De Nederlandse olympische ploeg voor de Spelen van Londen 2012

ATLETIEK Mannen

Churandy Martina (28)

Woonplaats: Clermont (VSt)

Discipline: 100 m, 200 m, 4x100 m estafette

Brian Mariano (27)

Woonplaats: Anna Paulowna

Discipline: 4x100 estafette

Jerrel Feller (25)

Woonplaats: Heemskerk

Discipline: 4x100 estafette

Patrick van Luijk (28)

Woonplaats: Rotterdam

Discipline: 4x100 estafette

Wouter Brus (20)

Woonplaats: Arnhem

Discipline: 4x100 estafette

Giovanni Codrington (24)

Woonplaats: Duiven

Discipline: 4x100 estafette

Robert Lathouwers (29)

Woonplaats: Rotterdam

Discipline: 800 m

Gregory Sedoc (30)

Woonplaats: Almere

Disicpline: 110 m horden

Eelco Sintnicolaas (25)

Woonplaats: Apeldoorn

Discipline: tienkamp

Ingmar Vos (26)

Woonplaats: Birmingham

Discipline: tienkamp

Rutger Smith (31)

Woonplaats: Leek

Discipline: kogelstoten, discuswerpen

Erik Cadée (28)

Woonplaats: Den Bosch

Discipline: discuswerpen

Vrouwen

Dafne Schippers (20)

Woonplaats: Arnhem

Discipline: zevenkamp, 200 m, 4x100 estafette

Jamile Samuel (20)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 4x100 estafette

Kadene Vassell (23)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 4x100 estafette

Marit Dopheide (21)

Woonplaats: Groningen

Discipline: 4x100 estafette

Esther Akihary (28)

Woonplaats: Oss

Disicpline: 4x100 estafette

Eva Lubbers (30)

Woonplaats: Uithoorn

Discipline: 4x100 estafette

Hilda Kibet (31)

Woonplaats: Castricum en Iten (Ken)

Discipline: marathon

Lorna Kiplagat (38)

Woonplaats: Groet

Discipline: marathon

Monique Jansen (33)

Woonplaats: Amersfoort

Discipline: discuswerpen

Nadine Broersen (22)

Woonplaats: Dongen

Discipline: zevenkamp

BADMINTON

Yao Jie (35)

Woonplaats: Utrecht

Discipline: enkelspel

BEACHVOLLEYBAL

Vrouwen

Sanne Keizer (27)

Woonplaats: Den Haag.

Marleen van Iersel (24)

Woonplaats: Den Haag.

Madelein Meppelink (22)

Woonplaats: Den Haag.

Sophie van Gestel (21)

Woonplaats: Den Haag

Mannen

Richard Schuil (39)

Woonplaats: Amsterdam.

Reinder Nummerdor (36)

Woonplaats: Uithoorn.

BMX

Jelle van Gorkom (21)

Woonplaats: Arnhem

Raymon van der Biezen (25)

Woonplaats: Arnhem

Twan van Gendt (20)

Woonplaats: Arnhem

Laura Smulders (19)

Woonplaats: Horssen

HANDBOOGSCHIETEN

Rick van der Ven (21)

Woonplaats: Arnhem

HOCKEY

Mannen

Billy Bakker (23)

Woonplaats: Amsterdam

Floris Evers (29)

Woonplaats: Amsterdam

Valentin Verga (22)

Woonplaats: Amsterdam

Klaas Vermeulen (24)

Woonplaats: Amsterdam

Marcel Balkestein (31)

Woonplaats: Eindhoven

Sander Baart (24)

Woonplaats: Antwerpen

Bob de Voogd (23)

Woonplaats: Helmond

Mink van der Weerden (23)

Woonplaats: Eindhoven

Rogier Hofman (25)

Woonplaats: Amsterdam

Wouter Jolie (27)

Woonplaats: Amsterdam

Teun de Nooijer (36)

Woonplaats: Overveen

Jaap Stockmann (28)

Woonplaats: Amsterdam

Robert van der Horst (27)

Woonplaats: Eindhoven

Roderick Weusthof (30)

Woonplaats: Utrecht

Robbert Kemperman (22)

Woonplaats: Nijmegen

Sander de Wijn (22)

Woonplaats: Utrecht

Vrouwen

Marilyn Agliotti (33)

Woonplaats: Nuenen

Naomi van As (29)

Woonplaats: Amsterdam

Merel de Blaey (25)

Woonplaats: Amsterdam

Willemijn Bos (24)

Woonplaats: Utrecht

Carlien Dirkse van den Heuvel (25)

Woonplaats: Den Bosch

Margot van Geffen (22)

Woonplaats: Tilburg

Maartje Goderie (28)

Woonplaats: Nijmegen

Eva de Goede (23)

Woonplaats: Amsterdam

Ellen Hoog (26)

Woonplaats: Amsterdam

Kelly Jonker (22)

Woonplaats: Amstelveen

Kim Lammers (31)

Woonplaats: Amsterdam

Kity van Male (24)

Woonplaats: Amsterdam

Maartje Paumen (26)

Woonplaats: Den Bosch

Sophie Polkamp (27)

Woonplaats: Amsterdam

Joyce Sombroek (21)

Woonplaats: Amsterdam

Lidewij Welten (22)

Woonplaats: Den Bosch

JUDO

Vrouwen

Birgit Ente (23)

Woonplaats: Haarlem

Discipline: -48 kg

Elisabeth Willeboordse (32)

Woonplaats: Rotterdam

Discipline: -63 kg

Edith Bosch (32)

Woonplaats: Gouda

Discipline: -70 kg

Marhinde Verkerk (26)

Woonplaats: Rotterdam

Discipline: -78 kg

Mannen

Jeroen Mooren (26)

Woonplaats: Nijmegen

Discipline: -60 kg

Dex Elmont (28)

Woonplaats: Haarlem

Discipline:-73 kg

Guillaume Elmont (29)

Woonplaats: Haarlem

Discipline: -81 kg

Henk Grol (27)

Woonplaats: Haarlem

Discipline: -100 kg

Luuk Verbij (25)

Woonplaats: Alphen a/d Rijn

Discipline: +100 kg

MOUNTAINBIKE

Rudi van Houts (28)

Geboortedatum: 16-01-1984

Woonplaats: Luyksgestel

OS-deelname: 2de, OS Peking

PAARDENSPORT

Gerco Schröder (33)

Woonplaats: Tubbergen

Discipline: springen

Paard: London/New Orleans

Jur Vrieling (42)

Woonplaats: Holwierde

Discipline: springen

Paard: Bubalu

Marc Houtzager (41)

Woonplaats: Rouveen

Discipline: springen

Paard: Tamino

Maikel van der Vleuten (24)

Woonplaats: Mierlo

Discipline: springen

Paard: Verdi

Leon Thijssen (44)

Woonplaats: Baarlo

Discipline: springen

Paard: Tyson

Andrew Heffernan (37)

Woonplaats: Cheshire (Eng)

Discipline: eventing

Paard: Carolla

Elaine Pen (22)

Woonplaats: Leiden

Discipline: eventing

Paard: Vira

Tim Lips (26)

Woonplaats: Drimmelen

Discipline: eventing

Paard: Oncarlos

Anky van Grunsven (44)

Woonplaats: Erp

Discipline: dressuur

Paard: Salinero

Adelinde Cornelissen (33)

Woonplaats: Nijkerk

Discipline: dressuur

Paard: Parzival

Edward Gal (32)

Geboortedatum: 04-03-1970

Woonplaats: Harskamp

Discipline: dressuur

Paard: Undercover

Patrick van der Meer (41)

Woonplaats: Naaldwijk

Discipline: dressuur

Paard: Uzzo.

ROEIEN

Vrouwen

Annemiek de Haan (31)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht

Carline Bouw (27)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht

Chantal Achterberg (27)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht

Claudia Belderbos (27)

Woonplaats: Utrecht

Discipline: acht

Jacobine Veenhoven (28)

Woonplaats: Leiden

Discipline: acht

Nienke Kingma (30)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht

Roline R.van Driel (27)

Woonplaats: Utrecht

Discipline: acht

Sytske de Groot (26)

Woonplaats: Delft

Discipline: acht.

Anne Schellekens (26)

Woonplaats: Utrecht

Discipline: acht.

Ellen Hogerwerf (23)

Woonplaats: Delft

Discipline: dubbeltwee.

Inge Janssen (23)

Woonplaats: Utrecht

Discipline: dubbeltwee.

Maaike Head (28)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: dubbeltwee (licht)

Rianne Sigmond (28)

Woonplaats: Den Haag

Discipline: dubbeltwee (licht)

Mannen

Boaz Meylink (28)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: vier-zonder.

Kaj Hendriks (24)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: vier-zonder.

Ruben Knab (24)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: vier-zonder.

Mechiel Versluis (24)

Woonplaats: Amstelveen

Discipline: vier-zonder.

Jozef Klaassen (29)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht

Diederik Simon (42)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht

Matthijs Vellenga (34)

Woonplaats: Bovenkerk

Discipline: acht

Olivier Siegelaar (25)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht

Peter Wiersum (27)

Woonplaats: Delft

Discipline: acht

Roel Braas (24)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht.

Sjoerd Hamburger (29)

Woonplaats: Utrecht

Discipline: acht

Rogier Blink (30)

Woonplaats: Groningen

Discipline: acht

Mitchel Steenman (28)

Woonplaats: Rotterdam

Discipline: acht

Meindert Klem (24)

Woonplaats: Oudekerk aan de Amstel

Discipline: twee-zonder

Nanne Sluis (29)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: twee-zonder

Roeland Lievens (29)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: vier-zonder (licht)

Tim Heijbrock (26)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: vier-zonder (licht)

Tycho Muda (23)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: vier-zonder (licht)

Vincent Muda (23)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: vier-zonder (licht)

SCHERMEN

Bas Verwijlen (28)

Woonplaats: Oss

Discipline: degen

SCHIETSPORT

Peter Hellenbrand (26)

Woonplaats: Brunssum

Discipline: schieten

TAEKWONDO

Tommy Mollet (33)

Woonplaats: Tilburg

TAFELTENNIS

Li Jiao (39)

Woonplaats: Arnhem

Discipline: individueel en landenteam

Li Jie (28)

Woonplaats: Arnhem

Discipline: individueel en landenteam

Elena Timina (43)

Woonplaats: Amstelveen

Discipline: landenteam

TENNIS

Robin Haase (25)

Woonplaats: Turnhout (Bel)

Discipline: enkelspel, dubbelspel

Jean-Julien Rojer (30)

Woonplaats: Willemstad (Cur)

Discipline: dubbelspel

TRAMPOLINESPRINGEN

Rea Lenders (31)

Woonplaats: Den Bosch

TRIATLON

Rachel Klamer (21)

Woonplaats: Sittard

Maaike Caelers (20)

Woonplaats: Sittard

TURNEN

Epke Zonderland (26)

Woonplaats: Heerenveen

Discipline: turnen (rek, brug)

Céline van Gerner (17)

Woonplaats: Emmeloord

Discipline: meerkamp

WIELRENNEN

Vrouwen

Marianne Vos (25)

Woonplaats: Meeuwen

Discipline: wegwielrennen (wegrace, individuele tijdrit)

Annemiek van Vleuten (29)

Woonplaats: Wageningen

Discipline: wegwielrennen (wegrace)

Loes Gunnewijk (31)

Woonplaats: Zwolle

Discipline: wegwielrennen (wegrace)

Ellen van Dijk (25)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: wegwielrennen (wegrace, individuele tijdrit), baanwielrennen (ploegachtervolging).

Kirsten Wild (29)

Woonplaats: Zwolle

Discipline: baanwielrennen (omnium)

Willy Kanis (27)

Woonplaats: Apeldoorn

Discipline: baanwielrennen (keirin, sprint, teamsprint)

Yvonne Hijgenaar (32)

Woonplaats: Apeldoorn

Discipline: baanwielrennen (teamsprint)

Amy Pieters (21)

Woonplaats: Zwanenburg

Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)

Vera Koedooder (28)

Woonplaats: Apeldoorn

Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)

Mannen

Niki Terpstra (28)

Woonplaats: Assendelft

Discipline: wegwielrennen (wegrace, individuele tijdrit)

Lieuwe Westra (29)

Woonplaats:Tijnje

Discipline: wegwielrennen (wegrace, individuele tijdrit)

Lars Boom (26)

Woonplaats: Vlijmen

Discipline: wegwielrennen (wegrace)

Robert Gesink (26)

Woonplaats: Aalten

Discipline: wegwielrennen (wegrace)

Sebastian Langeveld (27)

Woonplaats: Lisse

Discipline: wegwielrennen (wegrace)

Jenning Huizenga (28)

Woonplaats: Wolfheze

Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)

Levi Heimans (26)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)

Teun Mulder (31)

Woonplaats: Epe

Discipline: baanwielrennen (keirin)

Michael Vingerling (22)

Woonplaats: Rockanje

Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)

Tim Veldt (28)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)

Wim Stroetinga (27)

Woonplaats: Nijkerk

Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)

ZEILEN

Vrouwen

Lobke Berkhout (31)

Woonplaats: Zwaag

Discipline: 470

Lisa Westerhof (30)

Woonplaats: Scheveningen

Discipline: 470

Marit Bouwmeester (24)

Woonplaats: Wartena

Discipline: Laser Radial

Renée Groeneveld (25)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: Matchracen

Annemieke Bes (34)

Woonplaats: Medemblik

Discipline: Matchracen

Marcelien Bos-de Koning (34)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: Matchracen

Mannen

Pieter-Jan Postma (30)

Woonplaats: Leeuwarden

Discipline: Finn

Rutger van Schaardenburg (24)

Woonplaats: Den Haag

Discipline: Laser

Dorian van Rijsselberge (23)

Woonplaats: Den Burg

Discipline: RS:X

Sven Coster (33)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 470

Kalle Coster (29)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 470

ZWEMMEN

Vrouwen

Ranomi Kromowidjojo (21)

Woonplaats: Eindhoven

Discipline: 50m vrij, 100m vrij, 4x100m vrij.

Marleen Veldhuis (33)

Woonplaats: Eindhoven

Discipline: 50m vrij, 4 x 100m vrij.

Femke Heemskerk (24)

Woonplaats: Marseille (Fra)

Discipline: 100 vrij, 200 vrij, 4 x 100m vrij.

Inge Dekker (26)

Woonplaats: Marseille (Fra)

Discipline: 100 vlinder, 4 x 100m vrij.

Sharon van Rouwendaal (18)

Woonplaats: Eindhoven

Discipline: 100m rug, 200m rug.

Moniek Nijhuis (24)

Woonplaats: Amsterdam.

Discipline: 100 school.

Saskia de Jonge (25)

Woonplaats: Amsterdam.

Discipline: 4 x 100m vrij

Hinkelien Schreuder (28)

Woonplaats: Eindhoven

Discipline: 4 x 100m vrij

Mannen

Lennart Stekelenburg (25)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 100m school en 200m school.

Sebastiaan Verschuren (23)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 100m vrij en 200m vrij.

Joeri Verlinden (24)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 100m vlinder.

Nick Driebergen (24)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 100m rug en 200m rug.

Job Kienhuis (22)

Woonplaats: Eindhoven.

Discipline: 1500m vrij.

Bastiaan Lijesen (21)

Woonplaats: Eindhoven

Discipline: 100m rug

undefined

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden