Beeldende kunst

Amsterdam, W139 (Oosterdokskade 5-V): No new artists: What about Les Livine, in een nieuwe ruimte in de kelders van het Stedelijk Museum CS presenteren naast Anne-Mie van Kerkhoven, ook een aantal jonge kunstenaars nieuw werk....

Van 22 oktober t/m 21 november; di t/m zo 13-19u. Tel. 020-6229434 (www.w139.nl).

Amsterdam, Fonds BKVB (Brouwersgracht 276): Toekenning 022, werk van Marjoleine Boonstra en Gerard Holthuis, kunstenaars die onlangs subsidie van Fonds BKVB hebben gekregen. Van 25 oktober t/m 19 november; ma t/m vr 10-17u. Tel. 020-5231523 (www.fondsbkvb.nl).

Helmond, Gemeentemuseum (Kasteelplein 1): Smile away the parties and champagne, deze recente aankoop (een foto) van de Duitse kunstenaar Alexandra Vogt, is te zien samen met een keuze uit de collectie hedendaagse kunst met schilderijen, installaties, tekeningen, video, film en fotografie van vooral jonge kunstenaars. Van 22 oktober t/m 4 februari; di t/m vr 10-17, zazo 13-17u. Tel 0492-587716 (www.gemeentemuseumhelmond.nl).

LOPENDE TENTOONSTELLINGEN Almere, Museum De Paviljoens (Odeonstraat 3): Exquisite Enclave, Jouke Kleerebezem ontwikkelde speciaal voor het museum een ruimtelijke installatie, website en een publicatie, t/m 25 oktober; wo za zo 12-17u do vr 12-21u. Tel. 036-5450400 (www.depaviljoens.nl).

Amersfoort, Armandomuseum (De Elleboogkerk): Reiken naar het existenti, in samenwerking met het Museum Constant Permeke (Belgitekeningen en schilderijen van de Vlaamse kunstenaar Permeke, t/m 30 januari;

di t/m vr 11-17u za zo 12-17u. Tel. 033-4614088 (www.armandomuseum.nl).

Amsterdam, Galerie Espace (Keizersgracht 548): schilderijen en werk op papier van Klaas Gubbels, t/m 24 december; wo t/m za 13-18u. Tel. 020-6240802 (www.galeries.nl/espace).

Amsterdam, Amsterdams Historisch Museum (Kalverstraat 92): Het geschenk: de Hollandse Meesters van een Amsterdamse bankier, presentatie over het leven van bankier Adriaan van der Hoop. Met werk van Bol, Weenix, Vermeer, Jacob van Ruisdaal en Niocolaas Maes. Een deel van de kunstcollectie van Van der Hoop is ook te zien in het Rijksmuseum, t/m 23 januari; ma t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 020-5231822 (www.ahm.nl).

Amsterdam, Koninklijk Paleis (Dam): Koninklijke Prijs voor Vrije Schilderkunst 2004, werk van de vier prijswinnaars: Thomas Raat, Marjolein Rothman, Peter Vos en Barbara Wijnveld en twintig kunstenaars uit de tweede ronde, t/m 24 oktober; dagelijks 12.30-17 u. Tel. 020-6248698 (www.koninklijkhuis.nl).

Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Sandberg Nu, collectiepresentatie gewijd aan de activiteiten en aankopen van voormalig directeur Willem Sandberg, t/m 13 februari; dagelijks 10-18u (do tot 21u). Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

Amsterdam, De Praktijk (Lauriergracht 96): Threnody, schilderijen van Ronald Ophuis, t/m 10 november; wo t/m za 13-18u en eerste zo v/d maand 14-17u. Tel. 020-4221727 (www.depraktijk.nl).

Amsterdam, Museum het Rembrandthuis: Desmazis, grafiek van de Franse kunstenaar Erik Desmazis, t/m 12 december; ma t/m za 10-17u zo 13-17u. Tel. 020-5200400 (www.rembrandthuis.nl).

Amsterdam, Hermitage (Nieuwe Herengracht 14): Nicolaas en Alexandra, persoonlijke bezittingen, foto's, documenten en schilderijen vertellen het verhaal van het laatste tsarenpaar, t/m 13 februari 2005; dagelijks van 10-17u. Tel. 020-5308755 (www.hermitage.nl) Amsterdam, Museum Willet-Holthuysen (Herengracht 605): Een huis vol bloemen, geschilderde en getekende bloemstillevens, en bloemen op botanische boeken, meubels, textiel, porselein, glas-en zilverwerk uit de 17de tot 19de eeuw, t/m 13 maart 2005; ma t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 020-5231822 (www.willetholthuysen.nl).

Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): Gubbels totaal, overzicht van vijftig jaar schilderen door Klaas Gubbels, t/m 30 januari; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341 (www.mmkarnhem.nl).

Breda, De Beyerd (Boschstraat 22): vliegtuig-, helikopter-en luchtschipontwerpen van de Belgische kunstenaar Panamarenko, t/m 7 november;

di t/m vr 10-17 za zo 13-17u. Tel. 076-5299900 (www.museumdebeyerd.nl).

Den Bosch, Noordbrabants Museum (Verwersstraat 41): Fata Morgana, de verbeelding van het Oosten: Nederlandse Orialisten, over de fascinatie van Nederlandse kunstenaars in de 19de eeuw voor het Midden Oosten, t/m 9 januari; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 073-6877877 (www.noordbrabantsmuseum.nl).

Den Haag, Pulchri Studio (Lange Voorhout 15): Theaterportretten, portretten in olieverf van Dick Stapel, t/m 7 november; Terugblik op Gerard Wiersma (1919-2001), met schilderijen, aquarellen en tekeningen, t/m 7 november; verder vrouwenportretten van Frieda van Voorst waarbij ze beeld, tekst en schilder-en tekentechnieken combineert; en Ordening, beelden van Cor van Gulik, t/m 4 november; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3461735 (www.pulchri.nl).

Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): Hard water, installatie, video en foto's van Zeger Reyers (1966), t/m 7 november; Aqua Boogie, installatie van Zeger Reyers, t/m 7 november; De Tuin der Lusten, schilderijen van Bruno Perramant, t/m 7 november; Conceptualisme avant la lettre, honderdste geboortejaar van Hans Hartung is aanleiding voor een overzichtstentoonstelling, t/m 21 november; di t/m zo 12-20u. Tel. 070-3381133.

Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Huis voor de Geest, driedimensionale werk en schilderijen van Veron Urdarianu, t/m 20 februari; Muziek voor het oog, honderd stukken uit de muziekinstrumentencollectie, t/m 9 januari; Duits expressionisme, tekeningen, aquarellen, prenten en sculpturen van o.a. Paul Klee, Erich Heckel, Vasily Kandinsky en Ke Kollwitz, t/m 30 januari; schilderijen, tekeningen en beelden van Constant Permeke (1886-1952), t/m 5 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): Journal # 7, Tomma Abts en Vincent Fecteau, schilderijen en sculpturen, t/m 23 januari. Tel.

040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): Nachtelijke uitspattingen, een overzicht van jonge kunstenaars uit binnen-en buitenland, t/m 21 november; Ontdekking van het eigen landschap, werken op papier en olieverfschilderijen geven een beeld van Noord-Nederland van twee eeuwen geleden, t/m 21 november; Keerpunt, keuze uit het aankoopbeleid van voormalig directeur Jos de Gruyter, t/m 13 maart; di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

Heerlen, Stadsgalerij (Bongerd 18): Verf, n.a.v. zijn boek Verf stelde Hans den Hartog Jager een expositie samen met werk van Marlene Dumas, Robert Zandvliet, Michael Raedecker, Daan van Golden en Ger van Elk, t/m 28 november; di t/m vr 11-17u do tot 20u za zo 13-17u. Tel. 045-5772210 (www.stadsgalerijheerlen.nl).

Laren, Singer Museum (Oude Drift 1): Van Mauve tot Mondriaan, van Koch tot Koons, omvangrijke groep werken uit de particuliere Caldic collectie van Joop van Caldenborgh, t/m 5 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 0355315656. (www.singerlaren.nl) Leeuwarden, Fries Museum -Buro Leeuwarden (Turfmarkt 11): Bloemen van verlangen, stillevens, tapijten, miniaturen, aardewerk, installaties en kostuums met de herfstbloem als onderwerp, t/m 23 januari; Pretty -Pretty, nieuwe en oude schilderijen met tape en plakplastic van Thomas Raat, t/m 28 november; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2555500 (www.friesmuseum.nl).

Leiden, Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Made in Peru, hedendaags design in traditioneel handwerk gemaakt in Peru door studenten van de Design Academy Eindhoven, t/m 31 januari; Met Kuifje naar de Inca's is verlengd t/m 9 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5168800 (www.rmv.nl).

Maastricht, Centre Cmique (Avenue Cmique 50): Extended Views, in het stadsdeel Cmique projecteren zestien kunstenaars uit de Europese Unie videowerken op glazen wanden van de panden in de wijk, t/m 31 oktober. Tel. 043-3505600 (www.centreceramique.nl).

Maastricht, Bonnefantenmuseum: Pawel & Vincent, overzicht van de Poolse kunstenaar Pawel Althamer, derde winnaar van de beeldende kunstprijs 'The Vincent', t/m 17 januari; Vlaamse Pracht uit de 16de en 17de eeuw, Rijksmuseum aan de Maas, grote uitleen van het Amsterdamse Rijksmuseum, voor onbepaalde tijd. Geopend: di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

Otterlo, Krr-M Museum: Van Airut tot Uppik, keuze uit recente aanwinsten, t/m 12 december; De favorieten van Helene, met foto's, plastieken en kunstnijverheid uit de verzameling van Helene Krr-M, t/m 1 september; Dier op papier, werken van D Goya, Redon en Carel Visser, t/m 16 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Oponthoud, kunst uit Nederland, MoldaviAlbanin voormalig Joegoslavit/m 7 november; Strange Messenger: The Work of Patti Smith, t/m 21 november; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Schoonheid van de Ori, leven onder de wassende maan, Arabische woonculturen, t/m 9 januari; Schilders van Parijs: Van Renoir tot Picasso, meesterstukken uit de verzameling Oscar Ghez, t/m 23 januari; Da Da Dalvintages, collages en documentaire foto's van Salvador Dalt/m 16 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

Utrecht, Museum Catharijneconvent (Lange Nieuwstraat 38): Verstilde emotie, beeldhouwkunst uit heden en verleden, beelden uit de middeleeuwen en beelden van Pierre de Grauw uit de twintigste eeuw, t/m 14 augustus; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 030-2317296 (www.catharijneconvent.nl).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden