Alle deelnemers 100ste Tour de France

Beeld anp

AG2R-La Mondiale: Romain Bardet (Fra), Maxime Bouet (Fra), Samuel Dumoulin (Fra), Hubert Dupont (Fra), John Gadret (Fra), Blel Kadri (Fra), Sébastian Minard (Fra), Jean-Christophe Péraud (Fra) en Christophe Riblon (Fra).

Argos-Shimano: Roy Curvers (Ned), John Degenkolb (Dui), Tom Dumoulin (Ned), Johannes Fröhlinger (Dui), Simon Geschke (Dui), Marcel Kittel (Dui), Koen de Kort (Ned), Albert Timmer (Ned) en Tom Veelers (Ned).

Astana: Assan Bazajev (Kaz), Janez Brajkovic (Slv), Jakob Fuglsang (Den), Enrico Gasparotto (Ita), Francesco Gavazzi (Ita), Andrej Kasjetsjkin (Kaz), Fredrik Kessiakoff (Zwe), Aleksej Loetsenko (Kaz) en Dmitri Moeravjev (Kaz).

Belkin: Lars Boom (Ned), Laurens ten Dam (Ned), Robert Gesink (Ned), Tom Leezer (Ned), Bauke Mollema (Ned), Lars Petter Nordhaug (Noo), Bram Tankink (Ned), Sep Vanmarcke (Bel) en Maarten Wynants (Bel).

BMC: Brent Bookwalter (VSt), Marcus Burghardt (Dui), Cadel Evans (Aus), Tejay van Garderen (VSt), Philippe Gilbert (Bel), Amaël Moinard (Fra), Steve Morabito (Zwi), Manuel Quinziato (Ita) en Michael Schär (Zwi).

Cannondale: Maciej Bodnar (Pol), Ted King (VSt), Kristijan Koren (Slv), Alessandro de Marchi (Ita), Alan Marangoni (Ita), Moreno Moser (Ita), Fabio Sabatini (Ita), Peter Sagan (Slw) en Brian Vandborg (Den).

Cofidis: Yoann Bagot (Fra), Jérôme Coppel (Fra), Egoitz García (Spa), Christophe Le Mével (Fra), Guillaume Levarlet (Fra), Luis Ángel Maté (Spa), Rudy Molard (Fra), Dani Navarro (Spa), Rein Taaramäe (Est).

Europcar: Yukiya Arashiro (Jap), Jérôme Cousin (Fra), Cyril Gautier (Fra), Yohann Gène (Fra), Davide Malacarne (Ita), Kevin Reza (Fra), Pierre Rolland (Fra), David Veilleux (Can) en Thomas Voeckler (Fra).

Euskaltel-Euskadi: Igor Antón (Spa), Mikel Astarloza (Spa), Jon Izagirre (Spa), Gorka Izagirre (Spa), Juan José Lobato (Spa), Mikel Nieve (Spa), Juan José Oroz (Spa), Rubén Pérez (Spa) en Romain Sicard (Fra).

FDJ: William Bonnet (Fra), Nacer Bouhanni (Fra), Pierrick Fédrigo (Fra), Murilo Fischer (Bra), Alexandre Geniez (Fra), Arnold Jeannesson (Fra), Thibaut Pinot (Fra), Jérémy Roy (Fra) en Arthur Vichot (Fra).

Garmin-Sharp: Jack Bauer (NZe), Tom Danielson (VSt), Rohan Dennis (Aus), Ryder Hesjedal (Can), Daniel Martin (Ier), David Millar (GBr), Ramunas Navardauskas (Lit), Andrew Talansky (VSt) en Christian Vandevelde (VSt).

Katoesja: Pavel Broett (Rus), Aljaksandr Koetsjinski (WRu), Alexander Kristoff (Noo), Alberto Losada (Spa), Daniel Moreno (Spa), Joaquim Rodríguez (Spa), Gatis Smukulis (Let), Joeri Trofimov (Rus) en Edoeard Vorganov (Rus).

Lampre-Merida: Matteo Bono (Ita), Davide Cimolai (Ita), Damiano Cunego (Ita), Elia Favilli (Ita), Roberto Ferrari (Ita), Adriano Malori (Ita), Manuele Mori (Ita), Przemyslaw Niemiec (Pol) en José Serpa (Col).

Lotto-Belisol: Lars Bak (Den), Jurgen van den Broeck (Bel), Bart de Clercq (Bel), André Greipel (Dui), Adam Hansen (Aus), Greg Henderson (NZe), Jürgen Roelandts (Bel), Marcel Sieberg (Dui) en Frederik Willems (Bel).

Movistar: Andrey Amador (CRi), Jonathan Castroviejo (Spa), Rui Costa (Por), Imanol Erviti (Spa) José Iván Gutiérrez (Spa), Rubén Plaza (Spa), Nairo Quintana (Col), José Joaquín Rojas (Spa) en Alejandro Valverde (Spa).

Omega Pharma-QuickStep: Mark Cavendish (GBr), Sylvain Chavanel (Fra), Michal Kwiatkowski (Pol), Tony Martin (Dui), Jérôme Pineau (Fra), Gert Steegmans (Bel), Niki Terpstra (Ned), Matteo Trentin (Ita) en Peter Velits (Slw).

Orica-GreenEdge: Michael Albasini (Zwi), Simon Clarke (Aus), Simon Gerrans (Aus), Matthew Goss (Aus), Daryl Impey (ZAf), Brett Lancaster (Aus), Cameron Meyer (Aus), Stuart O'Grady (Aus) en Svein Tuft (Can).

RadioShack-Leopard: Jan Bakelants (Bel), Laurent Didier (Lux), Tony Gallopin (Fra), Markel Irízar (Spa), Andreas Klöden (Dui), Maxime Monfort (Bel), Andy Schleck (Lux), Jens Voigt (Dui) en Haimar Zubeldia (Spa).

Saxo-Tinkoff: Daniele Bennati (Ita), Alberto Contador (Spa), Jesús Hernández (Spa), Roman Kreuziger (Tsj), Benjamin Noval (Spa), Nicolas Roche (Ier), Michael Rogers (Aus), Sérgio Paulinho (Por) en Matteo Tosatto (Ita).

Sky: Edvald Boasson Hagen (Noo), Christopher Froome (GBr), Peter Kennaugh (GBr), Vasil Kirijenka (WRu), David López (Spa), Richie Porte (Aus), Kanstantin Sioetsoe (WRu), Ian Stannard (GBr) en Geraint Thomas (GBr).

Sojasun: Anthony Delaplace (Fra), Julien el Fares (Fra), Brice Feillu (Fra), Jonathan Hivert (Fra), Cyril Lemoine (Fra), Jean-Marc Marino (Fra), Maxime Méderel (Fra), Julien Simon (Fra) en Alexis Vuillermoz (Fra).

Vacansoleil-DCM: Kris Boeckmans (Bel), Juan Antonio Flecha (Spa), Thomas de Gendt (Bel), Johnny Hoogerland (Ned), Sergej Lagoetin (Oez), Wout Poels (Ned), Boy van Poppel (Ned), Danny van Poppel (Ned) en Lieuwe Westra (Ned).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden