Agenda

The Gardens of Dreams, hommage aan Sjostakovitsj door Concertgebouworkest o.l.v. Tughan Sokhiev m.m.v. Truls Mørk (cello) met Firsova (première), Sjostakovitsj en Prokofjev, vrijdag en zaterdag in Concertgebouw, Amsterdam....

holland festival
Sjostakovitsj-themamiddag m.m.v. Charlotte Riedijk (sopraan), Hans Eijsackers (piano), Solomon Volkov (Sjostakovitsj-biograaf), dirigent Mariss Jansons en Roland de Beer (de Volkskrant), vrijdag om 14.15 uur in Concertgebouw, Amsterdam.

holland festival
Scenes from the Tempest, muziek van Thomas Adès en Sir Harrison Birtwistle door Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Markus Stenz en Groot Omroepkoor, zaterdag om 14.15 uur in Concertgebouw, Amsterdam.

holland festival
Lady Macbeth van Mtsensk van Sjostakovitsj door De Nederlandse Opera en Concertgebouworkest o.l.v. Mariss Jansons, op 22, 25 en 28 juni en 2 juli in het Muziektheater, Amsterdam.

holland festival
Nono, ensemble Champ d’Action en Josse De Pauw met muziek van Luigi Nono, o.l.v. James Wood, vanavond in Muziekgebouw aan ’t IJ, Amsterdam.

holland festival
Kurtág 80 jaar, retrospectief door Asko Ensemble, Schönberg Ensemble, Sacconi Quartet en Vocaal Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw, vrijdag in Muziekgebouw aan ‘t IJ, Amsterdam.

pop
Alkmaar, Atlantis: vrijdag Voicst.

pop
Amsterdam, ArenA: vanavond, zaterdag en zondag Robbie Williams (uitverkocht).

pop
Amsterdam, Melkweg: vanavond Devildriver (Max), Kings Of Nuthin (Oude Zaal); maandag The Triffids; dinsdag Kelis (Max), Wolfmother (Oude Zaal); woensdag Immortal Technique (Max), Collective Soul.

pop
Amsterdam, Music Hall: vanavond Ben Harper & The Innocent Criminals; dinsdag Tool (uitverkocht); woensdag Ivete Sangalo.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Lou Rhodes; vrijdag o.a. Floetry; zondag Death Cab For Cutie; dinsdag Manu Chao (uitverkocht); woensdag Luciano & Andrew Tosh.

pop
Amsterdam, Winston International: vrijdag o.a. The Smackdown; zaterdag o.a. Agitated Brainless.

pop
Boxmeer, De Box: vrijdag Peter Pan Speedrock.

pop
Deventer, Burgerweeshuis: dinsdag Obituary.

pop
Eindhoven, Effenaar: vrijdag Lou Rhodes; dinsdag Toots & The Maytals (grote zaal), Two Gallants (kleine zaal).

pop
Eindhoven, Wilhelmina: zondag J.W. Roy.

pop
Elsloo, Hoeve Roebroek: zaterdag Conincxpop met o.a. zZz, Rude Rich & The High Notes.

pop
Groningen, Vera: vanavond Blues Brother Castro; vrijdag o.a. Clan Of Xymox; zaterdag The Kickers; woensdag Two Gallants.

pop
Haarlem, Patronaat: vanavond KRS-One; vrijdag o.a. Charlie Monroes Dynamo; woensdag Nada Surf.

pop
Hengelo, Metropool: zaterdag Jadis, Steve Thorne.

pop
Hoorn, Manifesto: zaterdag Pete Philly & Perquisite.

pop
Nieuwendijk, Xinix: zaterdag Peter Pan Speedrock.

pop
Purmerend, P3: vanavond o.a. Yellow White.

pop
Rotterdam, Ahoy’: woensdag Live.

pop
Rotterdam, Baroeg: vrijdag o.a. Barnyard Ballers.

pop
Rotterdam, Nighttown: vrijdag o.a. The Stilettos; zaterdag o.a. Autopsy.

pop
Rotterdam, Rotown: vanavond Nizlopi; maandag The Kooks (uitverkocht).

pop
Tilburg, 013: vrijdag J.W. Roy; zaterdag o.a. Partysquad (Choice), zaterdag McGyvers (BatCave); zondag Foreigner (Choice); dinsdag Luciano & Andrew Tosh.

pop
Utrecht, Ekko: vanavond o.a. Pitto; vrijdag Nizlopi; vrijdag o.a. Blaxtar.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: vrijdag Bullet For My Valentine; dinsdag Hundred Reasons; woensdag Pretty Girls Make Graves.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vanavond Ill Niño; maandag The Feeling; dinsdag en woensdag Franz Ferdinand (uitverkocht).

pop
Zoetermeer, Boerderij: vrijdag Jadis.

pop
clubs

pop
Amsterdam, Club 11: vrijdag (22.30-4u) ‘360’ met dj’s Matthew Dear, Nuno dos Santos en Patrice Baumel; zaterdag (22.30-4u) ‘Static’ met dj’s Dan Curtin, Darko Esser, Bart Skils.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond (23-4u) Basement Jaxx; vrijdag (23-5u) ‘Paradisoul’ met dj’s Tom Trago, Cream, Ketama Man.

pop
Amsterdam, Sugar Factory: zaterdag (23-5u) ‘Electronation’ met dj’s Dexter, Steffi, Francisco en anderen.

pop
Amsterdam, Museumplein: zaterdag (14-22u) ‘Nocolor Festival’ met dj’s Irwan, Leroy Styles, QD, Silence e.a.

pop
Eindhoven, Effenaar: vrijdag (23-5u) ‘Minimal Eindhoven’ met dj’s 2000 and One, Makcim, Sander Baan e.a.

pop
Haarlem, Patronaat: zaterdag (22-4u) ‘Upstruct’ met dj’s Tiefschwarz, James Holden en Alexander Koning.

pop
Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-5u) ‘Planet Rose Special’ met dj’s Tiefschwarz, Pure, Max 404, Ari Daily, Erik Grey e.a.

pop
Utrecht, Club Poema: zaterdag ‘Lektrik’ met dj’s Pheek, Anexx, Bruno Ponsato, Kabale und Liebe en Rotek.

pop
Utrecht, Ekko: vanavond (21-4u) ‘Storing’ met dj’s Aron Friedman, Brent Roozendaal, Pitto, Oxide 9 e.a.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Ramon Valle Trio & Eric Vloeimans; vrijdag halve finale Dutch Jazz Competition; zaterdag K-Swiss Konnected met Ursula Rucker, Tamango’s Urban Tap, The Dining Rooms, DJ Edo Salgado; maandag 1000 Years of Jazz.

jazz
Den Haag, Regentenkamer: vanavond Rembrandt Frerichs en Hans Mantel over jazz; zaterdag Jeroen Pek Kwartet.

jazz
Rotterdam, Dizzy: dinsdag Super Zomer Party met o.a. Carlo de Wijs, Monique Bakker.

jazz
Rotterdam, Lantaren/Venster: vrijdag Eric Vloeimans & Ramon Valle Trio; zaterdag Sean Bergin’s Song Mob.

jazz
Utrecht, SJU Jazzpodium: zaterdag Captain Hook.

wereldmuziek
Amsterdam, Tropentheater: vanavond Souad Massi (Roots).

wereldmuziek
Amsterdam, Paradiso: Roots Festival, vrijdag Ithran, Ahwash en Imetlaâ (Berberse muziek, dans en zang uit Marokko).

wereldmuziek
Amsterdam, Melkweg: Roots Festival met vrijdag o.a. hiphopfunk uit Cuba door X Alfonso, raggamuffin door Sergent Garcia, Balkan-soul door !DelaDap en fakirs uit India, Dhoad Gypsies of Rajastan; zaterdag Afel Bocoum & Alkibar (Mali), Cheikh Lô (Senegal), Cheika Rimitti (raï uit Algerije) en West-Afrikaanse blues door Nuru Kane & The Bayefall Gnawa.

wereldmuziek
Amsterdam, Concertgebouw: zondag slotconcert van het Roots Festival door gitarist Gilberto Gil en zijn band.

wereldmuziek
Dordrecht, Jazzpodium DJS: zaterdag Paulina May & Latin Feelin’.

wereldmuziek
Dordrecht, Wielwijk: zondagmiddag de Fiësta del Sol met onder anderen Duende Andaluz, en Sabor Flamenco.

wereldmuziek
Nijmegen, Park Brakkenstein: zondagmiddag Palio-Paréa.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw: maandag- en dinsdagavond Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yakov Kreizberg m.m.v. Ton van der Kieft (hobo) met Franssens en Dvorák.

klassiek
Amsterdam, Felix Meritis: zaterdag Nieuw Philharmonisch Orkest o.l.v. Tjalling Wijnstra met twee premières van Van Bree.

klassiek
Amsterdam, Bethaniënklooster: woensdag Barton Workshop met ‘experimentele muziek’ van Maessen, Zwaanenburg, Hoenderdos, Susam e.a.

klassiek
Amsterdam, Rode Hoed: vanavond Trio to be Sung met nieuw werk van Amsterdamse componisten.

klassiek
Amsterdam, Dominicuskerk: zaterdag Kamerkoor Doulce Memoire met o.a. Stravinsky.

klassiek
Breda, Chassé Theater: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Etienne Siebens met Rossini, Mahler, Rota en Prokofjev.

klassiek
Den Haag, Korzo: vrijdag gitaristen Nathasja van Rosse en Olaf Tarenskeen met Bogdanovic, Andrushko en Otte.

klassiek
Eelde, Museum De Buitenplaats: zaterdag pianiste Klára Würtz met Mozart.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Het Brabants Orkest – zie Breda.

klassiek
Gouda, Janskerk: zaterdag 400 zangers en solisten onder wie Ingrid Kapelle en Margareth Beunders m.m.v. Continuo Rotterdam o.l.v. Leo Rijkaart met Verdi’s Requiem.

klassiek
Haarlem, Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur organist Albert-Jan Roelofs.

klassiek
Haarlem, Groenmarktkerk: zondag Kamerkoor Doulce Memoire met o.a. Stravinsky.

klassiek
Kerkrade, PLT Theater: zondag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Michel Tilkin m.m.v. solisten met het Wensconcert Musical for the Millions.

klassiek
Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag Limburgs Symfonie Orkest – zie Kerkrade.

klassiek
Nijmegen, Stevenskerk: dinsdag Piet van der Steen (orgel) en Peter van Dinther (trompet) met werk van hedendaagse Nederlandse componisten, onder wie Manneke, Straesser en Welmers.

klassiek
Sittard, Stadsschouwburg: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest – zie Kerkrade.

klassiek
Utrecht, Domkerk: zaterdag om 15.30 uur Kindercantorij en Orkest o.l.v. Remco de Graas met de Mis in Bes van Mozart.

klassiek
Veere, Grote Kerk: zondag om 15.30 uur Cobla la Principal d’Amsterdam met Rameau’s Les Indes galantes.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden