesters op de Nederlandse architectuur, t/m 1 oktober; FollyDock, maquettes van poëtische bouwwerken, t/m 24 september; China contemporary, architectonische en stedenbouwkundige ontwikkelingen in China, t/m 3 september; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 (www.nai.nl).

architectuur
Utrecht, Aorta (Achter de Dom 14): Geheimen van het Domplein, toont 2000 jaar geschiedenis van het Domplein, t/m 10 september; zondag 16 juli om 14u rondleiding langs moderne architectuur in de Utrechtse binnenstad; wo t/m vr 12-17u za 13-17u; tel. 030-2321686 (www.aorta.nu).

laatste kans
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): foto’s van Carlos en Jason Sanchez, t/m 16 juli; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516546 (www.foam.nl).

laatste kans
Vijfhuizen, Kunstfort (Spieringweg 613): Hidden, t/m 16 juli; vr t/m zo 13-17u. Tel. 023-558 9013 (www.kunstfort.nl).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.