Agenda

Amstelveen, P60: vrijdag Winston Francis meets the High Notes...

pop
Amsterdam, Arena: zondag Genesis.

pop
Amsterdam, Bitterzoet: zondag Dilated Peoples and Alchemist.

pop
Amsterdam, Cultuurpark Westergasfabriek: vrijdag Peter Gabriel; zaterdag John Legend.

pop
Amsterdam, Melkweg: vanavond Porcupine Tree (MAX), Enter Shikari, Adept (oude zaal); zondag The Hold Steady; maandag Blonde Redhead (oude zaal), Orishas (MAX). Amsterdam, Music Hall: vrijdag Chemical Brothers.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Nacht Van De Soulmuziek met o.a. Barry Hay, Bob Fosko, Boris en Ellen ten Damme (grote zaal), Marc Ford & Band (kleine zaal); vrijdag INXS, The Bravery (kleine zaal); zaterdag Talib Kweli & Jean Grae, Frank N Dank; zondag Ziggy Marley; maandag Smokey Robinson; woensdag Frank Black.

pop
Biddinghuizen, Evenemententerrein Walibi World: Arrow Rock met o.a. Aerosmith, Toto, Thin Lizzy en INXS.

pop
Breda, Mezz: vanavond Logo, Boxershort Questionmark, UHGP, Lawaii; vrijdag Aux Raus.

pop
Dordrecht, Bibelot; zaterdag Sioen, Blind Archery Club, Bodar & The Bellboys.

pop
Eindhoven, Effenaar: vanavond Boris; vrijdag Ziggy Marley.

pop
Elsloo, Festivalterrein Conincx Pop: zaterdag Conincx Pop met o.a. Rob Tognoni, The Nomads, Ezio en Epica.

pop
Groningen, Oosterpoort: vanavond Willy DeVille and band; maandag Frank Black.

pop
Groningen, Vera: vanavond Krause; vrijdag Blonde Redhead, Flux; zaterdag The Fuck Ups.

pop
Hilversum, De Vorstin: zaterdag Hilversum Alive met o.a. Rowwen Hèze en Zuco 103; zondag Hilversum Alive met Boris, Hans Dulfer en George Clinton.

pop
Nijmegen, Goffertpark: vanavond Pearl Jam.

pop
Nijmegen, Merleyn: vrijdag The Madd, Sister Johnson.

pop
Rijssen, Zaal Lucky: vrijdag Willy DeVille and band.

pop
Rotterdam, Ahoy': maandag Il Divo.

pop
Rotterdam, Zuiderpark: zondag Metropolis met o.a. Archie Bronson Outfit, Moke, Kubus & BangBang en DuvelDuvel.

pop
Rotterdam, Waterfront: vanavond Morgan Heritage; dinsdag Frank Black, Bromheads Jacket; woensdag Tony Rebel, Warrior King.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: vrijdag Tokyo Ska Paradise Orchestra.

pop
Zoetermeer, Boerderij: zondag Thin Lizzy.

pop
Zwolle, Hedon: vrijdag After Forever, Sephyros, Transentience.

dance
Almere, Atlantis Strand: zondag (12-23u) ‘Free Festival’ met dj's Erick E, Randy Katana, Jean e.a.

dance
Amsterdam, 11: vrijdag (22.30-4u) ‘360’ met Apparat (live) en dj's Nuno dos Santos en Patrice Baumel; zaterdag (22.30-6u) ‘Static’ met dj Bart Skils e.a.

dance
Amsterdam, Sugarfactory: vanavond (23-5u) ‘Crackhouse is Vreemd’ met Mesjokke Dj Team en dj Carlos Valdes.

dance
Eindhoven, Effenaar: zaterdag (23-5u) ‘Hed Kandi’ met dj's Steven Quarré, Thomson!, Luke Neville.

dance
Tilburg, 013: zaterdag (23-5u) ‘RUSH 013’ met dj's Victor Coral, Baggi Begovic, Jaziah, O.Boogie en Cream.

dance
Utrecht, Winkel van Sinkel: zaterdag (23-5u) ‘Twisted Cultures’ met dj’s Isis, Joris Voorn, LeRon en Yveseaux.

dance
Venlo, Julianapark: zondag (12-24u) ‘Free Funk Festival’ met dj’s Monica Electronica, Isis, Marcella, Paul Kalkbrenner e.a. (gratis).

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Spinifex & Axyz For All; vrijdag Tarhana Mundus; zaterdag Metthew Shipp Trio; maandag Monday Match Dance & Music Impro Lab; woensdag Lee Konitz New Nonet.

jazz
Den Haag, Regentenkamer: vanavond Eric Doelman; zaterdagmiddag masterclass Rob van Bavel, daarna Pitch Pine Project van Udo Pannekeet.

jazz
Utrecht, o.a. SJU Jazzpodium, Neude: festival t.g.v. het 30-jarig bestaan van SJU. Met Het Zuiderzee Orkest, Gijs Hendriks Quintet, Denise Jannah Quartet en Sinas Global Dancefloor Jazz, vanavond t/m zondag. Gratis.

wereldmuziek
Amsterdam, Bimhuis: vrijdag Tarhana Mundus.

wereldmuziek
Dordrecht, DJS: zaterdag Molote Piquete.

wereldmuziek
Rotterdam, WMDC: vrijdag A Tribute to Nass El Ghiwane.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond UvA-Orkest J. Pzn Sweelinck o.l.v. Jeppe Moulijn m.m.v. Joris van Rijn (viool) met Wagner, Moulijn en Rachmaninov; zondag Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Frans Brüggen m.m.v Sabine Meyer (klarinet) en Cécile van de Sant (mezzosopraan) met Beethoven en Mozart; maandag Pieter Wispelwey (cello) en Alexander Melnikov (piano) met Brahms; dinsdag Orchestre National du Capitole de Toulouse o.l.v. Tughan Sokhiev m.m.v. Denis Matsoejev (piano) met Rachmaninov.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): dinsdag Trio di Clarone, Michael Riessler (klarinet, saxofoon) en Pierre Charial (buikorgel) met o.a. Satie, Poulenc, Riessler, Milhaud; woensdag Sabine Meyer (klarinet) en Fazil Say (piano) met o.a. Gershwin en Milhaud.

klassiek
Amsterdam, Nieuwe Kerk: zondag organist Pieter Dirksen (Scheidemann, Bach).

klassiek
Cuijk, St. Martinuskerk: vrijdag Holland Baroque Society met Locatelli en Händel.

klassiek
Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Vasili Petrenko m.m.v. Quirine Viersen (cello) met Lalo, Tsjaikovski en Rimski-Korsakov.

klassiek
Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Sophie-Véronique Cauchefer-Choplin.

klassiek
Heeswijk, Abdijkerk: zondag (16u) orgelconcert door Frederic Blanc.

klassiek
Maastricht, Cellebroederskapel: zondag (16u) Ralph Rousseau Meulenbroeks (viola da gamba) met Marais en Caix d'Hervelois.

klassiek
Nijmegen, Stevenskerk: dinsdag organist Pieter Dirksen (Sweelinck, Reincken, Bach).

klassiek
Rotterdam, Laurenskerk: zaterdag (16u) organist Geert Bierling met Bach, Buxtehude, Bierling en Bruhns; dinsdag organisten Philip en Sylvie Crozier met werken voor orgel vierhandig en voor twee orgels.

klassiek
Utrecht, Geertekerk: vanavond Holland Baroque Society met Locatelli en Händel.

klassiek
Veere, Grote Kerk: vrijdag Het Zeeuws Orkest o.l.v. Joan Berkheimer m.m.v. Henk Smit (bas), Helena Rasker (mezzosopraan) en het Scheldeloodsenkoor met o.a. Rameau, Mendelssohn, Elgar, Sibelius en Berkheimer.

klassiek
Vlaardingen, Grote Kerk: t/m 30 juni Internationale Orgelweek Vlaardingen, vanavond Strijkkwartet En Accord, vrijdag organist François Ménissier en zaterdag Blazersensemble Giusto en organist Gerard Habraken. Zie ook: www.orgelvlaardingen.nl.

klassiek
Zutphen, Lutherse Kerk: zondag 15u start wandelconcert door organist Klaas Stok, vervolgens bespeelt Gert Oldenbeurving de beiaard van de Wijnhuistoren en daarna in de Walburgiskerk opnieuw Klaas Stok.

opera
Le Nozze di Figaro van Mozart door studenten van de Conservatoria van Arnhem, Enschede en Zwolle, vanavond in Hengelo (Rabotheater), vrijdag in Zwolle (De Spiegel) en zaterdag in Deventer (Schouwburg).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.