Agenda

Den Bosch, Noordbrabants Museum (Verwersstraat 41): schilderijen en tekeningen van Silvia Kuijlaars. Van 12 augustus t/m 3 september; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u....

beeldende kunst
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

beeldende kunst
Amstelveen, Cobra Museum (Sandbergplein 1-3): Speel, de kunst van het spel, spelelementen en innovatief denken in het werk van Marcel Broodthaersm Paul McCarthy, Axel Lieber, Roman Signer e.a., t/m 24 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 020-5475050 (www.cobra-museum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): The falling eye, videowerken en beelden van Saskia Olde Wolbers, t/m 24 september; Breaking the Rules, tegendraadse en anarchistische kunst van Marc Bijl, David Bade, Charlotte Schleiffert, Erik van Lieshout e.a., t/m 22 oktober; Mapping the Studio, werk uit de periode 1965-1975 van o.a. John Bock, Daniel Buren, Tacita Dean, Jan Dibbets, Bruce Nauman, Richard Serra en Andy Warhol, t/m 20 augustus; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): Vrouwen van Tokio & Parijs, toont de invloed van 19de-eeuwse Japanse prenten en schilderingen op werk van de Nabis en hun kring, en Pronkstukken uit keizerlijk Japan, Meiji-kunst uit de Khalili collectie (1868-1912) , t/m 22 oktober; dagelijks 10-18u vr 10-22u. Tel. 020-5705252 (www.vangoghmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Hermitage Amsterdam (Nieuwe Herengracht 14): Zilver, zilveren objecten van filigrein uit de tsaren-collectie, t/m 17 september. Geopend: dagelijks 10-17u. Tel. 020-5308751 (www.hermitage.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Amsterdams Historisch Museum (Kalverstraat 92): Rembrandt puur, alle werken van Rembrandt uit de collectie van het Historisch Museum met tekeningen, etsen en het bekende schilderij ‘De anatomische les’, t/m 13 augustus; ma t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 020-5231822 (www.ahm.nl).

beeldende kunst
Apeldoorn, CODA (Vosselmanstraat 299): Holland Papier Biënnale, monumentaal werk, installaties en kunstenaarsboeken van Valerie Buess, John Gerard, Pavlos, Margit Rijngaard e.a., t/m 10 september. Geopend: di wo vr 10-17.30u do 10-20.30u za 10-17 zo 13-17u. Tel. 055-5268400 (www.coda-apeldoorn.nl).

beeldende kunst
Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): Zomer in Arnhem, de geschiedenis van Arnhem in oude, moderne, beeldende en toegepaste kunst en in portretten, t/m 10 september; World unlimited, globalisering in installaties met fotografie, video en film van Ursula Biemann, Joost Conijn, Saskia Janssen, Winke Gartz e.a., t/m 17 september; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341 (www.mmkarnhem.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Shaft, installatie van Lwarense Malstaf; Romeo, videowerk van Yasmijn Karhof, t/m 24 september; schilderijen en tekeningen van Ghada Amer en Reza Farkhondeh, t/m 12 november; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): schilderijen van Bernard Buffet (1928-1999), t/m 10 september; Theo van Rysselberghe, overzicht van één van de belangrijkste figuren van het neo-impressionisme, t/m 24 september; Lucide domeinen, tekeningen en houtsneden van B.C. Epker, t/m 8 oktober; Mesdag en de Haagse School, schilderijen van Hendrik Willem Mesdag (1831-1915), en Israëls, Neuhuys, Mauce e.a., t/m 17 september; Kubisme uit de collectie van de Triton foundation, diverse vormen van kubisme met werk van Picasso, Braque, Kupka, Mondriaan, Boccioni e.a., t/m 29 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): Dutch Masters - Street Art & Urban Painting, straatkunst van Antistrot, DHM, Outoforder, The Londen Police e.a., t/m 8 oktober; Mensenmensenmens, materieschilderijen van Vittorio Roerade, t/m 8 oktober; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381133 (www.gem-online.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Mauritshuis (Korte Vijverberg 8): Een zomer met Rembrandt, twaalf (gerestaureerde) Rembrandts, waaronder Het loflied van Simeon, t/m 18 september; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 070-3023435 (www.mauritshuis.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): What happened to Art, keuze uit de collectie van 1955 tot 2000, t/m 17 september; Be my guest, videoportretten van Toos Nijssen, t/m 3 september; De subversieve charme van de bourgeoisie, burgelijke elementen in de hedendaagse kunst. Met werk van Sile Otto-Knaap, Enrico David, Jutta Koether, t/m 3 september; De zeurclub, muurschilderingen van Lily van der Stokker, t/m 1 oktober; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): Recent sculpture, nieuwe beelden van Marc Quinn, t/m 27 augustus; Seascapes, 20 recente, monumentale zeeschilderingen van Jan Cremer, t/m 22 oktober; Jan Jordens en tijdgenoten, lyrisch abstracte kunst van 1948-1962 van Werkman, Alkema, Benner e.a., t/m 18 september. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): Het ware schone, gastconservator Lodewijk van Deyssel (1864-1952) leidt de bezoeker aan de hand van zijn teksten langs werken van Rembrandt, Alma Tadema, Matthijs Maris, Jan Toorop, Isaac Israels, t/m 3 september; Zo ziet het paradijs eruit I en II, landschappen van Leo Gestell, Piet Mondriaan, Herman Kruyder e.a. En drie audiovisuele visies op landschappen van Jeroen Eisinga, Rob Johannesma en Friedrich Kunath; voorts aanwinsten via de Stichting Jacobus van Looy, t/m 27 augustus; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

beeldende kunst
Laren, Singer Museum (Oude Drift 1): Singer Laren live!, terugblik op vijftig jaar geschiedenis, t/m 27 augustus; Modernisme, werken van Gestel, Permeke, Dufy, Toorop, Mondriaan e.a., t/m 7 maart 2007; di t/m zo 11-17u. Tel. 035-5393939 (www.singerlaren.nl).

beeldende kunst
Leeuwarden, Fries Museum (Turfmarkt 11): toont een keuze uit het oeuvre van James Ensor (1860-1949) en verwantschappen met Friese kunstenaars, t/m 27 augustus; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2555500 (www.friesmuseum.nl).

beeldende kunst
Leiden, De Lakenhal (Oude Singel 28): Rembrandt de verteller, etsen uit de verzameling Frits Lugt, t/m 3 september; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5165360 (www.lakenhal.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): Travelin’ light, toont werk van René Daniëls, Bruce Nauman, Luc Tuymans e.a., t/m 24 september; schilderijen en werken op papier van René Daniëls, t/m 31 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

beeldende kunst
Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): De Italiaanse Verlokking, Italië in hedendaagse kunst van Erwin Olaf, Micha Klein, Mary Waters, Giovanni Dalessi, Benoît Hermans e.a., t/m 27 augustus. Geopend: di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6): Living Art on the edge of Europe, kunst uit Oost-Europa uit de jaren ‘60 en ‘70, t/m 1 oktober. Geopend: di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): China Contemporary, hedendaagse Chinese kunst van Xu Zhen, t/m 13 augustus; monumentale wandschildering van Jan van der Ploeg, t/m 1 januari 2007; The uninvited, sculpturale installaties met foto’s van Sylvie Zijlmans, t/m 3 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Roemeense avant-garde in illustraties, linosnedes, interieurontwerpen en boekomslagen van Max Herman Maxy (1895-1971), t/m 17 september; schilderijen van Toon Hermans (1916-2000), t/m 10 september; Uit de diepte van de zee, assemblages van Neel Korteweg, t/m 3 september; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

beeldende kunst
Sittard, Museum Het Domein (Kapittelstraat 6): Zoo, nieuwe film van Salla Tykkä, naast oudere films en de fotoserie Black Water, t/m 20 augustus; Mixed Blood Banana Shake, schilderijen en werken op papier van Hadassah Emmerich; Guestroom #4: Atelier Rijksbouwmeester, vierde in reeks waarin kunstinstellingen de kans krijgen zich te presenteren met deze keer Atelier Rijksbouwmeester; di t/m zo 11-17u. Tel. 046-4513460 (www.hetdomein.nl).

beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): werken op papier vanaf 1975 van Thomas Schütte, t/m 17 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300 (www.depont.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): This is America, kunstenaars (onder wie Aernout Mik, Tom Sachs, Lucy Orta en Guerrilla Girls) met hun persoonlijk beeld van de Verenigde Staten als dominante natie op gebied van media en massacultuur, t/m 8 oktober; di t/m zo 12-17u vr 12-21u. Tel. 030-2362362 (www.centraalmuseum.nl).

beeldende kunst
Venlo, Museum van Bommel van Dam (Deken van Oppensingel 6): Reintegrating the input, nieuwe schilderijen van Loek Grootjans; Read Full Text, installatie van Joseph Semah; Parallel, schilderijen van Wolfgang Ellenrieder, t/m 3 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 077-3513457 (www.vanbommelvandam.nl).

beeldende kunst
Venlo, Limburgs Museum (Keulsepoort 5): Het geheim van de Kelten, interactieve tentoonstelling over de prehistorische samenleving van de Kelten toen en nu, t/m 19 november; di t/m zo 11-17. Tel. 077-3522112 (www.limburgsmuseum.nl).

beeldende kunst
Zwolle, Paleis a/d Blijmarkt (Blijmarkt 20): Uitgepakt in Zwolle, toont actueel particulier kunstbezit met werk van Damien Hirst, Paul Gauguin, Shirin Neshat, Annette Messager, Joep van Lieshout e.a., t/m 29 oktober; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. (www.museumdefundatie.nl).

vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

vormgeving
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Airworld. Design en architectuur voor de luchtvaart, grote tentoonstelling over alle aspecten van de luchtvaart, van vormgeving tot dienstverlening, t/m 5 november. Geopend: dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

vormgeving
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Flora keramiek, toont een grote diversiteit aan keramiekdecoraties, t/m 29 oktober; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

vormgeving
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): Geloven in glans, kerkzilver uit de 16de t/m de 19de eeuw, t/m 24 oktober; di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

vormgeving
Nijmegen, Galerie Marzee (Lage Markt 3): internationale eindexamententoonstelling, t/m 30 september; di t/m vr 11-18u za 11-17u. Tel. 024-3229670 (www.marzee.nl).

vormgeving
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Bless, producten en presentaties op gebied van mode, accessoires en gebruiksvoorwerpen van Desiree Heiss en Ines Kaag, t/m 3 september; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

fotografie
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): Las Vegas, in monumentale foto’s van Maarten van Schaik, t/m 3 september, Jeffrey, serie van Jasper Groen, t/m 23 augustus; Bound for glory, toont de plattelandsbevolking in de Verenigde Staten tijdens de depressiejaren van 1939-1943, met een uitzonderlijke selectie kleurenfoto’s, t/m 7 september; rauwe beeldtaal in het werk van Daido Moriyama, Japans belangrijkste hedendaagse fotograaf, t/m 20 augustus; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516546 (www.foam.nl).

fotografie
Den Haag, Fotomuseum (Stadhouderslaan 43): uitgebreid overzicht van het diverse werk van Evelyn Hofer, t/m 3 september; Days at the Parade, impressie van theaterfestival De Parade in foto’s van Koos Breukel, Corb!no, Annaleen Louwes, Hans Wilschut en Joyce van Tienen, t/m 8 oktober; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

fotografie
Groningen, Noorderlicht Fotogalerie (Akerkhof 12): VU! - 20 jaar Agence VU, een overzicht van het Franse fotoagentschap VU, t/m 3 september; di t/m zo 11-18u. Tel. 050-3182227 (www.noorderlicht.com).

fotografie
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): mode- en portretfotografie, naast enkele stillevens van Anuschka Blommers en Niels Schumm, t/m 1 oktober. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

fotografie
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Gezichten van de wereld, portretten van Eddy Posthuma de Boer, t/m 10 september; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

fotografie
Rotterdam, Nederlands Fotomuseum (Witte de Withstraat 63): China Contemporary, hedendaagse Chinese fotografie, t/m 3 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-2132011 (www.nederlandsfotomuseum.nl).

fotografie
Utrecht, Museum Catharijneconvent (Lange Nieuwstraat 38): De God van Nederland, Anuschka Blommers, Niels Schumm, Gertjan Kocken, Ari Versluis en Ellie Uyttenbroek fotografeerden de christelijke geloofsbeleving in Nederland, t/m 1 oktober; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 030-2317296 (www.catharijneconvent.nl).

architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

architectuur
Den Haag, Stroom (Hogewal 1-9): OMA in Den Haag, studies, ontwerpen, masterplannen en bouwprojecten van architectenbureau OMA van o.a. Rem Koolhaas, t/m 20 augustus; wo t/m zo 12-17u. Tel. 070-3658985 (www.stroom.nl).

architectuur
Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): 200 Jaar Rijksbouwmeester, toont de invloed van de Rijksbouwmeesters op de Nederlandse architectuur, t/m 1 oktober; FollyDock, maquettes van de vijftig genomineerde folly-ontwerpen, t/m 24 september; China Contemporary, architectonische en stedenbouwkundige ontwikkelingen in China, t/m 3 september; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 (www.nai.nl).

architectuur
Utrecht, Aorta (Achter de Dom 14): Geheimen van het Domplein, toont 2000 jaar geschiedenis van het Domplein, t/m 10 september; wo t/m vr 12-17u za 13-17u; tel. 030-2321686 (www.aorta.nu).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.