Complete deelnemerslijst Ronde van Frankrijk

De 22 ploegen die zaterdag aan de Ronde van Frankrijk beginnen, hebben hun selecties bekendgemaakt. Het Spaanse Movistar was vandaag het laatste team dat met zijn 'opstelling' naar buiten kwam.

Formeel kunnen de ploegen nog tot en met vrijdag veranderen aanbrengen.

De deelnemers aan de 98ste Ronde van Frankrijk:

SAXO BANK-SUNGARD
Alberto Contador (Spa)

Jesus Hernandez (Spa)

Daniel Navarro (Spa)

Benjamin Noval (Spa)

Richie Porte (Aus)

Chris Anker Sörensen (Den)

Nicki Sörensen (Den)

Matteo Tossato (Ita)

Brian Vandborg (Den)

LEOPARD-TREK
Andy Schleck (Lux)

Fabian Cancellara (Zwi)

Jakob Fuglsang (Den)

Stuart O'Grady (Aus)

Linus Gerdemann (Dui)

Maxime Montfort (Bel)

Joost Posthuma (Ned)

Frank Schleck (Lux)

Jens Voigt (Dui)

RABOBANK
Robert Gesink (Ned)

Carlos Barredo (Spa)

Lars Boom (Ned)

Laurens ten Dam (Ned)

Juan Manuel Garate (Spa)

Bauke Mollema (Ned)

Grischa Niermann (Dui)

Luis Leon Sanchez (Spa)

Maarten Tjallingii (Ned)

ASTANA
Aleksandr Vinokoerov (Kaz)

Remy di Gregorio (Fra)

Dmitri Fofonov (Kaz)

Andrij Grivko (Oek)

Maxim Iglinskiy (Kaz)

Roman Kreuziger (Tsj)

Paolo Tiralongo (Ita)

Tomas Vaitkus (Lit)

Andrei Zeits (Kaz)

BMC RACING
Cadel Evans (Aus)

Brett Bookwalter (VSt)

Marcus Burghardt (Dui)

George Hincapie (VSt)

Amaël Moinard (Fra)

Steve Morabito (Zwi)

Manuel Quinziato (Ita)

Ivan Santaromita (Ita)

Michael Schär (Zwi)

OMEGA PHARMA - LOTTO
Jurgen van den Broeck (Bel)

Philippe Gilbert (Bel)

André Greipel (Dui)

Sebastian Lang (Dui)

Jürgen Roelandts (Bel)

Marcel Sieberg (Dui)

Jelle Vanendert (Bel)

Jurgen van de Walle (Bel)

Frederik Willems (Bel)

COFIDIS
Rein Taaramae (Est)

Mickaël Buffaz (Fra)

Samuel Dumoulin (Fra)

Leonardo Duque (Col)

Julien El Farès (Fra)

Tony Gallopin (Fra)

David Moncoutié (Fra)

Tristan Valentin (Fra)

Romain Zingle (Bel)

EUROPCAR

Thomas Voeckler (Fra)

Anthony Charteau (Fra)

Cyril Gautier (Fra)

Yohann Gène (Fra)

Vincent Jérôme (Fra)

Christophe Kern (Fra)

Perrig Quemeneur (Fra)

Pierre Rolland (Fra)

Sébastien Turgot (Fra)

EUSKALTEL-EUSKADI
Samuel Sanchez (Spa)

Gorka Izagirre (Spa)

Egoi Martinez (Spa)

Alan Perez (Spa)

Ruben Perez (Spa)

Amets Txurruka (Spa)

Pablo Urtasun (Spa)

Ivan Velasco (Spa)

Gorka Verdugo (Spa)

FRANCAISE DES JEUX
Sandy Casar (Fra)

William Bonnet (Fra)

Jeremy Roy (Fra)

Anthony Roux (Fra)

Rémy Pauriol (Fra)

Mickäel Delage (Fra)

Arnold Jeannesson (Fra)

Gianni Meersman (Bel)

Arthur Vichot (Fra)

GARMIN-CERVELO
David Zabriskie (VSt)

Julian Dean (NZe)

Tom Danielson (VSt)

Tyler Farrar (VSt)

Ryder Hesjedal (Can)

Thor Hushovd (Noo)

David Millar (GBr)

Ramunas Navardauskas (Lit)

Christian Vandevelde (VSt)

HTC HIGHROAD
Tony Martin (Dui)

Mark Cavendish (GBr)

Bernhard Eisel (Oos)

Tejay van Garderen (VSt)

Danny Pate (VSt)

Lars Bak (Den)

Mark Renshaw (Aus)

Matt Goss (Aus)

Peter Velits (Slw)

KATOESJA
Vladimir Karpets (Rus)

Pavel Broett (Rus)

Denis Galimzjanov (Rus)

Vladimir Goesev (Rus)

Michail Ignatjev (Rus)

Vladimir Isajtsjev (Rus)

Aleksandr Kolobnev (Rus)

Joeri Trofimov (Rus)

Egor Silin (Rus)

LAMPRE-ISD
Damiano Cunego (Ita)

Leonardo Bertagnolli (Ita)

Grega Bole (Slv)

Matteo Bono (Ita)

Danilo Hondo (Dui)

Denis Kostijoek (Oek)

David Loosli (Zwi)

Adriano Malori (Ita)

Alessandro Petacchi (Ita)

AG2R-LA MONDIALE

Nicolas Roche (Ier)

Jean-Christophe Peraud (Fra)

Maxime Bouet (Fra)

Hubert Dupont (Fra)

John Gadret (Fra)

Sebastien Hinault (Fra)

Biel Kadri (Fa)

Sebastien Minard (Fra)

Christophe Riblon (Fra)

LIQUIGAS-CANNONDALE
Ivan Basso (Ita)

Maciej Bodnar (Pol)

Paolo Longo Borghini (Ita)

Kristjan Koren (Slv)

Daniel Oss (Ita)

Maciej Paterski (Pol)

Fabio Sabatini (Ita)

Sylwester Szmyd (Pol)

Alessandro Vanotti (Ita)

MOVISTAR
Andrey Amador (CRi)

David Arroyo (Spa)

Rui Costa (Por)

Imanol Erviti (Spa)

José Ivan Gutierrez (Spa)

Benat Intxausti (Spa)

Vasil Kirijenka (WRu)

José Joaquin Rojas (Spa)

Francesco Ventoso (Spa)

QUICK-STEP

Tom Boonen (Bel)

Sylvain Chavanel (Fra)

Gerald Ciolek (Dui)

Kevin de Weert (Bel)

Dries Devenyns (Bel)

Addy Engels (Ned)

Jerome Pineau (Fra)

Gert Steegmans (Bel)

Niki Terpstra (Ned)

RADIOSHACK

Levi Leipheimer (VSt )

Janez Brajkovic (Slv)

Chris Horner (VSt)

Markel Irizar (Spa)

Andreas Klöden (Dui)

Dmitri Moeravjev (Kaz)

Sérgio Paulino (Por)

Jaroslav Popovitsj (Oek)

Haimar Zubeldia (Spa)

SAUR-SOJASUN
Jérôme Coppel (Fra)

Arnaud Coyot (Fra)

Anthony Delaplace (Fra)

Jonathan Hivert (Fra)

Jimmy Engoulvent (Fra)

Jérémie Galland (Fra)

Fabrice Jeandesboz (Fra)

Laurent Mangel (Fra)

Yannick Talabardon (Fra)

TEAM SKY
Bradley Wiggins (GBr)

Edvald Boasson Hagen (Noo)

Juan Antonio Flecha (Spa)

Christian Knees (Dui)

Simon Gerrans (Aus)

Ben Swift (GBr)

Rigoberto Urán (Col)

Geraint Thomas (GBr)

Xabier Zandio (Spa)

VACANSOLEIL-DCM

Borut Bozic (Slv)

Thomas De Gendt (Bel)

Romain Feillu (Fra)

Johnny Hoogerland (Ned)

Björn Leukemans (Bel)

Marco Marcato (Ita)

Wout Poels (Ned)

Rob Ruijgh (Ned)

Lieuwe Westra (Ned)

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden