agenda muziek

Amsterdam, Maloe Melo: zaterdag T-99...

pop
Amsterdam, Melkweg: vanavond Nashville Pussy; vrijdag o.a. PLS; zondag Long Beach Shortbus (Max), Death By Stereo (Oude Zaal).

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond The Weakerthans, Kid 606; vrijdag Johnny Mastro & Mama’s Boys; zaterdag Miss Kittin.

pop
Amsterdam, Winston: vanavond o.a. Deluxe; vrijdag Grand Wazoo; zaterdag o.a. Pootang Riders.

pop
Eindhoven, Effenaar: vanavond Heather Nova.

pop
Haarlem, Patronaat: zaterdag o.a. Dumb Vox; zondag Six Feet Under, Born From Pain.

pop
Lierop, Nirwana: Nirwana’s Tuinfeest met vrijdag o.a. Gorefest; zaterdag o.a. Agnostic Front, Flogging Molly, Voicst; zondag o.a. Band Zonder Banaan.

pop
Roermond/De Weerd, Maasplassen: ‘Solar’ met zaterdag o.a. Tasha’s World; zondag o.a. Opgezwolle.

pop
Rotterdam, Rotown: zondag Mono, The Hands.

pop
Scheveningen, Zuiderstrand: zaterdag Schollenpop met o.a. Gem, Fish, Loonaloop.

pop
Tilburg, Little Devil: vanavond o.a. MDC; vrijdag o.a. The Ooh Pip Pip Ooh Pip Pip Yeah, Crank Sturgeon; zaterdag Flight 195, King Locust.

pop
Utrecht, dB’s: zaterdag o.a. Millions Of Dead Cops.

pop
Utrecht, Ekko: dinsdag Spinvis & Simon Vinkenoog.

pop
Utrecht, Kom Oudegracht: zondag Zuco 103.

pop
Vlaardingen, Oranjepark: ‘Zomerterras’ met vrijdag o.a. Traktor; zaterdag o.a. Members Of Marvelas; zondag o.a. Charlie Dée.

pop
Venlo, Julianapark: Zomerparkfeest met vanavond o.a. Robocop Kraus; vrijdag o.a. Blues Brother Castro, White Cowbell Oklahoma; zaterdag Opgezwolle, Lefties Soul Connection; zondag o.a. Spinvis, Dayna Kurtz, Paolo Nutini.

pop
Weert, Bosuil: zaterdag White Cowbell Oklahoma.

clubs
Amsterdam, Panama: zaterdag (23-5u) ‘Houseplay’ met dj’s Sharam Jay en Jazzy Jeff.

clubs
Amsterdam, Paradiso: zaterdag (22-5u) ‘Chick Attick’ met dj’s Miss Kitten, Sandrien, Steffi.

clubs
Bloemendaal strand, Bloomingdale: zaterdag (18-1u) ‘Lux Festival’ met dj’s Chuckie, Brian S en Don Diablo.

clubs
Eindhoven, De Rechter: vrijdag ‘Clubnight’ (22-4u) met dj Miss Monica, JR Dallas.

clubs
Den Haag, Paard: zaterdag (23-5u) ‘Urban Town’ met dj’s Idriss, Fernando, Rockid.

clubs
Roermond, Recreatieplas De Weerde: zaterdag & zondag (11-23u) ‘Solar’ met live-optredens en dj’s Afrika Bambaataa, Marco V, The Glimmers e.a.

clubs
Rotterdam, Now & Wow: zaterdag (23-6u) ‘Lolita Club’ met dj’s Chuckie, Erick-E, Benny Rodrigues.

clubs
Rotterdam, Off-Corso: zaterdag (23-5u) ‘Rush’ met dj’s Viktor Coral, Jip de Luxe, The Flexican.

clubs
Utrecht, Tivoli: zaterdag (23-5u) ‘Dig This’ met dj’s Maestro and guests.

clubs
jazz

clubs
Amsterdam, Concertgebouw: vrijdag in de Koorzaal om 19 en 21u Rik Mol Quartet; maandag Denise Jannah, begeleid door Ack van Rooyen, trompet, Philip Catherine, gitaar en Ray Drummond, bas.

clubs
Ruinerwold, De Polle Tuin: zondag Sanna van Vliet & Michael Varekamp.

wereldmuziek
Amsterdam, Openluchttheater Vondelpark: zondag vanaf 14u Meco Novelas, Jimmy Omonga (Congo) en de Ghanese singer-songwriter Atongo Zimba.

wereldmuziek
Utrecht, Tivoli en andere locaties: zondag een Muzikale Botenparade met onder meer Zuco 103 en het Trio Johnny Rosenberg.

wereldmuziek
Venlo, Julianapark: vanavond t/m zondag het Zomerparkfeest, met onder meer Toumani Diabaté, Balkan Beat Box en de Gangbé Brass Band.

klassiek
Alkmaar, Laurenskerk: woensdag organist Alexander Ivanov met Moesorgski.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw: vanavond Opera Trionfo en Domestica Rotterdam o.l.v. Wim Steinmann m.m.v. solisten met Donizetti (Viva la Mamma); dinsdag en woensdag Heinrich Schiff (cello) en Gerhard Oppitz (piano) met Beethoven.

klassiek
Apeldoorn, Orpheus: zaterdag (15u) Jeugd Orkest Nederland o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Claron McFadden (sopraan) met Strauss, De Bond en Mahler; zondag Orkest van de 19de eeuw van de NJO Summer Academy o.l.v. Jos van Immerseel m.m.v. Eric Hoeprich (klarinet) met Beethoven, Mozart, Von Weber en Schubert.

klassiek
Bergen, Ruïnekerk: elke avond t/m 19 augustus (behalve 16 aug) concerten. Vanavond Emmanuel Bernard (viool) en Aimo Pagin (piano) met Beethoven en Bloch en Martin Levicky (piano) met Chopin; zaterdag Timothy Braun (viool) en Gerard Boeters (piano) met Gershwin en Novacek en Romain David (piano) met Skrjabin en Debussy; zondag Ilya Rubinstein (cello) en Jelger Blanken (piano) met Debussy en Schnittke en Ruslan Perezhilo (piano) met Skrjabin, Prokofjev en Rachmaninov. Zie ook: www.hollandmusicsessions.nl

klassiek
Delft, Museum Het Prinsenhof: van 4 t/m 13 augustus Delft Chamber Music Festival 2006 onder leiding van Isabelle van Keulen (viool). Met medewerking van Heinrich Schiff (cello), Walter Boeykens (klarinet), Aleksander Madzar (piano), Patricia Kopatchinskaja (viool), Julius Drake (piano), Béatrice Muthelet (altviool), Francois-Frédéric Guy (piano), Christianne Stotijn (mezzosopraan), Liza Ferschtman (viool), Godelieve Schrama (harp) en het Utrecht String Quartet en vele anderen. Zie ook:

klassiek
www.delftmusicfestival.nl

klassiek
Nijmegen, De Vereeniging: zaterdag (19u) Orkest van de 19de eeuw o.l.v. Jos van Immerseel m.m.v. Eric Hoeprich (klarinet) met Beethoven, Mozart, Von Weber en Schubert, zaterdag (21.30) kamermuziekprogramma met Sjostakovitsj, Goebajdoelina en Oestvolskaja en zondag Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw met Messiaen.

klassiek
Oosterbeek, Vredebergkerk: vrijdag Orkest van de 19de eeuw van de NJO Summer Academy o.l.v. Jos van Immerseel m.m.v. Eric Hoeprich (klarinet) met Beethoven, Mozart, Von Weber en Schubert.

klassiek
Orgelfestival Limburg: orgelconcerten vanavond in Houthem (Gerlachuskerk) door Leon Berben en in Noorbeek (Brigidakerk) door Pieter Dirksen; vrijdag in Voerendaal (Laurentiuskerk) door Rob Waltmans, Erika Tieleman, Frans Jespers en Anja Hendrikx; vrijdag in Wijlre (Gertrudiskerk) door Jan Jongepier; zaterdag in Gronsveld (Martinuskerk) door Arno Kerkhof m.m.v. Bianca Lenssen (sopraan); zondag om 16u in Nuth (Bavokerk) door Ulrich Peters; maandag in Vaals (Hervormde Kerk) door Anja Hendrikx; dinsdag in Amstenrade (OLV Onbevlekt Ontvangen) door René Rolle; dinsdag in Maastricht (OLV Basiliek) door Luca Scandali; woensdag in Meerssen (Basiliek H. Bartholomeus) door Donato Cuzzato. Zaterdag (start 9.30u parkeerplaats Martinuskerk in Gronsveld) een orgelbustocht naar Trier.

klassiek
Peter de Grote Festival in stad en provincie Groningen, van 4 t/m 11 augustus. Openingsconcert vrijdag in Prins Claus Conservatorium door Ruysdael Kwartet, Paul Komen (piano), Francien Schatborn (altviool), Ronald Hoogeveen (viool), Rian de Waal (piano) e.a. Zie verder: www.peterdegrotefestival.nl

klassiek
Veere, Grote Kerk: zondag (15.30u) JeugdOrkest Nederland o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Claron McFadden (sopraan) met Mahler, Strauss en De Bondt; woensdag Ralph van Raat (piano) met Ives.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden