Update
'Derde schutter Tunesië zal niet ver komen'
'Er waren zeker drie terroristen', zei de Tunesische president Beji Caid Essebsi vandaag in een interview met de Franse tv-zender iTele over de aanslag op het Bardo-museum. 'Een van hen is op de vlucht, maar hij zal niet ver komen.' De andere twee kwamen om het leven in een vuurgevecht met de veiligheidsdiensten.
'Ze zijn geïdentificeerd en gefilmd op beveiligingscamera's', aldus de president. In hetzelfde interview kondigde hij aan dat er een monument zal worden gebouwd ter nagedachtenis aan de 23 slachtoffers, onder wie veel toeristen.
De lichamen van de twee terroristen zijn vandaag door hun families begraven. Een neef van Yassine Labidi, een van de daders, zei tegen CNN dat de familie in shock was door de gebeurtenissen. 'Wij hebben ook iemand verloren waar we van hielden, ook al heeft hij iets gedaan dat helemaal verkeerd was. Degenen die hij heeft vermoord waren onschuldig. Waarom zou je Australiërs of Japanners willen doden? Onze islam keurt dit niet goed. Moge god hem vergeven.'
undefined
Ongemerkt geradicaliseerd
De oom van Labidi vertelde aan CNN dat niemand in de gaten had dat de jongen radicaliseerde. Hij zei dat zijn neef en andere jonge Tunesiërs ook slachtoffers van terreurorganisaties zijn: 'Slachtoffers van degenen die hen rekruteren, geld geven, de logistiek rond de aanslag organiseren en hen naar Syrië of Libië brengen om te trainen.'
Volgens president Essebsi komt een speciale wet om de strijd met terrorisme aan te binden. 'We zijn tegen een politiestaat. Maar ik vind dat vrijheden ophouden als misbruik begint.' Ook de president vindt dat Tunesiërs het slachtoffer zijn van fanatici die misbruik maken van de vrijheid in het land. Hij gaf verder nog geen details over de wet.
undefined