exposities

LOPENDE TENTOONSTELLINGEN..

beeldende kunst
Acquoy, Fort Asperen (Langendijk 60): Fort Asperen Ark, a Peter Greenaway Flood Warning, Peter Greenaway heeft van Fort Asperen een symbolische vuurtoren voor de Ark van Noach gemaakt, t/m 24 september; di t/m zo 10-18u. Tel. 0345-619992 (www.fortasperenark.nl).

beeldende kunst
Amersfoort, Armandomuseum (De Elleboogkerk): Schilders pur sang, schilderijen van drie generaties Nederlandse kunstenaars: Armando, Marc Mulders en Ronald Zuurmond, t/m 12 november; di t/m vr 11-17u za zo 12-17u. Tel. 033-4614088

beeldende kunst
(www.armandomuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): The falling eye, videowerken en beelden van Saskia Olde Wolbers, t/m 24 september; Breaking the Rules, tegendraadse en anarchistische kunst van Marc Bijl, David Bade, Charlotte Schleiffert, Erik van Lieshout e.a., t/m 22 oktober; Mapping the Studio, werk uit de periode 1965-1975 van o.a. John Bock, Daniel Buren, Tacita Dean, Jan Dibbets, Bruce Nauman, Richard Serra en Andy Warhol waarin de verhouding tussen kunstenaars en hun werkomgeving (ateliers) centraal staat, t/m 20 augustus; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): Vrouwen van Tokio & Parijs, toont de invloed van 19de-eeuwse Japanse prenten en schilderingen op werk van de Nabis en hun kring, en Pronkstukken uit keizerlijk Japan, Meiji-kunst uit de Khalili collectie (1868-1912) , t/m 22 oktober; dagelijks 10-18u vr 10-22u. Tel. 020-5705252 (www.vangoghmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Rijksmuseum (Stadhouderskade 42): Nightwatching by Peter Greenaway, bijzondere theatrale beleving van Rembrandts grootste meesterwerk De Nachtwacht door Peter Greenaway, t/m 6 augustus. Dagelijks 9-18u. Tel. 020-6747000 (www.rijksmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Amsterdams Historisch Museum (Kalverstraat 92): Rembrandt puur, alle werken van Rembrandt uit de collectie van het Historisch Museum met tekeningen, etsen en het bekende schilderij ‘De anatomische les’, t/m 13 augustus; ma t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 020-5231822 (www.ahm.nl).

beeldende kunst
Apeldoorn, CODA (Vosselmanstraat 299): Holland Papier Biënnale, monumentaal werk, installaties en kunstenaarsboeken van Valerie Buess, John Gerard, Pavlos, Margit Rijngaard e.a., t/m 10 september. Geopend: di wo vr 10-17.30u do 10-20.30u za 10-17 zo 13-17u. Tel. 055-5268400 (www.coda-apeldoorn.nl).

beeldende kunst
Apeldoorn, Paleis Het Loo (Koninklijk Park 1): schilderijen en tekeningen van Koningin Wilhelmina (1880-1962), t/m 3 september; di t/m zo 10-17u. Tel. 055-5772400 (www.paleishetloo.nl).

beeldende kunst
Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): Zomer in Arnhem, de geschiedenis van Arnhem in oude, moderne, beeldende en toegepaste kunst en in portretten, t/m 10 september; World unlimited, globalisering in installaties met fotografie, video en film van Ursula Biemann, Joost Conijn, Saskia Janssen, Winke Gartz e.a., t/m 17 september; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341 (www.mmkarnhem.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Noordbrabants Museum (Verwersstraat 41): De kunstenaar aan het woord, gefilmde kunstenaarsportretten van o.a. Paul van Dongen en Sef Peeters, t/m 3 september; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 073-6877877 (www.noordbrabantsmuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): schilderijen van Bernard Buffet (1928-1999), t/m 10 september; Theo van Rysselberghe, overzicht van één van de belangrijkste figuren van het neo-impressionisme, t/m 24 september; Kubisme uit de collectie van de Triton foundation, diverse vormen van kubisme met werk van Picasso, Braque, Kupka, Mondriaan, Boccioni e.a., t/m 29 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): Dutch Masters - Street Art & Urban Painting, straatkunst in stickers, posters, stencils en gespoten boodschappen van Antistrot, DHM, Outoforder, The Londen Police e.a., t/m 8 oktober; Mensenmensenmens, materieschilderijen met bijenwas, epoxy, foto’s en borduursels van Vittorio Roerade, t/m 8 oktober; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381133 (www.gem-online.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Lange Voorhout: Den Haag Sculptuur, 14 beelden van Botero, t/m 31 augustus; dag en nacht. Tel. 070-3469486 (www.denhaagsculptuur.nl).

beeldende kunst
Enschede, Rijksmuseum Twenthe (Lasondersingel 129): Bloeiende Iris, schilderijen van Nan Groot Antink, t/m 10 september; 76-06, beelden, tekeningen en grafiek van Leo Vroegindewij, t/m 6 augustus. Geopend: di t/m zo 11-17u. Tel. 053-4358675 (www.rijksmuseum-twenthe.nl).

beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): Recent sculpture, nieuwe beelden van Marc Quinn, t/m 27 augustus; Seascapes, zeeschilderingen van Jan Cremer, t/m 22 oktober; Jan Jordens en tijdgenoten, lyrisch abstracte kunst van 1948-1962 van Werkman, Alkema, Benner e.a., t/m 18 september. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): Het ware schone, gastconservator Lodewijk van Deyssel (1864-1952) leidt de bezoeker aan de hand van zijn teksten langs werken van Rembrandt, Alma Tadema, Matthijs Maris, Jan Toorop, Isaac Israels, t/m 3 september; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

beeldende kunst
Helmond, Gemeentemuseum (Kasteelplein 1): 51° 28’ NB 05° 39’ OL, schilderijen, grafiek, foto’s, video en installaties van Femke van den Brand, Erica Boom, Paul de Maat, Corry Smulders e.a., t/m 17 september; di t/m vr 10-17, za-zo 13-17u. Tel 0492-587716 (www.gemeentemuseumhelmond.nl).

beeldende kunst
Leeuwarden, Fries Museum (Turfmarkt 11): toont een keuze uit het oeuvre van James Ensor (1860-1949) en verwantschappen met Friese kunstenaars, t/m 27 augustus; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2555500 (www.friesmuseum.nl).

beeldende kunst
Leiden, De Lakenhal (Oude Singel 28): Rembrandt de verteller, etsen uit de verzameling Frits Lugt, t/m 3 september; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5165360 (www.lakenhal.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): Travelin’ light, toont werk van Michael Krebber, Marcel Broodthaers, René Daniëls, Bruce Nauman, Luc Tuymans e.a., t/m 24 september; schilderijen en werken op papier van René Daniëls, t/m 31 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Centre Cèramique (Avenue Cèramique 50): De grote golf bij Kanagawa, Japanse landschapsprenten van Hokusai, Hiroshige en Sugiyama, t/m 26 augustus; wo vr 10.30-17u di do 10.30-20.30u za 10-15u zo 13-17u. Tel. 043-3505626 (www.centreceramique.nl).

beeldende kunst
Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): De Italiaanse Verlokking, Italië in hedendaagse kunst van Erwin Olaf, Micha Klein, Mary Waters, Giovanni Dalessi, Benoît Hermans e.a., t/m 27 augustus. Geopend: di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6): Living Art on the edge of Europe, kunst uit Oost-Europa uit de jaren ‘60 en ‘70, t/m 1 oktober; De zwoele zomeravonden, evenement met kunst, theater, muziek en poëzie met Joost Zwagerman, Simon Vinkenoog, Daniël Dee e.a. Verder gratis rondleidingen. Een theatraal en muzikaal 'Zwoele Zomeravond'-programma op 5 en 19 augustus vanaf 17u. Geopend: di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): China Contemporary, hedendaagse Chinese kunst van Xu Zhen, t/m 13 augustus; monumentale wandschildering van Jan van der Ploeg, t/m 1 januari 2007; Blind spot, wandschildering van Roland Schimmel, t/m 6 augustus; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Roemeense avant-garde in illustraties, linosnedes, interieurontwerpen en boekomslagen van Max Herman Maxy (1895-1971), t/m 17 september; honderd schilderijen van Toon Hermans (1916-2000), t/m`10 september; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

beeldende kunst
Rijswijk, Museum Rijswijk (Herenstraat 67): Holland Papier Biënnale, diverse werken van papierkunstenaars als Ayuk Kuperus, Ingrid Siliakus, Naoko Serino, Tomoko Ishida e.a., t/m 10 september. Zie ook www.hollandpapierbiennale.nl. Geopend: di t/m vr zo 14-17u za 11-17u. Tel. 070-3903617 (www.museumryswyk.nl).

beeldende kunst
Spanbroek, Scheringa Museum (Spanbroekerweg 162): Schilders van een andere werkelijkheid, realistische schilderkunst uit het Interbellum, t/m 1 oktober; dagelijks 10-17u. Tel. 0226-351111 (www.scheringamuseum.nl).

beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): werken op papier vanaf 1975 van Thomas Schütte, t/m 17 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300 (www.depont.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): This is America, kunstenaars (onder wie Aernout Mik, Tom Sachs, Lucy Orta en Guerrilla Girls) met hun persoonlijk visie op de VS als dominante natie op gebied van media en massacultuur, t/m 8 oktober; di t/m zo 12-17u vr 12-21u. Tel. 030-2362362 (www.centraalmuseum.nl).

beeldende kunst
Venlo, Museum van Bommel van Dam (Deken van Oppensingel 6): Reintegrating the input, nieuwe schilderijen van Loek Grootjans; Read Full Text, installatie van Joseph Semah; Parallel, schilderijen van Wolfgang Ellenrieder, t/m 3 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 077-3513457 (www.vanbommelvandam.nl).

beeldende kunst
Zwolle, Stedelijk Museum (Melkmarkt 41): Bling it on!, kitsch in schilderijen, ontwerpen, foto’s en sculptuur van Gijs Dragt, Heleen Langkamp, Nioutze Ho e.a., t/m 3 september; di t/m za 10-17u zo 13-17u. Tel. 038-4214650 (www.museumzwolle.nl).

vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

vormgeving
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Airworld. Design en architectuur voor de luchtvaart, grote tentoonstelling over alle aspecten van de luchtvaart, van vormgeving tot dienstverlening, t/m 5 november. Geopend: dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

vormgeving
Hoorn, Affichemuseum (Grote Oost 2-4): Filmdiva’s, affiches van vrouwelijk sterren uit de filmgeschiedenis van de jaren twintig tot vijftig, t/m 8 oktober; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 0229-299846 (www.affichemuseum.nl).

vormgeving
Leerdam, Nationaal Glasmuseum (Lingedijk 28): Wereldverbeteraars, een eeuw idealen in glas, de opkomst van Leerdams glas, met werk van De Bazel, Berlage, Copier, Meydam e.a., t/m 8 oktober; di t/m vr 10-17u za zo 13-17u. Tel. 0345-612714 (www.nationaalglasmuseum.nl).

vormgeving
Tilburg, Nederlands Textielmuseum (Goirkestraat 96): In kleur geweven, wandkleden uit de periode 1970 tot 1985 van Ria van Eyk, t/m 24 september; Never felt before, overzicht van het werk van viltontwerpster Claudy Jongstra, t/m 3 september; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 013-5494564 (www.textielmuseum.nl).

fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

fotografie
Amsterdam, Joods Historisch Museum (Nieuwe Amstelstraat 1): Satellieten, foto's van Jonas Bendiksen, een Noorse fotojournalist die reportages maakte in de Sovjet-Unie en de Gazastrook, t/m 8 oktober. Geopend: dagelijks 11-17u. Tel. 020-5310310 (www.jhm.nl).

fotografie
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): Jeffrey, serie van Jasper Groen, t/m 23 augustus; Bound for glory, toont de plattelandsbevolking in de Verenigde Staten tijdens de depressiejaren van 1939-1943, met een uitzonderlijke selectie kleurenfoto's, t/m 7 september; rauwe beeldtaal in het werk van Daido Moriyama, Japans belangrijkste hedendaagse fotograaf, t/m 20 augustus; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516546 (www.foam.nl).

fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): uitgebreid overzicht van het diverse werk van Evelyn Hofer, t/m 3 september; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

fotografie
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): mode- en portretfotografie, naast enkele stillevens van Anuschka Blommers en Niels Schumm, t/m 1 oktober. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

fotografie
Leiden, Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Ans Westra met foto’s van Nieuw-Zeeland van 1959 tot 2004, t/m 7 januari; Kashgar, de oase moderniseert, stereofoto’s van Hock Khoe tonen de ontwikkeling van de Chinese stad Kashgar, t/m 27 augustus; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5168800 (www.rmv.nl).

fotografie
Roosendaal, Museum Tongerlohuys (Molenstraat 2): Brabant bestaat niet, Brabantse identiteit in het werk van documentaire fotografen Joyce van Belkom, Korrie Besems, Piet den Blanken en Jos Lammers, t/m 2 september; di t/m zo 14-17u. Tel. 0165-566485 (www.tongerlohuys.nl).

fotografie
(www.hmr.rotterdam.nl).

fotografie
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Gezichten van de wereld, portretten van Eddy Posthuma de Boer, t/m 10 september; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

fotografie
Rotterdam, Nederlands Fotomuseum (Witte de Withstraat 63): China Contemporary, hedendaagse Chinese fotografie, onderdeel van interdisciplinaire overzicht van China’s hedendaagse kunst, architectuur en beeldcultuur, t/m 3 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-2132011 (www.nederlandsfotomuseum.nl).

fotografie
Utrecht, Museum Catharijneconvent (Lange Nieuwstraat 38): De God van Nederland, jonge vooraanstaande fotografen onder wie Anuschka Blommers, Niels Schumm, Gertjan Kocken, Ari Versluis en Ellie Uyttenbroek fotografeerden de christelijke geloofsbeleving in Nederland, t/m 1 oktober; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 030-2317296 (www.catharijneconvent.nl).

architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

architectuur
Amsterdam, Arcam (Prins Hendrikkade 600): Prix de Rome.nl, ontwerpers met hun plannen voor de Prix de Rome-editie van 2006, waaronder architecten Daan Petri, Eva Pfannes, Bas Princen & Milica Topalovic en Ronald Rietveld met hun architectonische en stedenbouwkundige visie op de ontwikkeling van IJmuiden, t/m 19 augustus; di t/m za 13-17u. Tel. 020-6204878 (www.arcam.nl).

architectuur
Haarlem, ABC architectuurcentrum (Groot Heiligland 47): Nieuws uit Noord, stadsvernieuwende projecten uit Delftwijk; Ontwerpers maken de ruimte, visie op architectuur en ruimte in installaties van ontwerpers Jurgen Bey, Ineke Hans, Joris Laarman en Tejo Veenhuizen, t/m 10 september. Geopend: di t/m za 12-17u zo 13-17u. Tel. 023-5340584 (www.architectuurhaarlem.nl).

architectuur
Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): 200 Jaar Rijksbouwmeester, toont de invloed van de Rijksbouwmeesters op de Nederlandse architectuur, t/m 1 oktober; FollyDock, maquettes van de vijftig genomineerde folly-ontwerpen, poëtisch bouwwerken zonder specifieke functie, ontworpen voor Heijplaat in het Rotterdamse havengebied, t/m 24 september; China Contemporary, architectonische en stedenbouwkundige ontwikkelingen in China, t/m 3 september; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 (www.nai.nl).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden