Agenda Muziek

Amstelveen, P60: vrijdag Peter Pan Speedrock, Furio, The Goods...

Pop
Amsterdam, Melkweg: vanavond Zappa Plays Zappa (MAX), Jonathan Richman (oude zaal); zaterdag The Vagrants, Atombox, Karmakonga, Rich Webb (oude zaal), Charlie Dée, Stash (MAX); maandag Coheed & Cambria; woensdag Keith Caputo & Ricky Warwick.

Pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Raveonettes, The Holloways (kleine zaal), Vive La Fête (grote zaal); vrijdag Wir Sind Helden (gr.z), Waajeed (kl.z); zaterdag Stars (kl.z), Labyrint (gr.z); zondag Robin Thicke (gr.z), Merry Pierce (kl.z); maandag Newton Faulkner (kl.z), Berget Lewis & Band (gr.z); dinsdag Justin Earle, Jubal Lee Young; woensdag Tunng, My Brightest Diamond, Menomena, Parts And Labor, Jeffrey Lewis.

Pop
Apeldoorn, Gigant!: vrijdag Lefties Soul Connection.

Pop
Breda, Mezz: vanavond Snowy White & The White Flames; vrijdag Krushz met Typhoon en Sticks

Pop
Delft, De Veste: woensdag Alquin.

Pop
Den Bosch, W2: zaterdag en zondag B-There Festival met o.a. C-Mon & Kypski en Moke.

Pop
Eindhoven, Effenaar: vanavond (HED)p.e.; vrijdag Golden Earring; zaterdag Jonathan Richman; maandag The Tragically Hip; dinsdag Boban Markovic Orkestar.

Pop
Eindhoven, Muziekcentrum: maandag David Sylvian.

Pop
Groningen, Oosterpoort: vanavond New Cool Collective en Jules Deelder; maandag Pete Murray Trio.

Pop
Groningen, Vera: vanavond Zion Train; vrijdag Moke, Silence Is Sexy; zaterdag Get Hustle.

Pop
Haarlem, Patronaat: vanavond Arno (Dommelsch zaal), The Girls (kleine zaal); vrijdag Savage Garage Trash Fest met o.a. T99, The Bloody Hollies en Mark Sultan; zaterdag Teenage Bad Girl.

Pop
Hardenberg, Poppodium; vanavond Wir Sind Helden.

Pop
Heerhugowaard, Waerdse Tempel: zaterdag Blacklist; zondag Kamelot.

Pop
Hoorn, Manifesto: zondag Snowy White & The White Flames.

Pop
Nijmegen, Doornroosje: woensdag Le Peuple De L’Herbe, Wax Tailor.

Pop
Ottersum, Roepaen: vrijdag Jonathan Richman.

Pop
Rotterdam, Rotown: vanavond Moke.

Pop
Rotterdam, Waterfront: zaterdag Logh, Cellophane (kleine zaal); zaterdag en zondag Pete Philly & Perquisite; 3 t/m 6 oktober Rotterdam Rumble met o.a. Radio Birdman, Rip Offs, Chixdiggit en Jack Oblivian.

Pop
Sneek, Bolwerk: vrijdag (HED)p.e. , zaterdag Pat Travers, Stefan Schil, The Alkali Flats

Pop
Tilburg, 013: vanavond Volbeat, Waxy; vrijdag Mo’Jones, Infa (kleine zaal), Thee Andrews Surfers, The Dunlop Devils (Bat Cave); zaterdag Justin Rutledge, Nq Arbuckle, Luke Doucet; woensdag Pete Murray Trio, Benjamin Winter.

Pop
Utrecht, Ekko: woensdag La Troba Kung-Fu

Pop
Utrecht, Tivoli De Helling: zaterdag (HED)p.e.

Pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vrijdag Robin Thicke; zaterdag en zondag Blof.

Pop
Zaandam, De Kade: vanavond Pat Travers, Stephan Schill.

dance
Amsterdam, 11: vrijdag (22.30-4u) ‘Acid Nouveau’ met dj’s Martin Eyerer, Lupe, Michael von L.; zaterdag (22.30-4u) ‘Static’ met dj’s Bart Skils, Ion Ludwig en Len Faki.

dance
Amsterdam, Flexbar: vanavond (22-5u) ‘Little Sexmachine V’ met dj’s Joa de Bellem, Wanna Be Una Estrella e.a.

dance
Amsterdam, Melkweg: vrijdag (23-5u) ‘Klinch’ met dj’s 030303 Soundsystem, Luke Vibert en Mully.

dance
Amsterdam, Stubnitz: zaterdag (23-5u) ‘Makro’ met dj’s Quenum, Chaton, Richard Parker, Esther e.a.

dance
Amsterdam, Zuiveringshal Oost: vanavond (23-1u) ‘Viva la Creacion’ met The Glimmers, Uffie & Feadz, Man like Me, La Terremoto De Alcorcon e.a.

dance
Amsterdam, Westergasfabriek: vrijdag en zaterdag (22-7u) ‘Awakenings Detroit weekend’ met dj’s Jeff Mills, Robert Hood, Counterpart, Bone, Stacey Pullen, Kenny Larkin, Derrick May (uitverkocht).

dance
Eindhoven, Effenaar: zaterdag (22-4u) ‘Rush’ met dj’s Medito, Jesse Voorn, Flexican en anderen.

dance
Haarlem, Club Stalker: vrijdag (24-5u) ‘Onderweg met de Man Zonder Schaduw’ met Karotte.

dance
Houten, Recreatiegebied Waal: zaterdag (11-23u) ‘Riverdance’ met dj’s Don Diablo, Chuckie, Benjamin Bates e.a.

dance
Utrecht, Winkel van Sinkel: zaterdag (23-5u) ‘Twisted cultures’ met dj’s Jack de Marseille, James Ruskin en Le Ron & YvesEaux.

jazz
Amersfoort, Borra: zondagmiddag Susanne Alt Quartet.

jazz
Amersfoort, De Observant: maandag Rolf Delfos, Stormvogel, Alexander Beets e.a.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Laetitia van Krieken Big Bang; vrijdag en zaterdag Output Festival met o.a. Fred Frith, Jan Akkerman, Vloeimans, Voermans & Blom; zondag Concert Big Band Conservatorium van Amsterdam; woensdag Bennie Wallace Trio.

jazz
Amsterdam, KHL: zondagmiddag Holland Bigband o.l.v. Loet van der Lee met Rik Mol, Joris Roelofs.

jazz
Amsterdam, Sugar Factory: zondag Wicked Jazz Sounds; maandag Hans Dulfer.

jazz
Amsterdam, Zaal 100: dinsdag Raphael Vanoli & Havard Skaset.

jazz
Austerlitz, Beauforthuis: zondag Hein van de Geyns Baseline met John Abercrombie.

jazz
Bergen op Zoom, Pols: woensdag Hein van de Geyns Baseline met John Abercrombie.

jazz
Bussum, Langs de Lijn: zondagmiddag Amina Figarova Quintet.

jazz
Eindhoven, Wilhelmina: maandag Ab Baars/Ken Vandermark Quartet.

jazz
Groningen, USVA: zondagmiddag Bennie Wallace Trio.

jazz
Hoorn, Het Park: zaterdag festival Jazz at the Hop met o.a. Bennie Wallace Trio, Baseline, Rosenberg Trio, Auratones. www.jazzatthehop.nl

jazz
Loosdrecht, De Òtter: vanavond Peter Beets, Ruud Jacobs e.a.

jazz
Middelburg, ’t Schuttershof: vanavond Ab Baars/Ken Vandermark Quartet.

jazz
Rotterdam, Dizzy: dinsdag Baseline met o.a. John Abercrombi, Hein van de Geyn.

jazz
Scheveningen, Paviljoen De Witte: zondagmiddag Bert van den Brink solo en trio.

jazz
Schiphol, Dorint Hotel: zaterdag Esmée Bor Stotijn, Rob van Bavel, John Engels e.a.

jazz
Tilburg, Paradox: vrijdag Ab Baars/Ken Vandermark Quartet; zondag Emiel van Dijk Trio; maandag Sounds of the Nordic Countries.

jazz
Veere, Grote Kerk: zondagmiddag Guus Janssen, Wim Janssen, Doelen Ensemble.

jazz
Vinkeveen, De Boei: vrijdag Greetje Kauffeld, Rene van Beeck e.a.

jazz
Zeewolde, De Verbeelding: vrijdag Bert van den Brink solo en trio.

wereldmuziek
Amsterdam, Melkweg: zondag Habib Koité & Bamada, en Aly Keita solo.

wereldmuziek
Amsterdam, Tropentheater: vanavond Four Elements; zaterdag Orlando Poleo Y Chawaro.

wereldmuziek
Dordrecht, Jazzpodium DJS: zaterdag Noya.

wereldmuziek
Eindhoven, De Effenaar: dinsdag Boban & Marko Markovic Orkestar.

wereldmuziek
Groningen, De Oosterpoort: woensdag Boban & Marko Markovic Orkestar.

wereldmuziek
Rotterdam, Doelen: vrijdag Ensemble Mareas: Cantigas y poesia Andaluz.

wereldmuziek
Utrecht, Rasa: vrijdag Ubre Debre Gypsy band, zaterdag Habib Koité & Bamada en Aly Keita solo.

opera
Madama Butterfly van Puccini door Internationale Opera Producties o.l.v. Maciej Figas, vrijdag in Sittard (Stadsschouwburg), zaterdag in Eindhoven (Parktheater), zondag in Tilburg (Schouwburg), dinsdag in Drachten (De Lawei) en woensdag in Tiel (Agnietenhof).

opera
Medea van Cherubini door de Nationale Reisopera o.l.v. Jan Willem de Vriend, vrijdag in Den Haag (Lucent Danstheater) en woensdag in Leeuwarden (De Harmonie).

opera
La Barca van Banchieri e.a. door de Nationale Reisopera o.l.v. Gabriel Garrido, vanavond in Amsterdam (Stadsschouwburg), zaterdag in Arnhem (Schouwburg) en zondag in Maastricht (Theater a/h Vrijthof).

opera
Monteverdi-cyclus door de Nederlandse Opera, t/m 3 oktober in het Muziektheater Amsterdam. Zie ook: www.dno.nl

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Akiko Suwanai (viool) met Tsjaikovski en Brahms; zaterdag (14.15u) Ensemble Modern Orchestra o.l.v. Pierre Boulez met Varèse, Boulez en nieuw werk van Pintscher, André en Poppe; zaterdag Nederlands Kamerorkest o.l.v. Gordan Nikoliç (viool); zondag (11u) Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Robert Holl (bas) met Wagner en Tsjaikovski; zondag Jean-Yves Thibaudet (piano) met Satie, Debussy, Messiaen en Brahms; maandag Ian Bostridge (tenor) en Orchestra of the Age of Enlightenment o.l.v. Steven Devine (klavecimbel) met Händel; dinsdag Asko Ensemble, Schönberg Ensemble en Nederlands Kamerkoor o.l.v. Reinbert de Leeuw met Boulez en Messiaen; woensdag Concertgebouworkest o.l.v. Daniel Harding m.m.v. Lars Vogt (piano) met Bartók, Dvorák en Mozart.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): zaterdag Cora Burggraaf (mezzosopraan), Javier Alonso (tenor), Roger Braun (piano) met Schumann, De Fala, Wolf en Brahms; zondag (14.30u) Romain David (piano), Birthe Blom (viool) en Alexander Drozdov (piano) met Villa-Lobos, Skrjabin, Chopin, Grieg, Fauré en Ravel; zondag Ensemble Explorations met Boccherini; maandag en woensdag Florestan Trio met Beethoven, Mozart, Saint-Saëns.

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: vanavond Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Candida Thompson (viool) m.m.v. Jacobien Rozemond (viool) en Richard Egarr (klavecimbel) met Corelli, Schnittke, Bach en Vainberg; vrijdag Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Otto Tausk m.m.v. Wiek Hijmans, Seth Josel en Patricio Wang (elektrische gitaar) met Berio en nieuw werk van Murail, Nieder, Van Bergeijk en Padding; woensdag Holland Symfonia o.l.v. Matthew Rowe met Satie, Feldman en Honneger.

klassiek
Amsterdam, Waalse Kerk: dinsdag Marten Root (fluit), Johannes Leertouwer (viool) en Vila de Hoog (cello) met Haydn, Hartman Graf en Reicha.

klassiek
Amsterdam, Beurs van Berlage: zaterdag Polo de Haas (piano), David Kweksilber (saxofoon, klarinet) en Leo van Oostrom (saxofoon, klarinet) m.m.v. dichter Tsead Bruinja met Scarlatti, Ligeti, poëzie, improvisaties en muziek bij de film Berlin, die Sinfonie der Großstadt (1927); zaterdag en zondag Nederlands Concertkoor en Project Orkest Utrecht o.l.v. Rob Vermeulen m.m.v. Lenneke Ruiten (sopraan) en Henk Neven (bariton) met Brahms.

klassiek
Den Bosch, Muziekcentrum: vrijdag een masterclass zang door Jard van Nes.

klassiek
Den Haag, Lutherse Kerk: zaterdag Marten Root (fluit), Johannes Leertouwer (viool) en Vila de Hoog (cello) met Haydn, Hartman Graf en Reicha.

klassiek
Den Haag, Nieuwe Kerk: zaterdag Robert Holl (bas) en Ellen van Lier (sopraan) met Brahms en Schubert.

klassiek
Drachten, De Lawei: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Michel Tabachnik m.m.v. Barnabás Keleman (viool) met Wagner en Brahms.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond het Leipziger Streichquartett en Stefan Getz (tenor) met Janácek, Costello en Schubert; vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. Paavo Järvi m.m.v. Severin von Eckardstein (piano) met Beethoven en Bartók; zaterdag cellist Pieter Wispelwey, Bart Schneemann (hobo), Bart van de Roer (piano) en violist Wouter Vossen; zondag om 12 uur Marten Root (fluit), Johannes Leertouwer (viool) en Vila de Hoog (cello) met Haydn, Hartman Graf en Reicha.

klassiek
Enschede, Muziekcentrum: zaterdag Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Candida Thompson (viool) m.m.v. Jacobien Rozemond (viool) en Richard Egarr (klavecimbel) met Corelli, Schnittke, Bach en Vainberg; zondag (11.30u) Orkest van het Oosten o.l.v. Martin Panteleev m.m.v. Mascha Galperina (piano) met Händel, Wagner, Von Weber, Mendelssohn, Offenbach en Sjostakowitsj; dinsdag pianist Rafal Blechacz met Haydn, Liszt, Szymanowski en Chopin.

klassiek
Groningen, De Oosterpoort: vanavond Concertgebouworkest o.l.v. Paavo Järvi m.m.v. Severin von Eckardstein (piano) met Beethoven en Bartók; zaterdag Noord Nederlands Orkest – zie Drachten.

klassiek
Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur finale 12de César Franck Orgelconcours.

klassiek
Heerlen, Theater: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard met Simons en Mahler.

klassiek
Hengelo, Waterstaatskerk: zondag (12u) Marcel Worms (piano), Marijke van Kooten (viool) en Daniël Esser (cello) met Mompou, Nin, Albeniz en Fábregas.

klassiek
Leeuwarden, De Harmonie: vrijdag Noord Nederlands Orkest – zie Drachten.

klassiek
Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag Limburgs Symfonie Orkest – zie Heerlen.

klassiek
Nijmegen, De Vereeniging: zaterdag het Gelders Orkest o.l.v. Enrico Delamboye m.m.v. Dalibor Karvay (viool) met Elgar en Tsjaikovski; maandag Viviane Hagner (viool) en Till Fellner (piano) met Bach, Kurtág, Bartók en Beethoven.

klassiek
Rotterdam, De Doelen: vrijdag Calefax Rietkwintet met Reich, Snoei, Altena en Francesconi; zaterdag Rubens Kwartet en Borodin Quartet m.m.v. Liza Ferschtman (viool) en Inon Barnatan (piano) met Chausson, De Lange, Roukens, Beethoven en Sjostakovitsj; zaterdag De Filharmonie o.l.v. Philippe Herreweghe m.m.v. Leif Ove Andsnes (piano) met Brahms en Sibelius; maandag Hofkapelle Stuttgart en Kammerchor Stuttgart o.l.v. Frieder Bernius m.m.v. solisten met Beethovens Missa Solemnis.

klassiek
Sittard, Stadsschouwburg: zondag Limburgs Symfonie Orkest – zie Heerlen.

klassiek
Stadskanaal, Theater Geert Teis: dinsdag Noord Nederlands Orkest – zie Drachten.

klassiek
Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Robert Holl (bas) met Wagner en Tsjaikovski.

klassiek
Utrecht, Geertekerk: vrijdag Leipziger Streichquartett en Stephan Genz (bariton) met Janácek en Schubert.

klassiek
Utrecht, Domkerk: zaterdag (15/30u) Bas Kuijlenburg (bariton), Koor Domcantorij o.l.v. Remco de Graas en Jan Jansen (orgel) met Mendelssohn, Brahms, Liszt en Reger.

klassiek
Veere, Grote Kerk: zondag (15.30u) Ensemble o.l.v. Guus Janssen met nieuw en oud werk van Guus Janssen.

klassiek
Winschoten, De Klinker: woensdag Noord Nederlands Orkest – zie Drachten.

klassiek
Zutphen, Walburgiskerk: vrijdag organist Klaas Stok met Bach.

klassiek
Zwolle, De Spiegel: vrijdag Orkest van het Oosten – zie Enschede.

muziektheater
Afrika! Afrika!, magisch circus van André Heller met muziek en acrobatiek door honderd dansers en muzikanten uit alle delen van Afrika. Van 3 oktober t/m 2 januari in het theater op het P2-terrein t.o. de Amsterdam Arena.

muziektheater
Zeeuwse Nachten 2: Dan liever de lucht in! door Het Volksoperahuis. Muziektheatervoorstelling over onze zeeheld Jan van Speijk (Rogier Schippers). Dwaze maar historisch verantwoorde tocht met vrolijke levensliederen van Jef Hofmeister, Dennis Stroucken en Eefje Benning. Reprise. Vanavond t/m 30 september in Frascati, Amsterdam; 4 oktober in Hoorn (Het Park).

muziektheater
Into the Woods, een musical door M-lab van Stephen Sondheim en James Lapine. Verschillende sprookjesfiguren gebaseerd op de verhalen van Grimm bemoeien zich met elkaars verhaal. Met Vera Mann, Dick Cohen, René van Kooten e.a. Tot en met 29 september in M-lab in Amsterdam.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.