Britse parlement radeloos over aanhoudende overstromingen
Al sinds de kerst kampt het Verenigd Koninkrijk met overstromingen en hevige stormen. Ook voor vandaag, morgen en het komende weekend is zware regenval voorspeld. Het ministerie van Milieu geeft vandaag 286 waarschuwingen voor overstromingen uit en vooral in het zuidwesten van het land is de toestand kritiek. De politiek zit met de handen in het haar.
Iedere week worden nieuwe waarschuwingen uitgegeven of waarschuwingen aangepast door het Britse ministerie van Milieu. De boodschap die telkens weer klinkt is: 'blijf weg van kustgebieden en rivieren'. Niet alleen de zware regenval zorgt voor flashfloods (overstromingen die snel opzetten), maar ook harde wind blaast het zeewater het land op, waardoor kustgebieden ook onder water lopen.
De reden dat grote delen van Groot-Brittannië onder water blijven staan is volgens het parlement omdat er meer regen is gevallen in januari en februari dan ooit tevoren. Daarnaast voorkomt de harde wind dat het water weer terug kan stromen in de zee.
There are currently 2 severe flood warnings, 62 flood warnings and 222 flood alerts for England & Wales. #floodaware
— Environment Agency (@EnvAgency) February 6, 2014
Parlement komt verward over
Parlementslid Maria Eagle van de Britisch Labour Party zegt vandaag dat het Britse Parlement de crisis te slap aanpakt. De besluitvorming duurt te lang en het parlement komt verward over, vindt ze. 'Wat we zien is dat de premier toegeeft dat het parlement de afgelopen jaren te veel heeft bezuinigd op de waterbescherming', zegt Eagle tegen BBC News. 'Nu zien we dat er met vertraagde pas weer geld wordt toegevoegd aan het budget.'
Ook een recente beslissing van premier David Cameron om 'er alles aan te doen om te helpen binnen de mogelijkheden' vindt Eagle maar niets. Om de slachtoffers te helpen trekt Cameron 100 miljoen Britse pond (120 miljoen euro) uit. Dit geld wordt gebruikt om de schade te dekken die de overstroming heeft veroorzaakt. Volgens Eagle had dit veel eerder moeten gebeuren.
PMs claim that £2.4 b being spent on flood protection is WRONG. Their own figures show £2.34b ie LESS than previous Government.
— Maria Eagle MP (@meaglemp) February 5, 2014
I've just chaired COBRA on the latest storms and floods - I said there should be no restrictions on help for those affected,
— David Cameron (@David_Cameron) February 5, 2014
Somerset Levels
Ook prins Charles van Groot-Brittannië spreekt zijn ongenoegen uit over de problematiek. Dinsdag bracht de prins een bezoek aan een van de zwaarst getroffen polders van het land: Somerset Levels. De inwoners van de polder in het zuidwesten van het land zitten al weken zonder stroom, staan vaak tot hun knieën in het water en kunnen geen kant op, behalve met de boot. Tegen The Guardian zegt de prins dat het 'tragisch' is dat de inwoners van de polders nog niet geholpen zijn.
Groot-Brittannië kijkt hoe Nederland de polders drooghoudt en verschillende experts laten hun theorie los op het oplossen van de overstromingsproblematiek. Zo zou het gebruik van bevers voor de waterhuishouding de oplossing zijn of het aanplanten van complete bossen naast de rivieren en bij kustgebieden. Maar nog steeds komt het Britse parlement niet verder dan de inzet van zandzakken en evacuatie van inwoners.
Latest statistics show that 13 people were rescued from vehicles in #floodwater in the last 24 hours. http://t.co/iSsc34dki7 via @sharethis
— Devon&Somerset Fire (@DSFireUpdates) February 6, 2014
A very wet & windy weekend!MT @weather_king: strong jet stream in Atlantic expected to bring v.unsettled weather pic.twitter.com/9LwfwCNNkl
— AA SORT (@AASORT) February 6, 2014