De Nederlandse olympische ploeg voor de Spelen van Londen 2012

ATLETIEK Mannen


Churandy Martina (28)


Woonplaats: Clermont (VSt)


Discipline: 100 m, 200 m, 4x100 m estafette


Brian Mariano (27)


Woonplaats: Anna Paulowna


Discipline: 4x100 estafette


Jerrel Feller (25)


Woonplaats: Heemskerk


Discipline: 4x100 estafette


Patrick van Luijk (28)


Woonplaats: Rotterdam


Discipline: 4x100 estafette


Wouter Brus (20)


Woonplaats: Arnhem


Discipline: 4x100 estafette


Giovanni Codrington (24)


Woonplaats: Duiven


Discipline: 4x100 estafette


Robert Lathouwers (29)


Woonplaats: Rotterdam


Discipline: 800 m


Gregory Sedoc (30)


Woonplaats: Almere


Disicpline: 110 m horden


Eelco Sintnicolaas (25)


Woonplaats: Apeldoorn


Discipline: tienkamp


Ingmar Vos (26)


Woonplaats: Birmingham


Discipline: tienkamp


Rutger Smith (31)


Woonplaats: Leek


Discipline: kogelstoten, discuswerpen


Erik Cadée (28)


Woonplaats: Den Bosch


Discipline: discuswerpen


Vrouwen


Dafne Schippers (20)


Woonplaats: Arnhem


Discipline: zevenkamp, 200 m, 4x100 estafette


Jamile Samuel (20)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: 4x100 estafette


Kadene Vassell (23)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: 4x100 estafette


Marit Dopheide (21)


Woonplaats: Groningen


Discipline: 4x100 estafette


Esther Akihary (28)


Woonplaats: Oss


Disicpline: 4x100 estafette


Eva Lubbers (30)


Woonplaats: Uithoorn


Discipline: 4x100 estafette


Hilda Kibet (31)


Woonplaats: Castricum en Iten (Ken)


Discipline: marathon


Lorna Kiplagat (38)


Woonplaats: Groet


Discipline: marathon


Monique Jansen (33)


Woonplaats: Amersfoort


Discipline: discuswerpen


Nadine Broersen (22)


Woonplaats: Dongen


Discipline: zevenkamp


BADMINTON


Yao Jie (35)


Woonplaats: Utrecht


Discipline: enkelspel


BEACHVOLLEYBAL


Vrouwen


Sanne Keizer (27)


Woonplaats: Den Haag.


Marleen van Iersel (24)


Woonplaats: Den Haag.


Madelein Meppelink (22)


Woonplaats: Den Haag.


Sophie van Gestel (21)


Woonplaats: Den Haag


Mannen


Richard Schuil (39)


Woonplaats: Amsterdam.


Reinder Nummerdor (36)


Woonplaats: Uithoorn.


BMX


Jelle van Gorkom (21)


Woonplaats: Arnhem


Raymon van der Biezen (25)


Woonplaats: Arnhem


Twan van Gendt (20)


Woonplaats: Arnhem


Laura Smulders (19)


Woonplaats: Horssen


HANDBOOGSCHIETEN


Rick van der Ven (21)


Woonplaats: Arnhem


HOCKEY


Mannen


Billy Bakker (23)


Woonplaats: Amsterdam


Floris Evers (29)


Woonplaats: Amsterdam


Valentin Verga (22)


Woonplaats: Amsterdam


Klaas Vermeulen (24)


Woonplaats: Amsterdam


Marcel Balkestein (31)


Woonplaats: Eindhoven


Sander Baart (24)


Woonplaats: Antwerpen


Bob de Voogd (23)


Woonplaats: Helmond


Mink van der Weerden (23)


Woonplaats: Eindhoven


Rogier Hofman (25)


Woonplaats: Amsterdam


Wouter Jolie (27)


Woonplaats: Amsterdam


Teun de Nooijer (36)


Woonplaats: Overveen


Jaap Stockmann (28)


Woonplaats: Amsterdam


Robert van der Horst (27)


Woonplaats: Eindhoven


Roderick Weusthof (30)


Woonplaats: Utrecht


Robbert Kemperman (22)


Woonplaats: Nijmegen


Sander de Wijn (22)


Woonplaats: Utrecht


Vrouwen


Marilyn Agliotti (33)


Woonplaats: Nuenen


Naomi van As (29)


Woonplaats: Amsterdam


Merel de Blaey (25)


Woonplaats: Amsterdam


Willemijn Bos (24)


Woonplaats: Utrecht


Carlien Dirkse van den Heuvel (25)


Woonplaats: Den Bosch


Margot van Geffen (22)


Woonplaats: Tilburg


Maartje Goderie (28)


Woonplaats: Nijmegen


Eva de Goede (23)


Woonplaats: Amsterdam


Ellen Hoog (26)


Woonplaats: Amsterdam


Kelly Jonker (22)


Woonplaats: Amstelveen


Kim Lammers (31)


Woonplaats: Amsterdam


Kity van Male (24)


Woonplaats: Amsterdam


Maartje Paumen (26)


Woonplaats: Den Bosch


Sophie Polkamp (27)


Woonplaats: Amsterdam


Joyce Sombroek (21)


Woonplaats: Amsterdam


Lidewij Welten (22)


Woonplaats: Den Bosch


JUDO


Vrouwen


Birgit Ente (23)


Woonplaats: Haarlem


Discipline: -48 kg


Elisabeth Willeboordse (32)


Woonplaats: Rotterdam


Discipline: -63 kg


Edith Bosch (32)


Woonplaats: Gouda


Discipline: -70 kg


Marhinde Verkerk (26)


Woonplaats: Rotterdam


Discipline: -78 kg


Mannen


Jeroen Mooren (26)


Woonplaats: Nijmegen


Discipline: -60 kg


Dex Elmont (28)


Woonplaats: Haarlem


Discipline:-73 kg


Guillaume Elmont (29)


Woonplaats: Haarlem


Discipline: -81 kg


Henk Grol (27)


Woonplaats: Haarlem


Discipline: -100 kg


Luuk Verbij (25)


Woonplaats: Alphen a/d Rijn


Discipline: +100 kg


MOUNTAINBIKE


Rudi van Houts (28)


Geboortedatum: 16-01-1984


Woonplaats: Luyksgestel


OS-deelname: 2de, OS Peking


PAARDENSPORT


Gerco Schröder (33)


Woonplaats: Tubbergen


Discipline: springen


Paard: London/New Orleans


Jur Vrieling (42)


Woonplaats: Holwierde


Discipline: springen


Paard: Bubalu


Marc Houtzager (41)


Woonplaats: Rouveen


Discipline: springen


Paard: Tamino


Maikel van der Vleuten (24)


Woonplaats: Mierlo


Discipline: springen


Paard: Verdi


Leon Thijssen (44)


Woonplaats: Baarlo


Discipline: springen


Paard: Tyson


Andrew Heffernan (37)


Woonplaats: Cheshire (Eng)


Discipline: eventing


Paard: Carolla


Elaine Pen (22)


Woonplaats: Leiden


Discipline: eventing


Paard: Vira


Tim Lips (26)


Woonplaats: Drimmelen


Discipline: eventing


Paard: Oncarlos


Anky van Grunsven (44)


Woonplaats: Erp


Discipline: dressuur


Paard: Salinero


Adelinde Cornelissen (33)


Woonplaats: Nijkerk


Discipline: dressuur


Paard: Parzival


Edward Gal (32)


Geboortedatum: 04-03-1970


Woonplaats: Harskamp


Discipline: dressuur


Paard: Undercover


Patrick van der Meer (41)


Woonplaats: Naaldwijk


Discipline: dressuur


Paard: Uzzo.


ROEIEN


Vrouwen


Annemiek de Haan (31)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: acht


Carline Bouw (27)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: acht


Chantal Achterberg (27)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: acht


Claudia Belderbos (27)


Woonplaats: Utrecht


Discipline: acht


Jacobine Veenhoven (28)


Woonplaats: Leiden


Discipline: acht


Nienke Kingma (30)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: acht


Roline R.van Driel (27)


Woonplaats: Utrecht


Discipline: acht


Sytske de Groot (26)


Woonplaats: Delft


Discipline: acht.


Anne Schellekens (26)


Woonplaats: Utrecht


Discipline: acht.


Ellen Hogerwerf (23)


Woonplaats: Delft


Discipline: dubbeltwee.


Inge Janssen (23)


Woonplaats: Utrecht


Discipline: dubbeltwee.


Maaike Head (28)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: dubbeltwee (licht)


Rianne Sigmond (28)


Woonplaats: Den Haag


Discipline: dubbeltwee (licht)


Mannen


Boaz Meylink (28)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: vier-zonder.


Kaj Hendriks (24)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: vier-zonder.


Ruben Knab (24)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: vier-zonder.


Mechiel Versluis (24)


Woonplaats: Amstelveen


Discipline: vier-zonder.


Jozef Klaassen (29)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: acht


Diederik Simon (42)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: acht


Matthijs Vellenga (34)


Woonplaats: Bovenkerk


Discipline: acht


Olivier Siegelaar (25)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: acht


Peter Wiersum (27)


Woonplaats: Delft


Discipline: acht


Roel Braas (24)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: acht.


Sjoerd Hamburger (29)


Woonplaats: Utrecht


Discipline: acht


Rogier Blink (30)


Woonplaats: Groningen


Discipline: acht


Mitchel Steenman (28)


Woonplaats: Rotterdam


Discipline: acht


Meindert Klem (24)


Woonplaats: Oudekerk aan de Amstel


Discipline: twee-zonder


Nanne Sluis (29)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: twee-zonder


Roeland Lievens (29)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: vier-zonder (licht)


Tim Heijbrock (26)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: vier-zonder (licht)


Tycho Muda (23)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: vier-zonder (licht)


Vincent Muda (23)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: vier-zonder (licht)


SCHERMEN


Bas Verwijlen (28)


Woonplaats: Oss


Discipline: degen


SCHIETSPORT


Peter Hellenbrand (26)


Woonplaats: Brunssum


Discipline: schieten


TAEKWONDO


Tommy Mollet (33)


Woonplaats: Tilburg


TAFELTENNIS


Li Jiao (39)


Woonplaats: Arnhem


Discipline: individueel en landenteam


Li Jie (28)


Woonplaats: Arnhem


Discipline: individueel en landenteam


Elena Timina (43)


Woonplaats: Amstelveen


Discipline: landenteam


TENNIS


Robin Haase (25)


Woonplaats: Turnhout (Bel)


Discipline: enkelspel, dubbelspel


Jean-Julien Rojer (30)


Woonplaats: Willemstad (Cur)


Discipline: dubbelspel


TRAMPOLINESPRINGEN


Rea Lenders (31)


Woonplaats: Den Bosch


TRIATLON


Rachel Klamer (21)


Woonplaats: Sittard


Maaike Caelers (20)


Woonplaats: Sittard


TURNEN


Epke Zonderland (26)


Woonplaats: Heerenveen


Discipline: turnen (rek, brug)


Céline van Gerner (17)


Woonplaats: Emmeloord


Discipline: meerkamp


WIELRENNEN


Vrouwen


Marianne Vos (25)


Woonplaats: Meeuwen


Discipline: wegwielrennen (wegrace, individuele tijdrit)


Annemiek van Vleuten (29)


Woonplaats: Wageningen


Discipline: wegwielrennen (wegrace)


Loes Gunnewijk (31)


Woonplaats: Zwolle


Discipline: wegwielrennen (wegrace)


Ellen van Dijk (25)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: wegwielrennen (wegrace, individuele tijdrit), baanwielrennen (ploegachtervolging).


Kirsten Wild (29)


Woonplaats: Zwolle


Discipline: baanwielrennen (omnium)


Willy Kanis (27)


Woonplaats: Apeldoorn


Discipline: baanwielrennen (keirin, sprint, teamsprint)


Yvonne Hijgenaar (32)


Woonplaats: Apeldoorn


Discipline: baanwielrennen (teamsprint)


Amy Pieters (21)


Woonplaats: Zwanenburg


Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)


Vera Koedooder (28)


Woonplaats: Apeldoorn


Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)


Mannen


Niki Terpstra (28)


Woonplaats: Assendelft


Discipline: wegwielrennen (wegrace, individuele tijdrit)


Lieuwe Westra (29)


Woonplaats:Tijnje


Discipline: wegwielrennen (wegrace, individuele tijdrit)


Lars Boom (26)


Woonplaats: Vlijmen


Discipline: wegwielrennen (wegrace)


Robert Gesink (26)


Woonplaats: Aalten


Discipline: wegwielrennen (wegrace)


Sebastian Langeveld (27)


Woonplaats: Lisse


Discipline: wegwielrennen (wegrace)


Jenning Huizenga (28)


Woonplaats: Wolfheze


Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)


Levi Heimans (26)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)


Teun Mulder (31)


Woonplaats: Epe


Discipline: baanwielrennen (keirin)


Michael Vingerling (22)


Woonplaats: Rockanje


Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)


Tim Veldt (28)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)


Wim Stroetinga (27)


Woonplaats: Nijkerk


Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)


ZEILEN


Vrouwen


Lobke Berkhout (31)


Woonplaats: Zwaag


Discipline: 470


Lisa Westerhof (30)


Woonplaats: Scheveningen


Discipline: 470


Marit Bouwmeester (24)


Woonplaats: Wartena


Discipline: Laser Radial


Renée Groeneveld (25)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: Matchracen


Annemieke Bes (34)


Woonplaats: Medemblik


Discipline: Matchracen


Marcelien Bos-de Koning (34)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: Matchracen


Mannen


Pieter-Jan Postma (30)


Woonplaats: Leeuwarden


Discipline: Finn


Rutger van Schaardenburg (24)


Woonplaats: Den Haag


Discipline: Laser


Dorian van Rijsselberge (23)


Woonplaats: Den Burg


Discipline: RS:X


Sven Coster (33)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: 470


Kalle Coster (29)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: 470


ZWEMMEN


Vrouwen


Ranomi Kromowidjojo (21)


Woonplaats: Eindhoven


Discipline: 50m vrij, 100m vrij, 4x100m vrij.


Marleen Veldhuis (33)


Woonplaats: Eindhoven


Discipline: 50m vrij, 4 x 100m vrij.


Femke Heemskerk (24)


Woonplaats: Marseille (Fra)


Discipline: 100 vrij, 200 vrij, 4 x 100m vrij.


Inge Dekker (26)


Woonplaats: Marseille (Fra)


Discipline: 100 vlinder, 4 x 100m vrij.


Sharon van Rouwendaal (18)


Woonplaats: Eindhoven


Discipline: 100m rug, 200m rug.


Moniek Nijhuis (24)


Woonplaats: Amsterdam.


Discipline: 100 school.


Saskia de Jonge (25)


Woonplaats: Amsterdam.


Discipline: 4 x 100m vrij


Hinkelien Schreuder (28)


Woonplaats: Eindhoven


Discipline: 4 x 100m vrij


Mannen


Lennart Stekelenburg (25)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: 100m school en 200m school.


Sebastiaan Verschuren (23)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: 100m vrij en 200m vrij.


Joeri Verlinden (24)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: 100m vlinder.


Nick Driebergen (24)


Woonplaats: Amsterdam


Discipline: 100m rug en 200m rug.


Job Kienhuis (22)


Woonplaats: Eindhoven.


Discipline: 1500m vrij.


Bastiaan Lijesen (21)


Woonplaats: Eindhoven


Discipline: 100m rug


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.