Alle medaillewinnaars van Londen 2012 verzameld

Beeld reuters

Mannen

100 m: 1. Bolt (Jam), 2. Blake (Jam), 3. Gatlin (VSt)

200 m: 1. Bolt (Jam), 2. Blake (Jam), 3. Weir (Jam)

400 m: 1. James (Gre), 2. Santos (DoR), 3. Gordon (Tri)

800 m: 1. Rudisha (Ken), 2. Amos (Bot), 3. Kitum (Ken)

1500 m: 1. Makhloufi (Alg), 2. Manzano (VSt), 3. Iguider (Mar)

5000 m: 1. Mo Farah (GBr), 2. Gebremeskel (Eth), 3. Longosiwa (Ken)

10.000 m: 1. Mo Farah (GBr), 2. Rupp (VSt), 3. Bekele (Eth)

110 mh: 1. Merritt (VSt), 2. Richardson (Vst), 3. Parchment (Jam)

400 mh: 1. Sanchez (DoR), 2. Tinsley (VSt), 3. Culson (PRi)

3000 m steeple: 1. Kemboi (Ken), 2. Mekhissi-Benabbad (Fra), 3. Mutai (Ken)

4x100 m: 1. Jamaica, 2. Verenigde Staten, 3. Trinidad en Tobago

4x400: 1. Bahama's, 2. Verenigde Staten, 3. Trinidad en Tobago

Marathon: 1. Kiprotich (Oeg), 2. Kirui (Ken), 3. Kipsang Kiprotich (Ken)

20 km snelwandelen: 1. Chen Ding (Chn), 2. Barrondo (Gua), 3. Wang Zhen (Chn)

50 km snelwandelen: 1. Kirdjapkin (Rus), 2. Tallent (Aus), 3. Si Tianfeng (Chn)

Discus: 1. Harting (Dui), 2. Hadadi (Hon), 3. Kanter (Est)

Hinkstapsprong: 1. Taylor (VSt), 2. Claye (VSt), 3. Donato (Ita)

Hoog: 1. Oechov (Rus), 2. Kynard (VSt), 3. Barshim (Qat), Drouin (Can) en Grabarz (GBr)

Kogel: 1. Majewski (Pol), 2. Storl (Dui), 3. Hoffa (VSt)

Kogelslingeren: 1. Pars (Hon), 2. Kozmus (Slv), 3. Murofushi (Jap)

Polsstokhoog: 1. Lavillenie (Fra), 2. Otto (Dui), 3. Holzdeppe (Dui)

Speer: 1. Walcott (Tri), 2. Pjatnisja (Oek), 3. Ruuskanen (Fin)

Ver: 1. Rutherford (GBr), 2. Watt (Aus), 3. Claye (VSt)

Tienkamp: 1. Eaton (VSt), 2. Hardee (VSt), 3. Suarez (Cub)

Vrouwen

100 m: 1. Fraser-Pryce (Jam), 2. Jeter (Vst), 3. Campbell-Brown (Jam)

200 m: 1. Felix (VSt), 2. Fraser-Pryce (Jam), 3. Jeter (VSt)

400 m: 1. Richards-Ross (VSt), 2. Ohuruogu (GBr), 3. Trotter (VSt)

800 m: 1. Savinova (Rus), 2. Semenya (ZAf), 3. Pojstogova (Rus)

1500 m: 1. Cakir Alptekin (Tur), 2. Bulut (Tur), 3. Jamal (Bah)

5000 m: 1. Defar (Eth), 2. Vivian Cheruiyot (Ken), 3. Dibaba (Eth)

10.000 m: 1. Dibaba (Eth), 2. Kipyego (Ken), 3. Cheruiyot (Ken)

100 mh: 1. Pearson (Aus), 2. Harper (VSt), 3. Wells (VSt)

400 mh: 1. Antjoech (Rus), 2. Demus (VSt), 3. Hejinova (Tsj)

3000 m steeple: 1. Zaripova (Rus), 2. Ghribi (Tun), 3. Assefa (Eth)

4x100 m: 1. Verenigde Staten, 2. Jamaica, 3. Oekraïne

4x400 m: 1. Verenigde Staten, 2. Rusland, 3. Jamaica

Marathon: 1. Gelana (Eth), 2. Jeptoo (Ken), 3. Petrova Archipova (Rus)

Snelwandelen, 20 km: 1. Lasjmanova (Rus), 2. Kaniskina (Rus), 3. Qieyang Shenjie (Chn)

Discus: 1. Perkovic (Kro), 2. Pisjtsjalnikova (Rus), 3. Li Yanfeng (Chn)

Hinkstapsprong: 1. Ripakova (Kaz), 2. Ibargüen (Col), 3. Saladoega (Oek)

Hoog: 1. Tsjitjserova (Rus), 2. Barrett (VSt), 3. Sjkolina (Rus)

Kogel: 1. Ostaptsjoek (WRu), 2. Adams (NZe), 3. Kolodko (Rus)

Kogelslingeren: 1. Lisenko (Rus), 2. Wlodarczyk (Pol), 3. Heidler (Dui)

Polsstokhoog: 1. Suhr (VSt), 2. Silva (Cub), 3. Isinbajeva (Rus)

Speer: 1. Spotakova (Tsj), 2. Obergfoll (Dui), 3. Stahl (Dui)

Ver: 1. Reese (VSt), 2. Sokolova (Rus), 3. Deloach (VSt)

Zevenkamp: 1. Ennis (GBr), 2. Schwarzkopf (Dui), 3. Tsjernova (Rus)

Mannen

Enkel: 1. Lin Dan (Chn), 2. Lee Chong Wei (Mal), 3. Chen Long (Chn)

Dubbel: 1. Cai Yun/Fu Haifeng (Chn), 2. Boe/Mogensen (Den), 3. Chung Jae-sung/Lee Yong-dae (ZKo)

Vrouwen

Enkelspel: 1. Li Xuerui (Chn), 2. Wang Yihan (Chn), 3. Saina Nehwal (Ina)

Dubbelspel: 1. Tian/Zhao (Chn), 2. Fujii/Kakiiwa (Jap), 3. Sorokina/Wislowa (Rus)

Gemengd: 1. Zhang Nan/Zhao Yunlei (Chn), 2. Xu Chen/Ma Jin (Chn), 3. Fischer/Pedersen (Den)

Mannen: 1. Verenigde Staten, 2. Spanje, Rusland

Vrouwen: 1. Verenigde Staten, 2. Frankrijk, 3. Australië

Mannen: 1. Brink/Reckermann (Dui), 2. Cerutti/Rego (Bra), 3. Plavins/Smedins (Let)

Vrouwen: 1. May-Treanor/Walsh (VSt), 2. Ross/Kessy (VSt), 3. Larissa/Juliana (Bra)

Mannen

Individueel: 1. Oh Jin-hyek (ZKo), 2. Furukawa (Jap), 3. Dai Xiaoxiang (Chn)

Landenwedstrijd: 1. Italië, 2. Verenigde Staten, 3. Zuid-Korea

Vrouwen

Individueel: 1. Ki Bo-Bae (ZKo), 2. Roman (Mex), 3. Avitia (Mex)

Landenwedstrijd: 1. Zuid-Korea, 2. China, 3. Japan

Mannen

-49 kg: 1. Zou Shiming (Chn), 2. Pongprayoon (Tha), 3. Ajrapetjan (Rus), Barnes (Ier)

-52 kg: 1. Ramirez (Cub), 2. Tugstsogt (Mon), 3. Conlan (Ier), Alojan (Rus)

-56 kg, 1. Campbell (GrB), 2. Nevin (Ier), 3. Shimizu (Jap), Alvarez (Cub)

-60 kg: 1. Lomatsjenko (Oek), 2. Han Soonchul (ZKo), 3. Toledo (Cub), Petrauskas (Lit)

-64 kg: 1. Iglesias (Cub), 2. Berintsjik (Oek), 3. Mangiacapre (Ita), Munkh-Erdene (Mon)

-69 kg: 1. Sapijev (Kaz), 2. Evans (GBr), 3. Zamkovoi (Rus), Sjelestioek (Oek)

-75 kg: 1. Murata (Jap), 2. Falcao (Bra), 3. Ogogo (GBr), Atojev (Oez)

-81 kg: 1. Mechontsjev (Rus), 2. Nijazijmbetov (Kaz), 3. Falcao (Bra), Gvozdik (Oek)

-91 kg: 1. Ussyk (Oek), 2. Russo (Ita), 3. Mammadov (Aze), Pulew (Bul)

+91 kg: 1. Joshua (GBr), 2. Cammarelle (Ita), 3. Medzhidov (Aze), Ditsjko (Kaz)

Vrouwen

-51 kg: 1. Adams (GBr), 2. Ren Cancan (Chn), 3. Esparza (VSt), Hmangte (Ina)

-60 kg: 1. Taylor (Ier), 2. Otsjigava (Rus), 3. Tsjorjeva (Tja), Araujo (Bra)

-75 kg: 1. Shields (VSt), 2. Torlopova (Rus), 3. Volnova (Kaz), Li Jinzi (Chn)

Mannen

-56 kg: 1. Om Yun-chol (NKo), 2. Wu Jingbiao (Chn), 3. Hristov (Aze)

-62 kg: 1. Kim Un-Guk (Kor), 2. Figueroa (Col), 3. Eko Yuli (Ino)

-69 kg: 1. Lin Qingfen (Chn), 2. Triyatno (Ino), 3. Martin (Roe)

-77 kg: 1. Lu Xiaojun (Chn), 2. Lu Haojie (Chn), 3. Cambar (Cub)

-85 kg: 1. Zielinski (Pol), 2. Auchadov (Rus), 3. Rostami (Ira)

-94 kg: 1. Iljin (Kaz), 2. Ivanov (Rus), 3. Ciricu (Mol)

-105 kg: 1. Torochtij (Oek), 2. Nasirshelal (Irn), 3. Bonk (Pol)

+105 kg: 1. Salimikordasiabi (Ira), 2. Anoushiravani (Ira), 3. Albegov (Rus)

Vrouwen

-48 kg: 1. Wang Mingjuan (Chn), 2. Miyake (Jap), 3. Ryang Chun-Hwa (NKo)

-53 kg: 1. Tsjinsjanlo (Kaz), 2. Hsu Shu-ching (Tai), 3. Iovu (Mol)

-58 kg: 1. Li Xueying (Chn), 2. Sirikaew (Tai), 3. Kalina (Oek)

-63 kg: 1. Maneza (Kaz), 2. Tsaroekajeva (Rus), 3. Girard (Can)

-69 kg: 1. Rim Jong-Sim (NKo), 2. Cocos (Roe), 3. Sjkermankova (WRu)

-75 kg: 1. Podobedova (Kaz), 2. Zabolotnaja (Rus), 3. Koelesja (WRu)

+75 kg: 1. Zhou Lulu (Chn), 2. Kasjirina (Rus), 3. Choersjoedjan (Arm)

Mannen: 1. Frankrijk, 2. Zweden, 3. Kroatië

Vrouwen: 1. Noorwegen, 2. Montenegro, 3. Spanje

Mannen: 1. Duitsland, 2. NEDERLAND, 3. Australië

Vrouwen: 1. NEDERLAND, 2. Argentinië, 3. Groot-Brittannië

Mannen

-60 kg: 1. Galstian (Rus), 2. Hiraoki (Jap), 3. Kitadai (Bra) en Sobirov (Oez)

-66 kg: 1. Sjavdatoeasjvili (Geo), 2. Ungvari (Hon), 3. Ebinuma (Jap) en Cho Jun-ho (ZKo)

-73 kg: 1. Isajev (Rus), 2. Nakaya (Jap), 3. Legrand (Fra) en Nyam-Ochir (Mon)

-81 kg: 1. Kim Jae-Bum (ZKo), 2. Bischof (Dui), 3. Nifontov (Rus) en Valois-Fortier (Can)

-90 kg: 1. Song Dae-Nam (ZKo), 2. Gonzalez (Cub), 3. Iliadis (Gri) en Nishiyama (Jap)

-100 kg: 1. Chaiboelajev (Rus), 2. Tuvshinbayar (Mon), 3. GROL (NED) en Peters (Dui)

+100 kg: 1. Riner (Fra), 2. Michailin (Rus), 3. Silva (Bra) en Tölzer (Dui)

Vrouwen

-48 kg: 1. Menezes (Bra), 2. Dumitru (Roe), 3. Van Snick (Bel) en Csernoviczki (Hon)

-52 kg: 1. An Kum-Ae (NKo), 2. Bermoy (Cub), 3. Fociniti (Ita) en Gneto (Fra)

-57 kg: 1. Matsumoto (Jap), 2. Caprioriu (Roe), 3. Pavia (Fra) en Malloy (VSt)

-63 kg: 1. Zolnir (Slw), 2. Xu (Chn), 3. Émane (Fra) en Ueno (Jap)

-70 kg: 1. Decosse (Fra), 2. Thiele (Dui), 3. BOSCH (NED) en Alvear (Col)

-78 kg: 1. Harrison (VSt), 2. Gibbons (GBr), 3. Aguiar (Bra) en Tcheuméo (Fra)

+78 kg: 1. Ortiz (Cub), 2. Sugimoto (Jap), 3. Bryant (GBr) en Tong Wen (Chn)

Mannen

Slalom (wild water)

K1: 1. Molmenti (Ita), 2. Hradilek (Tsj), 3. Aigner (Dui)

C1: 1. Estanguet (Fra), 2. Tasiadis (Dui), 3. Martikan (Slw)

C2: 1. Baillie/Stott (GBr), 2. Florence/Hounslow (GBr), 3. Pavol en Peter Hochschorner (Slw)

Sprint (vlak water)

K1 200 m: 1. McKeever (GBr), 2. Craviotto (Spa), 3. De Jonge (Can)

K2 200 m: 1. Postrigaj/Djatsjenko (Rus), 2. Pjatroesjenka/Machneoe (WRu), 3. Heath/Schofield (GBr)

K1 1000 m: 1. Larsen (Noo), 2. Van Koeverden (Can), 3. Hoff (Dui)

K2 1000 m: 1. Dombi/Kokeny (Hon), 2. Pimenta/Silva (Por), 3. Hollstein/Ihle (Dui)

K4 1000 m: 1. Australië, 2. Hongarije, 3. Tsjechië

C1 200 m: 1. Tsjeban (Oek), 2. Sjoeklin (Lit), 3. Sjtil (Rus)

1C 1000 m: 1. Brendel (Dui), 2. Cal Figueroa (Spa), 3. Oldershaw (Can)

C2 1000 m: 1. Kretschmer/Kuschela (Dui), 2. Andrei en Aliaksandr Bachdanovits (WRu), 3. Korovasjkov/Pervoechin (Rus)

Vrouwen

Slalom (wild water)

K1: 1. Fer (Fra), 2. Fox (Aus), 3. Chourraut (Spa)

Sprint (vlak water)

K1 200 m: 1. Carrington (NZe), 2. Osipenko-Radomska (Oek), 3. Douchev-Janics (Hon)

K1 500 m: 1. Kozak (Hon), 2. Osipenko-Radomska (Oek), 3. Hartley (ZAf)

K2 500 m: 1. Weber/Dietze (Dui), 2. Kovacs/Douchev-Janics (Hon), 3. Naja/Mikolajczyk (Pol)

K4 500 m: 1. Hongarije, 2. Duitsland, 3. Wit-Rusland

Mannen: 1. Svoboda (Tsj), 2. Zhongrong Cao (Chn), 3. Marosi (Hon)

Vrouwen: 1. Asadauskaite (Lit), 2. Murray (GBr), 3. Marques (Bra)

Dressuur, individueel: 1. Dujardin (GBr), 2. CORNELISSEN (NED), 3. Bechtolsheimer (GBr)

Landenwedstrijd: 1. Groot-Brittannië, 2. Duitsland, 3. NEDERLAND

Eventing, individueel: 1. Jung (Dui), 2. Ostholt (Zwe), 3. Auffarth (Dui)

Landenwedstrijd: 1. Duitsland, 2. Groot-Brittannië, 3. Nieuw-Zeeland

Springen, individueel: 1. Guerdat (Zwi), 2. GERCO SCHRÖDER (NED), 3. O'Connor (Ier)

Landenwedstrijd: 1. Groot-Brittannië, 2. NEDERLAND, 3. Saudi-Arabië

Individueel: 1. Kanajeva (Rus), 2. Dmitrieva (Rus), 3. Tsjarkasjina (WRu)

Landen: 1. Rusland, 2. Wit-Rusland, 3. Italië

Mannen

Acht: 1. Duitsland, 2. Canada, 3. Groot-Brittannië

Dubbeltwee: 1. Cohen/Sullivan (NZe), 2. Sartori/Battisti (Ita), 3. Spik/Cop (Slo)

Dubbelvier: 1. Duitsland, 2. Kroatië, 3. Australië

Lichte dubbeltwee: 1. Rasmussen/Quist (Den), 2. Purchase/Hunter (GBr), 3. Uru/Taylor (NZe)

Lichte vier: 1. Zuid-Afrika, 2. Groot-Brittannië, 3. Denemarken

Skiff: 1. Drysdale (NZe), 2. Synek (Tsj), 3. Campbell (GBr)

Twee zonder: 1. Murray/Bond (NZe), Chardin/Mortelette (Fra), 3. Nash/Snatch (GBr)

Vier zonder: 1. Groot-Brittannië, 2. Australië, 3. Verenigde Staten

Vrouwen

Acht: 1. Verenigde Staten, 2. Canada, 3. NEDERLAND

Dubbeltwee: 1. Watkins/Grainger (GBr), 2. Crow/Pratley (Aus), 3. Fularczyk/Michalska (Pol)

Lichte dubbeltwee: 1. Copeland/Hosking (GBr), 2. Xu Dongxiang/Huang Wenyi (Chn), 3. Giazitzidou/Tsiavou (Gri)

Lichte vier 1. Oekraïne, 2. Duitsland, 3. Verenigde Staten

Skiff: 1. Knapkova (Tsj), 2. Erichsen (Den), 3. Crow (Aus)

Twee zonder: 1. Glover/Stanning (GBr), 2. Hornsey/Tait (Aus), 3. Haigh/Scown (NZl)

Mannen

Degen: 1. Limardo (Ven) 2. Piasecki (Nor), 3. Jung Jin-sun (ZKo)

Floret: 1. Lei Sheng (Chn), 2. Abouelkassem (Egy), 3. Choi Byung-chul (ZKo)

Landen, floret: 1. Italië, 2. Japan, 3. Duitsland

Sabel: 1. Szilagy (Hon), 2. Occhiuzzi (Ita), 3. Kovalev (Rus)

Landen, sabel: 1. Zuid-Korea, 2. Roemenië, 3. Italië

Vrouwen

Degen: 1. Sjemjakina (Oek), 2. Heidemann (Dui), 3. Sun Yujie (Chn)

Landen, degen: 1. China, 2. Zuid-Korea, 3. Verenigde Staten

Floret: 1. Di Francisca (Ita), 2. Errigo (Ita), 3. Vezzali (Ita)

Landen, floret: 1. Italië, 2. Rusland, 3. Zuid-Korea

Sabel: 1. Kim Ji-yeon (ZKo), 2. Velikaja (Rus), 3. Charlan (Oek)

Mannen

10 meter luchtpistool: 1. Jin Jong-oh (ZKo), 2. Tesconi (Ita), 3. Zlatic (Ser)

10 meter luchtgeweer: 1. Moldoveanu (Roe), 2. Campriani (Ita), 3. Narang (Ina)

25 meter snelvuurpistool: 1. Pupo (Cub), 2. Kumar (Ina), 3. Ding Feng (Chn)

50 meter drie posities: 1. Campriani (Ita), 2. Kim Jong-hyun (ZKo), 3. Emmons (VSt)

50 meter luchtgeweer: 1. Martinov (WRu), 2. Cox (Bel), 3. Debevec (Slv)

50 meter pistool: 1. Jin Jong-oh (ZKo), 2. Choi Young-rae (ZKo), 3. Wang Zhiwei (Chn)

Skeet: 1. Hancock (VSt), 2. Golding (Den), 3. Al-Attiyah (Qat)

Trap: 1. Cernogoraz (Kro), 2. Fabbrizi (Ita), 3. Aldeehani (Koe)

Dubbeltrap: 1. Wilson (GBr), 2. Dahlby (Zwe), 3. Mossin (Rus)

Vrouwen

10 meter luchtgeweer: 1. Yi Siling (Chn), 2. Bogacka (Pol), 3. Yu Dan (Chn)

10 meter luchtpistool: 1. Guo Wenjun (Chn), 2. Goberville (Fra), 3. Kostevitsj (Oek)

25 meter luchtpistool: 1. Kim Jang-mi (ZKo), 2. Chen Ying (Chn), 3. Kostevitsj (Oek)

50 meter drie posities: 1. Gray (VSt), 2. Maksimovic (Ser), 3. Skydorova (Tsj)

Skeet: 1. Rhode (VSt), 2. Wei Ning (Chn), 3. Bartekova (Slw)

Trap: 1. Rossi (Ita), 2. Stefecekova (Slw), 3. Reau (Fra)

Mannen

3 meter: 1. Zacharov (Rus), 2. Qin Kai (Chn), 3. He Chong (Chn)

10 meter: 1. Boudia (VSt), 2. Qiu Bo (Chn), 3. Daley (GBr)

Synchroon, 3 meter: 1. Luo Yutong/Qin Lai (Chn), 2. Zacharov/Koeznetsov (Rus), 3. Dumais/Ipsen (VSt)

Synchroon, 10 meter: 1. Cao Yuan/Zhang Yanquan (Chn), 2. Sanchez/Garcia (Mex), 3. McCrory/Boudia (VSt)

Vrouwen

3 meter: 1. Wu Minxia (Chn), 2. He Zi (Chn), 3. Sanchez (Mex)

10 meter: 1. Chen Ruolin (Chn), 2. Broben (Aus), 3. Pandelela-Rinong (Mal)

Synchroon, 3 meter: 1. Wu Minxia/He Zi (Chn), 2. Bryant/Johnston (VSt), 3. Abel/Heymans (Can)

Synchroon, 10 meter: 1. Chen Ruolin/Wang Hao (Chn), 2. Orozco/Espinosa (Mex), 3. Filion/Benfeito (Can)

Mannen

-58 kg: 1. Gonzalez (Spa), 2. Lee Dae-hoon (ZKo), 3. Denisenko (Rus) en Munoz Oviedo (Col)

-68 kg: 1. Tazegul (Tur), 2. Bagheri Motamed (Ira), 3. Jennings (VSt) en Nikpah (Afg)

-80 kg: 1. Crismanich (Arg), 2. Garcia (Spa), 3. Muhammad (GBr) en Sarmiento (Ita)

+80 kg: 1. Molfetta (Ita), 2. Obame (Gab), 3. Despaigne (Cub) en Liu Xiaobo (Chn)

Vrouwen

-49 kg: 1. Wu Jingyu (Chn), 2. Yagyue Enrique (Spa), 3. Sonkham (Tha) en Zaninovic (Kro)

-57 kg: 1. Jones (GBr), 2. Hou Yuzhuo (Chn), 3. Harnois (Fra) en Tseng Li-Cheng (Tai).

-67 kg: 1. Hwang Kyung-Seon (ZKo), 2. Tatar (Tur), 3. McPherson (VSt) en Fromm (Dui)

+67 kg: 1. Mandic (Ser), 2. Graffe (Fra), 3. Barisjokova (Rus) en Espinoza (Mex)

Mannen

Enkel: 1. Zhang Jike (Chn), 2. Wang Hao (Chn), 3. Ovtcharov (Dui)

Landen: 1. China, 2. Zuid-Korea, 3. Duitsland

Vrouwen

Enkel: 1. Li Xiaoxia (Chn), 2. Ding Ning (Chn), 3. Feng Tianwei (Sin)

Teams: 1. China, 2. Japan, 3. Singapore

Mannen

Enkel: 1. Murray (GBr), 2. Federer (Zwi), 3. Del Potro (Arg)

Dubbel: 1. Mike Bryan/Bob Bryan (VSt), 2. Llodra/Tsonga (Fra), 3. Benneteau/Gasquet (Fra)

Vrouwen

Enkel: 1. Serena Williams (VSt), 2. Sjarapova (Rus), 3. Azarenka (WRu)

Dubbel: 1. Serena Williams/Venus Williams (VSt), 2. Hlavackova/Hradecka (Tsj), 3. Kirilenko/Petrova (Rus)

Gemengd dubbel: 1. Azarenka/Mirnii (WRu), 2. Robson/Murray (GBr), 3. Raymond/Mike Bryan (VSt)

Mannen: 1. Dong Dong (Chn), 2. Oesjakov (Rus), 3. Lu Chunlong (Chn)

Vrouwen: 1. MacLennan (Can), 2. Huang Shanshan (Chn), 3. He Wenna (Chn)

Mannen: 1. Alistair Brownlee (GBr), 2. Gomez (Spa), 3. Jonathan Brownlee (GBr)

Vrouwen: 1. Spirig (Zwi), 2. Norden (Zwe), 3. Densham (Aus)

Mannen

Meerkamp: 1. Uchimura (Jap), 2. Nguyen (Dui), 3. Leyva (VSt)

Rek: 1. ZONDERLAND (NED), 2. Hambüchen (Dui), 3. Zou Kai (Chn)

Brug: 1. Feng Zhe (Chn), 2. Nguyen (Dui), 3. Sabot (Fra)

Ringen: 1. Zanetti (Bra), 2. Chen Yibing (Chn), 3. Morandi (Ita)

Sprong: 1. Yang Hak-seon (ZKo), 2. Abliazin (Rus), 3. Radivilov (Oek)

Vloer: 1. Zou Kai (Chn), 2. Uchimura (Jap), 3. Abliazin (Rus)

Voltige: 1. Berki (Hon), 2. Smith (GBr), 3. Whitlock (GBr)

Landenfinale: 1. China, 2. Japan, 3. Groot-Brittannië

Vrouwen

Meerkamp: 1. Douglas (VSt), 2. Komova (Rus), 3. Moestafina (Rus)

Balk: 1. Deng Linlin (Chn), 2. Lu Sui (Chn), 3. Raisman (VSt)

Brug ongelijk: 1. Moestafina (Rus), 2. He Kexin (Chn), 3. Tweddle (GBr)

Sprong: 1. Izbasa (Roe), 2. Maroney (VSt), 3. Paseka (Rus)

Vloer: 1. Raisman (VSt), 2. Ponor (Roe), 3. Moestafina (Rus)

Landenfinale: 1. Verenigde Staten, 2. Rusland, 3. Roemenië

Mannen: 1. Mexico, 2. Brazilië, 3. Zuid-Korea

Vrouwen: 1. Verenigde Staten, 2. Japan, 3. Canada

Mannen: 1. Rusland, 2. Brazilië, 3. Italië

Vrouwen: 1. Brazilië, 2. Verenigde Staten, 3. Japan

Mannen: 1. Kroatië, 2. Italië, 3. Servië

Vrouwen: 1. Verenigde Staten, 2. Spanje, 3. Australië

Mannen

Wegrace: 1. Vinokoerov (Kaz), 2. Uran (Col), 3. Kristoff (Noo)

Tijdrit: 1. Wiggins (GBr), 2. Martin (Dui), 3. Froome (GBr)

Vrouwen

Wegrace: 1. VOS (NED), 2. Armitstead (GBr), 3. Zabelinskaja (Rus)

Tijdrit: 1. Armstrong (VSt), 2. Arndt (Dui), 3. Zabelinskaya (Rus)

Mannen

Keirin: 1. Hoy (GBr), 2. Levy (Dui), 3. MULDER (NED) en Van Velthooven (NZe)

Omnium: 1. Hansen (Den), 2. Coquard (Fra), 3. Clancy (GBr)

Ploegachtervolging: 1. Groot-Brittannië, 2. Australië, 3. Nieuw-Zeeland

Sprint: 1. Kenny (GBr), Baugé (Fra), 3. Perkins (Aus)

Teamsprint: 1. Groot-Brittannië, 2. Frankrijk, 3. Duitsland

Vrouwen

Keirin: 1. Pendleton (GBr), 2. Guo Shuang (Chn), 3. Lee Wai-sze (HKo)

Omnium: 1. Trott (GBr), 2. Hammer (VSt), 3. Edmondson (Aus)

Ploegachtervolging: 1. Groot-Brittannië, 2. Verenigde Staten, Canada

Sprint: 1. Meares (Aus), 2. Pendleton (GBr), 3. Guo Shuang (Chn)

Teamsprint: 1. Duitsland, 2. China, 3. Australië

Mannen: 1. Strombergs (Let), 2. Willoughby (Aus), 3. Oquendo (Col)

Vrouwen: 1. Pajon (Col), 2. Walker (NZe), 3. SMULDERS (NED)

Mannen: 1. Kulhavy (Tsj), 2. Schurter (Zwi), 3. Fontana (Ita)

Vrouwen: 1. Bresset (Fra), 2. Spitz (Dui), 3. Gould (VSt)

Mannen, Grieks-Romeins

-55 kg: 1. Reihanpour (Irn), 2. Bajramov (Aze), 3. Modos (Hon) en Semenov (Rus)

-60 kg: 1. Noroozi (Irn), 2. Laschchi (Geo), 3. Koeramagomedov (Rus) en Matsumoto (Jap)

-66 kg: 1. Kim Hyeon-Woo (ZKo), 2. Lorincz (Hon), 3. Guénot (Fra) en Tschadaia (Geo)

-74 kg: 1. Vlasov (Rus), 2. Joelfalakian (Arm), 3. Kazakevic (Lit) en Achmadov (Aze)

-84 kg: 1. Choegajev (Rus), 2. Gaber Ebrahim (Egy), 3. Gajijev (Kaz) en Janikowski (Pol)

-96: kg 1. Rezaei (Irn), 2. Totrov (Rus) 3. Lidberg (Zwe) en Aleksanjan (Arm)

-120 kg: 1. Lopez Nunez (Cub), 2. Nabi (Est), 3. Riza Kayaalp (Tur) en Euren (Zwe)

Mannen, vrije stijl

-55 kg: 1. Otarsoeltanov (Rus), 2. Chintsjegasjvili (Geo), 3. Yumoto (Jap) en Yang Kyong-Il (NKo)

-60 kg: 1. Asgarov (Aze), 2. Koedoekjov (Rus), 3. Dutt (Ino) en Scott (VSt)

-66 kg: 1. Yonemitsu (Jap), 2. Kumar (Ina), 3. Tanatarov (Kaz) en Lopez (Cub)

-74 kg: 1. Burroughs (VSt), 2. Goudarzi (Irn), 3. Tigiev (Oez) en Tsargoesj (Rus)

-84 kg: 1. Sjarifov (Aze), 2. Espinal (Pue), 3. Marsagisjvili (Geo) en Lashgari (Irn)

-96 kg: 1. Varner (VSt), 2. Andrijtsev (Oek), 3. Gogshelidze (Geo) en Gazijoemov (Aze)

-120 kg: 1. Taimazov (Oez), 2. Modsmanasjvili (Geo), 3. Ghasemi (Ira) en Magov (Rus)

Vrouwen, vrije stijl

-48 kg: 1. Obara (Jap), 2. Stadnik (Aze), 3. Chun (VSt) en Huynh (Can)

-55 kg: 1. Yoshida (Jap), 2. Verbeek (Can), 3. Castillo (Col) en Ratkevitsj (Aze)

-63 kg: 1. Icho (Jap), 2. Jing Ruixue (Chn), 3. Soronzonbold (Mon) en Volosova (Rus)

-72 kg: 1. Vorobjeva (Rus), 2. Zlateva Hristova (Bul), 3. Manjoerova (Kaz) en Unda (Spa)

Mannen

Finn: 1. Ainslie (GBr), 2. Högh-Christensen (Den), 3. Lobert (Fra)

Laser: 1. Slingsby (Aus), 2. Kontides (Cyp), Myrgren (Zwe)

RS:X (windsurfen): 1. VAN RIJSSELBERGHE (NED), 2. Dempsey (GBr), 3 Miarczynski (Pol)

Star: 1. Loof/Salminen (Zwe), 2. Percy/Simpson (GBr), 3. Scheidt/Prada (Bra)

470: 1. Belcher/Page (Aus), 2. Patience/Bithell (GBr), 3. Calabrese/De la Fuente (Arg)

49er: 1. Outteridge/Jensen (Aus), 2. Burling/Tuke (NZe), 3. Nörregaard/Lang (Den)

Vrouwen

Laser Radial: 1. Xu Lija (Chn), 2. BOUWMEESTER (NED), 3. Van Acker (Bel)

Matchracen: 1. Spanje, 2. Australië, 3. Finland

RS:X (windsurfen): 1. Alabau (Spa), 2. Petäjä (Fin), 3. Noceti-Klepacka (Pol)

470: 1. Aleh/Powrie (NZe), 2. Mills/Clark (GBr), 3. WESTERHOF/BERKHOUT (NED)

Mannen

50 vrij: 1. Manaudou (Fra), 2. Jones (VSt), 3. Cielo (Bra)

100 vrij: 1. Adrian (VSt), 2. Magnussen (Aus), 3. Hayden (Can)

200 vrij: 1. Agnel (Fra), 2. Park Tae-hwan (ZKo) en Sun Yang (Chn)

400 vrij: 1. Sun Yang (Chn), 2. Park Tae-hwan (ZKo), 3. Vanderkaay (VSt)

1500 vrij: 1. Sun Yang (Chn), 2. Cochrane (Can), 3. Mellouli (Tun)

100 rug: 1. Grevers (VSt), 2. Thoman (VSt), 3. Irie (Jap)

200 rug: 1. Clary (VSt), 2. Irie (Jap), 3. Lochte (VSt)

100 school: 1. Van der Burgh (ZAf), 2. Sprenger (Aus), 3. Hansen (VSt)

200 school: 1. Gyurta (Hon), 2. Jamieson (GBr), 3. Tateishi (Jap)

100 vlinder: 1. Phelps (VSt), 2. Le Clos (ZAf) en Korotisjkin (Rus)

200 vlinder: 1. Le Clos (ZAf), 2. Phelps (VSt), 3. Matsuda (Jap)

200 wissel: 1. Phelps (VSt), 2. Lochte (VSt), 3. Cseh (Hon)

400 wissel: 1. Lochte (VSt), 2. Pereira (Bra), 3. Hagino (Jap)

4x100 vrij: 1. Frankrijk, 2. Verenigde Staten, 3. Rusland

4x200 vrij: 1. Verenigde Staten, 2. Frankrijk, 3. China

4x100 wissel: 1. Verenigde Staten, 2. Japan, 3. Australië

Vrouwen

50 vrij: 1. KROMOWIDJOJO (NED), 2. Gerassimenja (WRu), 3. VELDHUIS (NED)

100 vrij: 1. KROMOWIDJOJO (NED), 2. Gerassimenja (WRu), 3. Tang Yi (Chn)

200 vrij: 1. Schmitt (VSt), 2. Muffat (Fra), 3. Barratt (Aus)

400 vrij: 1. Muffat (Fra), 2. Schmitt (VSt), 3. Adlington (GBr)

800 vrij: 1. Ledecky (VSt), 2. Belmonte (Spa), 3. Adlington (GBr)

100 school: 1. Meilutyte (Lit), 2. Soni (VSt), 3. Suzuki (Jap)

200 school: 1. Soni (VSt), 2. Suzuki (Jap), 3. Efimova (Rus)

100 rug: 1. Franklin (VSt), 2. Seebohm (Aus), 3. Terakawa (Jap)

200 rug: 1. Franklin (VSt), 2. Zoejeva (Rus), 3. Beisel (VSt)

100 vlinder: 1. Vollmer (VSt), 2. Lu Ying (Chn), 3. Coutts (Aus)

200 vlinder: 1. Jiao Liuyang (Chn), 2. Belmonte (Spa), 3. Hoshi (Jap)

200 wissel: 1. Ye Shiwen (Chn), 2. Coutts (Aus), 3. Leverenz (VSt)

400 wissel: 1. Ye Shiwen (Chn), 2. Beisel (VSt), 3. Li Xuanxu (Chn)

4x100 vrij: 1. Australië, 2. NEDERLAND, 3. Verenigde Staten

4x200 vrij: 1. Verenigde Staten, 2. Australië, 3. Frankrijk

4x100 wissel: 1. Verenigde Staten, 2. Australië, 3. Japan

Open water

Mannen: 1. Mellouli (Tun), 2. Lurz (Dui), 3. Weinberger (Can)

Vrouwen: 1. Risztov (Hon), 2. Anderson (VSt), 3. Grimaldi (Ita)

Synchroon

Duet: 1. Isjtsjenko/Romasjina (Rus), 2. Carbonell Ballestero/Fuentes Fache (Spa), 3. Huang Xuechen/Liu Ou (Chn)

Team: 1. Rusland, 2. China, 3. Spanje

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden