Angela toont dat een grijze leren jurk óók feestelijk en sexy kan zijn

Cécile Narinx en Arno Kantelberg geven elke week ongevraagd maar gratis stijladvies aan bekende mensen.

Arno Kantelberg en Cécile Narinx
Angela Schijf en Victor Reinier Beeld MMP / Mischa Schoemaker
Angela Schijf en Victor ReinierBeeld MMP / Mischa Schoemaker

Cécile Narinx, hoofdredactrice Harper's Bazaar

Tot mijn grote vreugde wordt in Nederlandse showbizzkringen zoetjesaan ingezien dat sommige sterren best een handje hulp kunnen gebruiken bij het aankleden. Want gelooft u mij: met een knap snoetje en een slanke taille alleen ben je er nog niet op een rode (of gele) loper. Voor de openingsavond van het Nederlands Film Festival en voor het Gouden Kalveren Gala werden visagisten en stylisten ingezet om genomineerden en andere blikvangers op te doffen. Wat was dát een verademing - al staken naast de professioneel opgemaakte en aangeklede acteurs en regisseurs de niet uit te roeien galagasten in spijkerbroek (au!) en op sneakers (help!) extra treurig af.

Voor het Televizier-Ring Gala kreeg de cast van Flikken Maastricht ook professionele hulp. En kijk eens even hoe fraai Angela Schijf de Ring in ontvangst mocht nemen. Geen cliché-prinsessenjurk met ruches en glitters, geen al te blote schouders of blote dijen, geen toeters, geen bellen, geen parelchokers of pijpekrullen. Angela toont dat een grijze leren jurk met lange mouwen óók feestelijk en sexy kan zijn. Hij past precies en is exact lang genoeg. Door de vrij eenvoudige snit en haar korte kapsel gaat alle aandacht naar Angela's frisse gezicht. De sieraden zijn simpel, de nagels blank, de clutch bescheiden: een verademend voorbeeld van hoe minder meer kan zijn.

Wat ook zo fijn is: de jurk is van een Nederlandse ontwerper, Tony Cohen. Politiepetje af, dus, want jongens, dit geeft de burger moed!

Politiepetje af voor Angela Schijf. Beeld MMP / Mischa Schoemaker
Politiepetje af voor Angela Schijf.Beeld MMP / Mischa Schoemaker

Arno Kantelberg, hoofdredacteur Esquire

Mijn collega mag dan wel menen dat het allemaal een mieterse bende was op het Televizier-Ring Gala, maar daar wil ik toch een kanttekening bij plaatsen, om niet te zeggen dat ik me ervan wil distantiëren. Ja, dat klinkt hard, ik weet het, maar zoals we uit het bijbelboek Ezra weten: De vrouwen zijn de sterkste, maar boven alles telt de waarheid.

Op het gala (dresscode: black tie - hoe moeilijk kan dat zijn?) zagen we grijze glimpakken (Gijs Staverman), gymschoenen (Andy van der Meijde), veel stropdassen in plaats van strikjes, een rood camouflagekostuum (Dennis Weening), het onvermijdelijke hihi-accessoire (wandelvierdaagsemedaille op het revers van Beau van Erven Dorens), rode overhemden (Ron Boszhard), rode stropdassen (Ron Boszhard), en een pak dat er al een vermoeiend bestaan als aluminiumfolie op had zitten (Peter Jan Rens). En dan laat ik alle radio-dj's en zangers uit Volendam gemakshalve buiten beschouwing - u wilt op zo'n zaterdagochtend ook even opgewekt van uw eitje genieten.

Zelfs Jort Kelder, die stijlvolle rots in de branding, meende zich er met een roodfluwelen jasje, op het oog geleend van Hugh Hefner, van af te kunnen maken. Natuurlijk waren er ook lichtpunten: Tom Egbers, Jaap Jongbloed, Winston Gerschtanowitz, PSV'er Memphis Depay (maak ons kampioen, jongen!) en Rik van de Westelaken hadden het prima voor mekaar. En bij Humberto Tan klopte uiteraard alles (doet die man eigenlijk ooit iets níét goed?). Victor Reinier won de Televizier-Ring. Hij droeg iets zwarts.

Victor Reinier droeg iets zwarts. Beeld MMP / Mischa Schoemaker
Victor Reinier droeg iets zwarts.Beeld MMP / Mischa Schoemaker

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden