Boho chique Ellemieke en Sergio de toffe peer
Jossine Modderman en Arno Kantelberg geven elke week ongevraagd stijladvies aan bekende mensen.
Jossine Modderman
Het is onmogelijk om het over de buitenkant van Ellemieke Vermolen te hebben zonder het eerst over haar binnenkant te hebben. Daarom citeer ik uit haar eetdagboek: 'De ochtend start ik met een glas lauw water met citroensap. Daarna maak ik een shake met boerenkool, maca, gember, blueberries, citroen, kokoswater, gojibessen, tarwegras en chiazaad. Na het hardlopen neem ik nog een shake met eiwitpoeder. Lunch: twee rijstwafels met avocado, kurkuma en peper. Tussendoor een appel, noten en een koffie. 's Avonds een stamppot van bloemkool, boerenkool en kippengehaktballen. Zónder aardappels.'
En dan te bedenken dat Ellemieke de echtgenote is van Sergio Herman, de man hiernaast - een van de beste chefs van het oostelijk halfrond. Ik zou het wel weten als ik in haar hippielaarsjes stond - geef mij maar wat leftovers uit The Jane, elke ochtend. Terug naar de buitenkant. Het is evident dat vrouw Vermolen een fan is van de 'boho-chic'-look. Dit ensemble is werkelijk spot on. De stijl behelst nu eenmaal fladderige tuniekjes, nepbontjasje, korte laarsjes en veel, heel veel franjes en Ellemieke doet geen enkele concessie. Mijn smaak is het niet, omdat ik de revival van de hippie al drie keer heb meegemaakt. Het past Ellemieke echter als een handschoen; ik zie haar zo in haar moestuintje rommelen in een sixtiestuinbroek met twee vlechten en een haarbandje. Met kruiden en groenten die weelderiger groeien dan bij menigeen, daarvan ben ik overtuigd.
Arno Kantelberg
Al eeuwenlang staan vrouwen achter het fornuis (in het geval van mevrouw Stijlgoeroe nog bekwaam ook - ik fiets al achttien jaar elke avond fluitend naar huis) en voor zover ik weet, hebben de dames daar nooit interessant over lopen doen. Maar sinds een decenniaatje of twee hebben mannen het koken ontdekt, en joh, dat zullen we weten ook. Je kunt geen blad openslaan of toch heel verstandige mensen (een Ronald Giphart) gaan bijbels diep op de knieën voor een of andere kok in een buitenwijk van Kopenhagen of een bergdorp in Catalonië. Er worden zelfs documentaires over gemaakt, zoals over de chef die we hierboven zien, Sergio Herman. Reden voor Matthijs van Nieuwkerk in zijn dagelijkse talkshow De Wereld Draait Door een verbaal aureool te breien rondom het hoofd van de sterrenkok.
Niet dat Sergio Herman geen toffe peer is. Hij heeft dat sympathieke wat je vaak gratis krijgt bij luitjes van onder de rivieren. Tevens is hij een mooie jongen, stoer ook (onder de linkermouw van de koksbuis wemelt het van de plakplaatjes) en zijn kledingsmaak is tiptop - hier een vlotte jeans (let op de opgerolde pijpjes) met industrieel ogende high tops, naar ik meen van een duurder designmerk. Haar ook fraai in het vet.
'Je werkt ook zo hard', zei Matthijs tot vervelens aan toe. Tja, mijn broer ook, al 31 jaar op de fabriek. Typische welvaartsziekte, dat geëmmer over eten.
Kunnen mij die truffels schelen.