Celstraf in VS voor 19-jarige na aansluiten bij IS

Een negentienjarige Amerikaanse is veroordeeld tot vier jaar cel, omdat ze naar Syrië wilde om zich aan te sluiten bij terreurbeweging Islamitische Staat (IS). Ze is een van de eerste Amerikanen die schuldig is bevonden aan het steunen van de terreurgroep. Dat meldde CNN vandaag.

null Beeld CNN
Beeld CNN

Shannon Maureen Conley werd in april gearresteerd op de luchthaven van Denver in de Amerikaanse staat Colorado. Ze wilde via Turkije naar Syrië reizen, om daar als zuster voor IS te werken. Ze is een van de eerste die wordt veroordeeld voor helpen van IS. Conley was van plan te trouwen met een IS-strijder met de naam Yousr Mouelhi die ze op internet had ontmoet. Haar vader heeft de FBI op de hoogte gebracht toen hij haar vliegticket vond.

Conley zei dat ze pas na haar arrestatie 'de waarheid over IS' te weten is gekomen. Ze heeft tijdens haar voorarrest de Koran gelezen en zei dat IS een verkeerde betekenis daaraan heeft gegeven. 'Hoewel ik was toegewijd aan het idee van de jihad, was het nooit mijn bedoeling mensen pijn te doen. Het ging allemaal om het verdedigen van moslims', aldus Conley in de rechtszaal.

Ze bedankte in haar statement ook de FBI voor het 'redden van haar leven' door haar te arresteren. 'Ik geloof in de ware islam, waar vrede wordt aangemoedigd.'

Strijders van Islamitische Staat (IS). Beeld anp
Strijders van Islamitische Staat (IS).Beeld anp

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden