Celstraffen en boete voor Chinees bedrijf wegens vervuiling
Een van de grootste mijnbouwbedrijven van China heeft een boete gekregen van omgerekend ruim drie miljoen euro voor het lekken van giftig afvalwater in een rivier. Dat heeft een rechtbank in het zuidoosten van China bepaald.
Verschillende medewerkers van mijnbouwbedrijf Zijin, onder wie de vicepresident en de manager van het bedrijf, zijn daarnaast tot gevangenisstraffen van drie tot vier en een half jaar veroordeeld vanwege het gifschandaal.
Nadat bijna een jaar geleden giftig afvalwater in een rivier werd gedumpt gingen duizenden vissen dood en raakte de omgeving zeer verontreinigd. De rechtbank noemde het een 'ernstig geval van milieuvervuiling'.
Zijin bood eerder al publiekelijk zijn excuses aan en gaf toe dat een afvalwaterreservoir dat bij de mijn stond ondeugdelijk gebouwd was, waardoor het incident kon plaatsvinden. Chinese media hebben vraagtekens gesteld bij Zijins banden met lokale ambtenaren, van wie velen aandelen in het bedrijf hebben.