Brand door brommer in winkels en appartementen
NOORD-SCHARWOUDE (ANP) - Een brand heeft zondagochtend flinke schade toegebracht aan twee winkels en zes daarboven gelegen appartementen aan de Dorpsstraat in Noord-Scharwoude (Noord-Holland). De brand ontstond doordat een brommer naast de winkels in brand werd gestoken waarna het vuur oversloeg naar een van de luifels. Dit heeft de politie bekendgemaakt.
De brandweer moest enkele bewoners met een hoogwerker redden van een balkon en het dak. Vijf personen konden ter plekke worden behandeld aan lichte verwondingen, een persoon werd korte tijd met ademhalingsproblemen in het ziekenhuis opgenomen.
Voor de bewoners van de zes appartementen wordt tijdelijk vervangende woonruimte gezocht. De politie weet nog niet wie de brand heeft aangestoken.