Agenda

Amsterdam, Bitterzoet: woensdag Hipdropband met leden van C-Mon & Kypski, Zuco 103 en lefties Soul Connection...

pop
Amsterdam, Rai: zondag, maandag en woensdag Neil Young.

pop
Amsterdam, Melkweg: zaterdag Beat-steaks (Max), Charlatans (oude zaal); woensdag Madhous Package met o.a. Baby Cham, Pinchers en The Dance Queens Spice (Max), Army Of The Pharaohs (oude zaal)

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond American Music Club (kl.z), Megadeth (gr.z); vrijdag The Young Ones – New Dutch Rock met o.a. King Jack, INFA en Sat2d (kl.z), Willy Deville (gr.z); zaterdag Palomine; zondag Fink (15u), Olafur Arnalds (16u), British Seapower (kleine zaal), Duman (gr.z); maandag Girls In Hawaii (kl.z), Babyshambles (gr.z); dinsdag Thieves Like Us; woensdag Sons And Daughters.

pop
Breda, Chassé Theater: zondag Willy Deville.

pop
Den Bosch, Brabanthallen: maandag Smashing Pumpkins.

pop
Den Bosch, W2: zaterdag American Music Club; zondag Pere Ubu.

pop
Den Haag, Paard: vanavond Sellaband presents Nemesea, Francis Rodino en Cubworld; zaterdag Lucky Fonz III.

pop
Den Haag, Theater Aan Het Spui: dinsdag Storybox.

pop
Deventer, Burgerweeshuis: vrijdag The Opposites.

pop
Dordrecht, Bibelot: vrijdag Rentokill.

pop
Drunen, De Voorste Venne: vrijdag Kayak.

pop
Eindhoven, Effenaar: vanavond Leaf; vrijdag Extince (grote zaal), Club 3Voor12 Eindhoven met o.a. The 925’s, 3 Day Adventure en Appie Kim; dinsdag Babyshambles.

pop
Goes, Beest: zaterdag Voicst.

pop
Groningen, Grand Theatre: woensdag Storybox.

pop
Groningen, Oosterpoort: vrijdag George Baker; zaterdag Jan Akkerman.

pop
Groningen, Vera: vanavond Fink; vrijdag Baroness; zondag American Music Club; woensdag King Khan & BBQ Show.

pop
Haarlem, Patronaat: zaterdag Steve Wynn.

pop
Hoofddorp, De Meerse: vanavond Nits.

pop
Leeuwarden, Romein: zaterdag 3Voor12 Friesland met o.a. Melomanics, Bonne Aparte en New Killer Stars; woensdag Is Ook Schitterend.

pop
Nijmegen, Merleyn: vrijdag Bambix, The Go Faster Nuns, Dirty Bones, The Cowpokes; woensdag Beansprouts, Jeff Jirout.

pop
Oss, de Groene Engel: vrijdag Voicst.

pop
Roermond, De Oranjerie: woensdag Willy Deville.

pop
Roosendaal, De Kring: woensdag Kayak.

pop
Rotterdam, Waterfront: vanavond Von Bondies (grote zaal), Chip Hanna & The Berlin Three (kleine zaal).

pop
Sneek, Bolwerk: zaterdag Punk Festival met o.a. UK Subs, Tossers en Deadline.

pop
Tilburg, 013: vrijdag Misery Index, Despised Icon, Beneath The Massacre, Man Must Die; zondag The Tossers (kl.z), Two Cow Garage, The Packway Handle Band (Bat Cave).

pop
Utrecht, dbStudio: zaterdag Whip (achterzaal) Hardcore Event met o.a. My Girlfriend Is My Weapon, Fehler en The Hunger (grote zaal); zondag Feeling Of Love.

pop
Utrecht, Ekko: vanavond Tom Pintens; vrijdag Cyberia; zaterdag Fink; maandag The Tossers.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vanavond Shantel And His Bukovina Orkestar; vrijdag Julian Sas; dinsdag Kula Shaker; woensdag Koop.

pop
Vlaardingen, Stadsgehoorzaal: vanavond Re-Play.

pop
Zaandam, De Kade: zondag UK Subs, Disturbance.

pop
Zoetermeer, Boerderij: vrijdag Gotthard; zaterdag Symphony X; zondag Spooky Tooth featuring Gary Wright.

pop
Zwolle, Hedon: zaterdag Extince; woensdag Zita Swoon.

pop
Zwolle, Odeon De Spiegel: woensdag Zita Swoon.

dance
Amsterdam, 11: vrijdag (23-5u) ‘Rush Hour: Life is Live’ met live: LeLe, Comtron, Yuro & Trago en dj’s All Out K e.a.; zaterdag (23-5u) ‘Teleskope’ met Quarion (live) en dj’s Efdemin en Olaf Boswijk.

dance
Amsterdam, Flexbar: vrijdag (23-5u) ‘Venerdi’ met dj’s Massi DL e.a.; zaterdag (23-5u) ‘Fightclub’ met dj’s Data e.a.

dance
Amsterdam, Melkweg: vrijdag (22-5u) ‘Klinch: 030303’ met Kettel, Legowelt, Orgue Electronique, 030303 dj’s e.a.

dance
Amsterdam, Paradiso: vrijdag (24-5u) ‘Nighttime Superheroes’ met Matik en dj’s Laidback Luke, Roman Salzger e.a.

dance
Amsterdam, Westerunie: vrijdag (22-4u) ‘Rockit vs Click’ met Secret Cinema (live) en dj’s Bart Skils, Ille Bitch & De Man Zonder Schaduw e.a.; zaterdag (22-4u) ‘Molotov & The dirty, dirty, dirty’ met dj’s Joost van Bellen, Victor Coral, Joey Daniel e.a.

dance
Breda, Mezz: zaterdag (22-4u) met dj Michel de Hey en anderen.

dance
Den Haag, Paard: vrijdag (23-5u) ‘Lovin l’ectro’ met dj’s Andre Galluzzi, Chip & Dale.

dance
Nijmegen, Inferno: vrijdag (23-5u) ‘Mood Elevator’ met dj’s Efdemin, Darko Esser, Pitto en anderen.

dance
Utrecht, Het gele kasteel: ‘Stekker is los’ met dj’s Darko Esser, Nuno dos Santos, Patrice Bäumel, 030303 dj’s, Pitto, Mesjokke.

dance
Utrecht, Poema: vrijdag (23-6u) ‘Drive’ met Technicity (live) en dj’s Daisy, Giorgio SFX en anderen.

jazz
Amersfoort, Borra: vrijdag Vlado Spisiak Band.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Michael Moore Quintet; vrijdag Mâäk’s Spirit met Samanta 7 & Kgafela Oa Magogodi; zaterdag Van Merwijk’s Music Machine & Theodosii Spassov; woensdag Parker/ Barrett/ Vatcher.

jazz
Arnhem, Musis Sacrum: dinsdag Bart Tarenskeen Kwartet.

jazz
Austerlitz, Beauforthuis: vanavond Toon Roos Quartet; vrijdag Ernst Reijseger & Bert van den Brink; zondagmiddag kinderconcert Ernst Reijseger.

jazz
Den Bosch, Toonzaal: vrijdag Michael Moore Quintet.

jazz
Dordrecht, DJS: zondag Trio Nuevo.

jazz
Enschede, De Tor: vrijdag Toon Roos Quartet.

jazz
Enschede, Universiteit Twente: maandag Kaufmann/ Bennink/ De Joode.

jazz
Groninge, Oosterpoort: woensdag Joost Lijbaart Group of Friends.

jazz
Leeuwarden, Harmonie: vrijdag Calefax Rietkwintet & Tony Overwater Trio.

jazz
Roermond, CK Theater: zaterdag Willem Breuker Kollektief.

jazz
Roosendaal, Verkadehuis: zondag Lewinsky Quartet.

jazz
Rotterdam, Dizzy: dinsdag Van Merwijk’s Music Machine & Theodosii Spassov; woensdag Sinas.

jazz
Rotterdam, Lantaren/Venster: zaterdag Michael Moore Quintet.

jazz
Terneuzen, Porgy & Bess: zondagmiddag John Marshall/ Ferdinand Povel Quintet.

jazz
Tilburg, Paradox: vanavond Playlab, vrijdag Dick de Graaf Quartet; woensdag Exploding Star Orchestra & Zu.

jazz
Utrecht, SJU Jazzpodium: zaterdag Vlado Spisiak Band; zondag De Jong/ Lievonen/ Wierbos.

jazz
Venray, Schouwburg: Van Merwijk’s Music Machine & Theodosii Spassov.

jazz
Voorburg, De Tobbe: vrijdag Sjoerd en Gijs Dijkhuizen Quartet.

wereldmuziek
Amsterdam, Bimhuis: zondag Dhafer Youssef.

wereldmuziek
Amsterdam, De Kleine Komedie: maandag Flamix.

wereldmuziek
Amsterdam, Tropentheater: vanavond Andrés Peña & Pilar Ogalla, vrijdag Ramiro Gallo Quinteto, zaterdag Homayoun Shajarian & het Dastan Ensemble.

wereldmuziek
Apeldoorn, de Gigant: vanavond Mónica Triga.

wereldmuziek
Den Bosch, Theater aan de Parade: vanavond Flamix.

wereldmuziek
Emmen, De Muzeval: dinsdag Flamix.

wereldmuziek
Oisterwijk, Tiliander: zaterdag Flamix.

wereldmuziek
Rotterdam, Lantaren/Venster: vrijdag het Haytham Safia Quartet.

wereldmuziek
Someren,de Ruchte: zaterdag Mónica Triga.

wereldmuziek
Utrecht, Rasa: zaterdag Think Of One, zondag Andrés Peña & Pilar Ogalla.

wereldmuziek
Zutphen, Odeon: zondag Mazzeltov.

opera
Die Entführung aus dem Serail van Mozart door De Nederlandse Opera o.l.v. Constantinos Carydis, regie Johan Simons, t/m 28 februari in Muziektheater, Amsterdam.

opera
Cendrillon van Massenet door Opera Zuid o.l.v. Ivan Anguélov, vrijdagavond (première) en zondag (14u) in Maastricht (Theater a/h Vrijthof) en dinsdag in Rotterdamse Schouwburg.

klassiek
Alkmaar, De Vest: woensdag Holland Symfonia o.l.v. Otto Tausk m.m.v. Liza Ferschtman (viool) met Gade, Sibelius, en Grieg.

klassiek
Amersfoort, Sint Joriskerk: dinsdag Nederlands Kamerkoor – zie Amsterdam, Muziekgebouw aan ‘t IJ.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): zaterdag (14.15u) Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Vladimir Ashkenazy met Sibelius; zaterdagavond en zondag (14.15u) Nederlands Kamerorkest o.l.v. Gordan Nikolic met Lully, Ravel en H. Andriessen; zondag (11u) Kammerorchester C. Ph.E. Bach o.l.v. Hartmut Haenchen m.m.v. Quirine Viersen (cello) met Haydn en Mozart; dinsdag Nederlands Studenten Orkest o.l.v. Micha Hamel met Roukens, Brahms en Bruckner; woensdag Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink m.m.v. Eva-Maria Westbroek (sopraan), Clifton Forbis (tenor) en John Tomlinson (bas) met Schubert en Wagner.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vrijdag Susan Graham (mezzosopraan) en Malcolm Martineau (piano) met liederen van Bizet, Franck, Fauré, Gounod e.a.; zondag (14.15u) Ksenia Kouzmenko (piano), Fred Pot (cello), Andre Kerver (klarinet) en Leandro Kubik Johnson (cello) met Beethoven, Piazzola, Cirri e.a.; maandag Orchestra of the Age of Enlightenment o.l.v. Robert Levin (fortepiano) met Mozart en Beethoven; woensdag ‘Windkracht’ een muzikaal portret van en met trompettist André Heuvelman door Cherry Duyns (filmmaker).

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: vanavond Nederlands Kamerkoor o.l.v. Klaas Stok met Vriend, Caplet, Xenakis en De Leeuw; vrijdag en zondag Nederlands Blazers Ensemble o.l.v. Lucas Vis met Andriessen (De Staat) en premières van Bulsink en Nas/De Sutter; maandag Insomnio o.l.v. Ulrich Pöhl met nieuw werk van Tsoupaki, De Raaff en Van de Putte.

klassiek
Amsterdam, Orgelpark (Gerard Brandtstraat 26): zondag (14.15u) parlandoconcert door Ralph van Raat (piano) en Willem Brons (orgel).

klassiek
Amsterdam, Bethaniënklooster: vanavond pianist Richard Flemming met Beethoven, Skrjabin, Chopin e.a.; zondag (15u) Van Swieten Society met Mozart, Beethoven, Dittersdorf en Haydn/Salomon.

klassiek
Arnhem, Musis Sacrum: zondag (14.15u) Het Gelders Orkest o.l.v. Nikolai Alexeev m.m.v. Alexander Kniazev (cello) met Sjostakovitsj en Rachmaninov.

klassiek
Den Bosch, Toonzaal: vanavond Van Swieten Society – zie Amsterdam (Bethaniënklooster).

klassiek
Den Haag, Nieuwe Kerk: woensdag Danielle Riegel (harp) e.a. met Ravel, Villa-Lobos en Falla.

klassiek
Den Haag, Philipszaal: vrijdag Nederlands Studenten Orkest – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ); zaterdag Residentie Orkest o.l.v. Frank Strobel met muziek van Strauss bij de film Der Rosenkavalier (1925) van Robert Wiene.

klassiek
Doetinchem, Amphion: woensdag Het Gelders Orkest – zie Arnhem.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Nederlands Blazers Ensemble – zie Amsterdam (Muziekgebouw aan ‘t IJ); vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Werner Herbers en Loos Ensemble met Milhaud, Janssen, Ives, Schulhoff en Antheil; maandag Freiburger Barokorchester o.l.v. Petra Müllejans (viool) met Mozart.

klassiek
Eindhoven, Van Abbemuseum: zondag (14u) Nederlands Vocaal Laboratorium, Heleen Hulst (viool) en Gerard Bouwhuis (piano) met werken van Astrid Kruisselbrink.

klassiek
Enschede, Grote Kerk: vanavond Ensemble Dialogos met Franse en Engelse polyfonie uit de 11de eeuw.

klassiek
Gouda, St. Janskerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor – zie Amsterdam, Muziekgebouw aan ‘t IJ.

klassiek
Groningen, De Oosterpoort: zondag Nederlands Studenten Orkest – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ);

klassiek
Haarlem, Philharmonie: vanavond Kammerorchester C. Ph.E. Bach – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ).

klassiek
Haarzuilens, Kasteel De Haar: zaterdag Van Swieten Society – zie Amsterdam (Bethaniënklooster).

klassiek
Hengelo, Waterstaatskerk: vrijdag Van Swieten Society – zie Amsterdam (Bethaniënklooster).

klassiek
Kampen, Bovenkerk: zaterdag Nederlands Kamerkoor – zie Amsterdam, Muziekgebouw aan ‘t IJ.

klassiek
Leeuwarden, Grote of Jacobijnerkerk: woensdag Nederlands Kamerkoor – zie Amsterdam, Muziekgebouw aan ‘t IJ.

klassiek
Maastricht, Sint Janskerk: zaterdag (14.30u) Nederlands Studenten Kamerkoor o.l.v. Maria van Nieuwkerken met Dallapiccola, Schubert, Gould, Eisler en Manneke.

klassiek
Middelburg, Concertzaal: zaterdag Ensemble Dialogos – zie Enschede.

klassiek
Nijmegen, De Vereeniging: vanavond Nederlands Studenten Orkest – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ); vrijdag Het Gelders Orkest – zie Arnhem.

klassiek
Nijmegen, Antonius van Paduakerk: zondagmiddag Nederlands Studenten Kamerkoor – zie Maastricht, Sint Janskerk.

klassiek
Rhenen, Cunerakerk: woensdag Ensemble Dialogos – zie Enschede.

klassiek
Rotterdam, De Doelen: vanavond Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Juraj Valcuha m.m.v. Gabriela Montero (piano) met Dusapin, Prokofjev, Ravel en Debussy; vrijdag Kammerorchester C.Ph.E. Bach – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ); zaterdag Het Gelders Orkest – zie Arnhem; zondag (11u) Igor Gruppman (viool), Vesna Stefanovich-Gruppman (viool), Floris Mijnders (cello) en Ilya Itin (piano) met Milhaud, Brahms en Piazzolla; zondag Staats Symfonieorkest van St. Petersburg o.l.v. Fuat Mansurov m.m.v. Rolando Saad (gitaar); zondag Ives Ensemble m.m.v. Eric Schneider (spel) met Feldmann; dinsdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valeri Gergjev m.m.v. Maxim Vengerov (viool) met Brahms en Tsjaikovski; woensdag Orchestre d’Auvergne, DoelenEnsemble en Nationaal Jeugdkoor o.l.v. Arie van Beek m.m.v. Maarten van Veen (piano) met Wagemans en Messiaen.

klassiek
Utrecht, Vredenburg Leidsche Rijn: vanavond (21u) Het Gelders Orkest – zie Arnhem; vrijdag Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Jos van Immerzeel m.m.v. Arno Bornkamp (saxofoon) met Debussy en Martin, Ravel en Bizet; zaterdag Orchestre des Champs-Elysées o.l.v. Philippe Herreweghe m.m.v. Christian Gerhaher (bariton) met Mahler en Bruckner; zondag (15u) Residentie Orkest – zie Den Haag, Philipszaal; maandag Nederlands Studenten Orkest – zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ);

klassiek
Utrecht, Vredenburg Leeuwenbergh: zaterdag Insomnio – zie Amsterdam, Muziekgebouw aan ‘t IJ; maandag Van Swieten Society – zie Amsterdam (Bethaniënklooster).

klassiek
Utrecht, Pieterskerk: vrijdag Projectkoor Musa o.l.v. Peter Dijkstra met Bach, Penderecki en Kodály.

muziektheater
Billie Holiday door Ruth Jacott, waarin het tragische leven van de zangeres wordt verteld, met veel ruimte voor haar muziek. Begeleid door een vijfmansorkest. Vanavond in Wageningen (Junushoff), vrijdag in Goudse Schouwburg, 20 t/m 23 februari in Rotterdam (Oude Luxor Theater).

muziektheater
Ciske de Rat met Danny de Munk als de volwassen Cis die terugblikt op zijn roerige leven. Vanavond t/m zondag in Theater Carré, Amsterdam; 20 februari t/m 2 maart in Enschede (Twentse Schouwburg), 5 t/m 16 maart in Groningen (Martini Plaza).

muziektheater
Rembrandts Spiegel van Peter Greenaway en Vincent van Warmerdam, geregisseerd door Saskia Boddeke. Over het leven en de liefdes van Rembrandt. Vrijdag in Arnhem (Stadsschouwburg), 20 februari in Leidse Schouwburg en 21 februari in Den Bosch (Theater a/d Parade).

muziektheater
Route 66 is een ‘roadmusical’, bedacht door Harry Kies en geschreven door Dick van den Heuvel en Stan Lapinski. Over opbloeiende liefde aan een verlaten weg, waar een vreemdeling onrust veroorzaakt. Vanvond in Dordrecht (Kunstmin), vrijdag en zaterdag in Almere (Schouwburg), 19 t/m 21 februari in Eindhoven (Parktheater), 22 en 23 februari in Leeuwarden (De Harmonie).

kleinkunst
Leids Cabaret Festival: vanavond in de Leidse Schouwburg de halve finale, zaterdag de finale, met gastoptreden van het gelegenheidstrio C3: Onno Innemee, Mike Boddé en Kees Torn.

kleinkunst
Bries door Sara Kroos. Vanavond in Spijkenisse (De Stoep), vrijdag in Rotterdam (Zuidplein), zaterdag in Hendrik Ido Ambacht (Cascade), 19 t/m 23 (22 première) februari in Amsterdam (De Kleine Komedie).

kleinkunst
Graag, meneer Van Merwijk door Jeroen van Merwijk. Vanavond in Papendrecht (de Willem), zaterdag in Dinxperlo (Klein Theater).

kleinkunst
Wortels door Klaas van der Eerden. Vanavond in Etten-Leur (De Nobelaer), vrijdag in Amersfoort (De Flint), zaterdag in Voorburg (De Tobbe), 19 februari in Gorinchem (De Nieuwe Doelen), 20 februari in Steenwijk (De Meenthe), 22 februari in Amstelveen (Grif-fioen), 23 februari in Nijmegen (Lindenberg).

kleinkunst
Briewe uit die Suide door Amanda Strydom. Vanavond in Hoogeveen (De Tamboer), vrijdag in Arnhem (Musis Sacrum), zaterdag in Hoofddorp (Het Oude Raadhuis), zondag in Oss (De Lievekamp).

kleinkunst
Strooptocht door Amazing Stroopwafels. Vrijdag in Nieuwegein (De Kom), zaterdag in Nijverdal (ZINin), 20 februari in Arnhem (Schouwburg), 22 februari in Doetinchem (Amphion).

kleinkunst
2008 door Stef Bos. Vanavond in Valkenswaard (De Hofnar), vrijdag in Amersfoort (De Flint), zaterdag in Harderwijk (Cultureel Centrum), 20 februari in Winschoten (De Klinker), 21 februari in Den Helder (De Kampanje), 22 februari in Hoogeveen (De Tamboer).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.