Agenda

Amstelveen, P60: vanavond Textures; vrijdag De Dijk...

pop
Amsterdam, Melkweg: vanavond o.a. Driplets; vrijdag Gem; zaterdag Towers Of London; zondag Skye (Max), Radio 4 (Oude Zaal); maandag Max Romeo; dinsdag Yeah Yeah Yeahs.

pop
Amsterdam, Panama: zondag o.a. Corey, Blaq Pearl.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond The Decemberists (grote zaal), Clearlake (kleine zaal); vrijdag A Silver Mt. Zion; zaterdag Intwine (grote zaal), Neko Case (kleine zaal); maandag Feeder (grote zaal), Tracy Bonham (kleine zaal); dinsdag Black Heart Procession, Amusement Parks On Fire.

pop
Apeldoorn, Gigant: vrijdag o.a. Coparck; zaterdag o.a. The Opposites; zondag Elliott Brood (16u, gratis).

pop
Arnhem, Goudvishal: vanavond o.a. Far From Finished; zaterdag o.a. Raised Fist; zondag o.a. Campsite; dinsdag Bombshell Rocks.

pop
Breda, Mezz: vanavond o.a. Light Brigade; vrijdag The Ex, Sea; zaterdag After Forever.

pop
Den Bosch, W2: vrijdag o.a. Blackstrap, Campsite.

pop
Den Haag, Paard van Troje: vanavond De Dijk, Delays; vrijdag Toumani Diabate; zaterdag Julian Sas.

pop
Deventer, Burgerweeshuis: vrijdag o.a. Monolith Deathcult.

pop
Eindhoven, Effenaar: vanavond Peter Hammill; vrijdag o.a. Omski; zondag Solo.

pop
Groningen, Vera: vanavond Intelligence; vrijdag Jesu.

pop
Haarlem, Patronaat: vanavond Human Alert; vrijdag Bintangs (grote zaal), Driplets (kleine zaal); zaterdag o.a. Gem.

pop
Heythuysen, TomTom: zaterdag Centro-Matic.

pop
Hilversum, Tagrijn: vrijdag o.a. Backfire!, Kickback.

pop
Hoogeveen, Podium: zaterdag Peter Pan Speedrock.

pop
Nijmegen, Merleyn: zondag o.a. Vetiver.

pop
Purmerend, P3: zondag Stuurbaard Bakkebaard.

pop
Rotterdam, Nighttown: vrijdag Neko Case; zaterdag Soulvation (grote zaal), THC (basement).

pop
Rotterdam, Rotown: vanavond Centro-Matic; vrijdag Mike Relm; zaterdag Jenny Wilson; dinsdag o.a. Vetiver.

pop
Sittard, Fenix: vrijdag Pete Philly & Perquisite.

pop
Sneek, Bolwerk: vrijdag Textures; zaterdag Tankard.

pop
Tilburg, 013: vanavond Michael Schenker Group (Choice), Gem, Spider Rico (Kleine Zaal); vrijdag The Shavers (Kleine Zaal), Okploïde (BatCave); zondag o.a. Parkway Drive (16u), Down; dinsdag Legendary Shack*Shakers.

pop
Utrecht, dB’s: vrijdag o.a. The Intelligence, Suicidal Birds; zaterdag o.a. Gore; zondag o.a. The Holy Soul.

pop
Utrecht, Ekko: vanavond o.a. Campsite; vrijdag o.a. Das Ich; dinsdag Randy.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: vrijdag o.a. Camp Lo; zondag Centro-Matic.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vanavond Intwine.

pop
Zoetermeer, Boerderij: vanavond Saga; zaterdag o.a. Magenta; dinsdag Beth Hart (uitverkocht).

clubs
Amsterdam, Club 11: vrijdag (22.30-4u) ‘Smoke - rock the nite’ met dj’s Gildas & Masaya e.a.; zaterdag (22.30-4u) ‘Teleskope’ met dj’s Château Flight, Âme e.a.

clubs
Amsterdam, Panama: zaterdag (22-4u) ‘Sappig’ met dj’s Lucien Foort, Jay-B e.a.

clubs
Amsterdam, Paradiso: vanavond (23.30-5u) ‘Noodlanding’ met dj’s Tiefschwarz; zaterdag (24-5u) ‘Treetz’ met dj’s Chuckie en Real el Canario.

clubs
Amsterdam, Noordstrook (NDSM): woensdag (22-4) ‘Club Filth Rock Nerds’ met dj’s Princess Superstar & Alexander Technique, Joost van Bellen, Wannabeastar & Miss B-Have en anderen.

clubs
Den Haag, Paard van Troje: vrijdag (23-5u) ‘Oxy Action’ met dj’s Tiefschwarz e.a.

clubs
Rotterdam,Cruise Terminal: woensdag (23-6u) ‘Discothèque’ met dj’s Jay-Ve, Marysol, Benny Rodrigues, Roog, Mausse e.a.

clubs
Rotterdam, Club Rotterdam: vrijdag (23-5u) ‘Wicked Jazz Sounds’ met dj’s 4Hero, Leroy Rey, Phil Hormeman, Jeff Hollie e.a.

clubs
Tilburg, 013: woensdag (21-5u) met Audio Bullys djset, De La Sarge e.a.

clubs
Utrecht, Tivoli (Oudegracht): vrijdag (22-4u) ‘Full spectrum’ met dj’s Michael Mayer & Nuno Dos Santos.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Yuri Honing Wired Paradise; vrijdag Andrew Hill Quintet; zaterdag Karnatic Lab Festival met Messing With PVC, Boi Akih Duo, Weshm; zondag Loos Ensemble.

jazz
Amsterdam, Cristofori: zondag Cris Monen e.a.

jazz
Amsterdam, Mediacafé Plantage: zondagmiddag Rick Margitza e.a.

jazz
Bussum, Langs de Lijn: zondag Ingram Washington & Ellen Helmus.

jazz
Den Haag, Institute of Social Studies: vrijdag Saxion V & Gustav Klimt Strijkkwartet spelen Ogerman & Evans.

jazz
Den Haag, Regentenkamer: zaterdag Ben van den Dungen Quintet.

jazz
Enschede, Universiteit Twente: maandag Tobias Delius & Michiel Scheen.

jazz
Heerlen, Lexor: maandag Searing Quartet.

jazz
Rotterdam, Dizzy: dinsdag Cees Slinger’s Just in Case.

jazz
Rotterdam, Lantaren-Venster: zaterdag Andrew Hill Quintet; woensdag Carla Kihlstedt Trio.

jazz
Scheveningen, De Fuut: zondag Jeroen Pek Quartet.

jazz
Soest, Artishock: zaterdag Tilmar Junius Trio.

jazz
Tilburg, Paradox: vrijdag TrytoneFestival met Roomtone, Veenendaal/Olthuis, Sun/Veenendaal/Kneer.

jazz
Utrecht, SJU Jazzpodium: zaterdag Van Veenendaal/Kneer/Sun.

wereldmuziek
Amsterdam, Bimhuis: zaterdag het Karnatic Lab festival, woensdag de Kálmán Balogh Gipsy Cimbalom Band.

wereldmuziek
Amsterdam, RAI Theater: zaterdag Ahmet Özhan.

wereldmuziek
Amsterdam, het Tropentheater: vanavond Xu Fengxia, Li Yi & Zhang Zhenfang, zaterdag Silvério Pessoa.

wereldmuziek
Den Haag, ‘t Paard: vrijdag Toumani Diabaté & Symmetric Orchestra.

wereldmuziek
Rotterdam, De Evenaar: vanavond Trio Nuevo.

wereldmuziek
Rotterdam, De Schiecentrale: vanavond Winanda Del Sur, vrijdag Carlos Matos, zaterdag Azules.

wereldmuziek
Utrecht, Rasa: zaterdag Toumani Diabaté & Symmetric Orchestra.

klassiek
Amsterdam, Amstelkerk: vanavond ensemble Ziggurat met met Bach, Scarlatti, De Machaut, Mozart en nieuw werk van Loevendie en Janssen.

klassiek
Amsterdam, Bethaniënklooster: woensdag Saxofoonkwartetten Koh-i-Noor en Saxo Panico met De Preek (première) van Rijndert van Woudenberg.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond Asko Ensemble o.l.v. George Benjamin met Varèse, Benjamin (première) en Messiaen; vrijdag, zaterdag, maandag en dinsdag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yakov Kreizberg m.m.v. Ivan Moravec (piano) met Beethoven en Schubert; zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Jaap van Zweden met Turnage (A Relic of Memory, première) en Bruckner; zondag om 11 uur Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Vladimir Spivakov met Tsjaikovski; zondag Orkest van het Oosten o.l.v. Carlos Miguel Prieto m.m.v. Lisa Jacobs (viool) met Albéniz, Lalo en De Falla; woensdag Bach Collegium Japan o.l.v. Masaaki Suzuki m.m.v. solisten met Bachs Hohe Messe.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): zaterdag Bernarda Fink (mezzosopraan) en Anthony Spiri (piano) met o.a. Wolf, Ipavec en Berg; zondag de keuze van de acteurJeroen Willems: ensemble Track m.m.v. Frances-Marie Uitti (cello) met Monteverdi en hedendaagse geïmproviseerde muziek; dinsdag Kalichstein/Laredo/Robinson Trio met Beethoven en Sjostakovitsj.

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: vrijdag Calefax Rietkwintet met Sjostakovitsj, Hindemith en Bach; vrijdag Nederlands Kamerkoor en Raschèr Saxofoonkwartet o.l.v. Tõnu Kaljuste met Franke (nieuw werk), Tüür en Kancheli; zaterdag Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Candida Thompson m.m.v. Liza Ferschtman (viool) en Kristine Blaumane (cello) met Rossini, Piazzolla, Plakidis (première) en Rota; zondag Aurelia Saxofoon Kwartet m.m.v. Juan Pablo Dobal (piano) en Ville Hiltula (bandoneon) met o.a. Piazzolla, Dobal, Sánchez en nieuw werk van Beytelmann, Lago en Tilo; zondag Arditti Kwartet m.m.v. Claron McFadden (sopraan) met Rihm (Strijkkwartet, première), Kyburz en Clarke.

klassiek
Amsterdam, Uilenburger Synagoge: maandag Wilke te Brummelstroete (mezzosopraan), Jacobien Rozemond (viool), Erika Waardenburg (harp) en Frans van Ruth (piano) met o.a. Straesser, Fauré, Van Delden en Flothuis.

klassiek
Arnhem, Musis Sacrum: dinsdag Orkest van het Oosten - zie Amsterdam, Concertgebouw (GZ).

klassiek
Bunnik, Kerkje: zaterdag vanaf 16 uur Rhijnauwen Kamermuziek Festival m.m.v. Rian de Waal (piano) en Marion van den Akker (mezzosopraan).

klassiek
Den Bosch, Theater a/d Parade: maandag Bohuslav Zola (viool) en Hugo van Neck (piano) met muziek bij de zwijgende film De Kreutzersonate (1926, Gustave Machaty).

klassiek
Deventer, Stadhuis: vrijdag Jos van Immerseel (fortepiano) en Midori Seiler (viool) met Mozart.

klassiek
Dordrecht, Het Hof: zaterdag Bennewitzkwartet m.m.v. Harry-Imre Dijkstra (klarinet) met Beethoven en Mozart.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Filharmonie van Vlaanderen o.l.v. Takuo Yuasa m.m.v. Vadim Repin (viool) met Prokofjev en Skrjabin; zondag om 12 uur Storioni Trio m.m.v. Gérard Caussé (altviool) en Niek de Groot (contrabas) met Brahms en Schubert en om 20.15 uur met Brahms, Mahler/Schnittke en Rachmaninov.

klassiek
Groningen, De Oosterpoort: woensdag Noord Nederlands Orkest en Concert Koor o.l.v. Michel Tabachnik m.m.v. Hakon Austbo (piano) en Susan Narucki (sopraan) met Scriabin/Nemtin (L’action Préalable, première).

klassiek
Haarlem, Philharmonie: dinsdag The Amsterdam String Quartet m.m.v. Nicole van Bruggen-Harris (bassetklarinet) met Mozart (Klarinetkwintet).

klassiek
Haarlem, Waalse Kerk: zaterdag Jos van Immerseel (fortepiano) en Midori Seiler (viool) met Mozart.

klassiek
Kolhorn, Laurenskerk: zaterdag De Eendracht o.l.v. André Elders met filmmuziek van o.a. Rota, De Meij en Morricone.

klassiek
Leiden, Stadsgehoorzaal: dinsdag Amsterdam Sinfonietta – zie Amsterdam Muziekgebouw.

klassiek
Rotterdam, De Doelen: vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Daniele Callegari m.m.v. Emanuel Ax (piano) met Mozart en Mahler; zaterdag Orkest van het Oosten o.l.v. Carlos Miguel Prieto m.m.v. Berenice Terwey (viool) met Albéniz, Lalo en De Falla; zaterdag Calefax Rietkwintet met Sjostakovitsj, Hindemith en Bach; maandag Russisch Nationaal Orkest o.l.v. Mikhail Pletnev m.m.v. Janine Jansen (viool) met Tanejev, Tsjaikovksi en Moesorgski/Ravel.

klassiek
Rotterdam, Lantaren/Venster: vrijdag Bohuslav Zola (viool) en Hugo van Neck (piano) – zie Den Bosch.

klassiek
Tilburg, Concertzaal: woensdag Amsterdam Sinfonietta – zie Amsterdam Muziekgebouw.

klassiek
Utrecht, Leeuwenbergh: zondag om 16.30 uur Arezzo Ensemble m.m.v. Francine van der Heijden (sopraan), Gemma Jansen (alt) en Martijn Cornet (bas) met Vivaldi.

klassiek
Utrecht, Lutherse Kerk: woensdag The Amsterdam String Quartet – zie Haarlem, Philharmonie.

klassiek
Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Cladimir Spivakov met Schubert/Mahler en Tsjaikovski; zaterdag Filharmonie van Vlaanderen - zie Eindhoven; woensdag Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Machteld Baumans (sopraan) en Spinvis met Webern, Boulez en nieuw werk van Ketting, Spinvis en Lang.

klassiek
Veere, Grote Kerk: zondag om 15.30 uur Rubens Kwartet met Mozart, Beethoven, Schubert en Kurtag.

klassiek
Veldhoven, Gemeentehuis: zaterdag pianisten Elizabeth en Marcel Bergmann en Sandra en Jeroen van Veen met Simeon ten Holts Canto Ostinato.

klassiek
Zeist, Broedergemeentekerk: zaterdag Arezzo Ensemble - zie Utrecht, Leeuwenberg.

opera
De Parelvissers van Bizet door Opera Zuid, zaterdag en dinsdag in Stadsschouwburg Eindhoven.

opera
Simon Boccanegra van Verdi door De Nederlandse Opera o.l.v. Ingo Metzmacher en geënsceneerd door Peter Mussbach, t/m 28 mei in het Muziektheater Amsterdam.

opera
Faust’s Licht een kameropera van Guus Janssen en Friso Haverkamp door Antje Lohse (mezzosopraan), Tido Visser (bas-bariton) en het Zephyr Kwartet, zaterdag en zondag in het Bethaniënklooster, Amsterdam.

opera
The Turn of the Screw van Britten door de Nationale Reisopera, zaterdag in de Rotterdamse Schouwburg.

muziektheater
Born to Live is een voorstelling over het leven van Frida Lyngstad, de ‘donkerharige’ zangeres van Abba. Door Annette Hildebrand (concept) en Robert van der Tol (muziek). Tekst: Bas Beerendonk. Vanavond t/m 21 mei in Cultuurspinnerij de Vasim in Nijmegen; zaterdag première.

muziektheater
Umoja, de Zuid-Afrikaanse musicalshow waarin 45 dansers, zangers en muzikanten een overzicht geven van de muziekgeschiedenis in Zuid-Afrika. Vanavond in Breda (Chassé Theater), vrijdag in Dordrecht (Kunstmin), zaterdag in Den Haag (NCC), 23 t/m 26 mei in Rotterdam (Nieuwe Luxor).

muziektheater
Lucy in the Sky, muziektheatervoorstelling door zangeres Frédérique Spigt en actrice Yolande Bertsch en hun herinneringen aan moeder Lucy die het Jappenkamp overleefde. Vanavond in Rotterdam (Lantaren/Venster), 19 mei in Arnhem (Schouwburg), 24 mei in Haarlem (Toneelschuur).

kleinkunst
Big, Black & Beautiful, de Sisters of Soul, Lucretia van der Vloot, Rocq-E Harrell en Michelle David, staan op 22 en 23 mei in Rai Theater, Amsterdam.

kleinkunst
Eric van Sauers liegt. Vanavond in Hoorn (Het Park), 30 mei in Veenendaal (De Lampegiet).

kleinkunst
Avond van het Amsterdamse levenslied. 22 mei in Amsterdam (Oude de la Mar).

kleinkunst
Mijn huis uit door Paul Haenen. 23 t/m 26 mei in Amsterdam (Oude de la Mar).

kleinkunst
Bij mij zijt ge veilig door Wim Helsen. Vanavond in Utrecht (Stadsschouwburg), vrijdag in Delft (De Veste), 22 mei t/m 3 juni in Amsterdam (De Kleine Komedie).

kleinkunst
Hallo lieve mensen door Claudia de Breij. Vanavond in Arnhem (Schouwburg), vrijdag in Zoetermeer (Stadstheater), zaterdag in Stadskanaal (Geert Teis), 27 mei in Amsterdam (De Meervaart).

kleinkunst
Mijn Plezierbrevier door Kees van Kooten. Van 26 t/m 29 mei in Amsterdam (De Kleine Komedie).

kleinkunst
Even door Frank Boeijen en Mathilde Santing. Vrijdag in Apeldoorn (Orpheus), zaterdag in Zaandam (Zaantheater), 26 mei in Zoetermeer (Stadstheater).

kleinkunst
Rood door Renee van Bavel. Vanavond in Tilburg (Theaters Tilburg), vrijdag in Den Helder (De Kampanje), zaterdag in Eindhoven (Stadsschouwburg), 21 mei in Hoorn (Manifesto).

kleinkunst
En nou is het afgelopen door De Berini’s. Vrijdag en zaterdag in Amsterdam (De Kleine Komedie), 24 mei in Utrecht (Stadsschouwburg).

kleinkunst
Uit een oude traditie in een nieuwe tijd door Daniël Samkalden. Vanavond t/m 27 mei in Amserdam (Bellevue).

kleinkunst
Dat kunnen alleen de héle groten door Jeroen van Merwijk. Vrijdag in Spijkenisse (De Stoep), zaterdag in Bergen op Zoom (De Maagd).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.